Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz oryginalny infinity do chrysler-a

17 Aug 2008 22:02 12238 32
  • Level 14  
    Witam.
    Mam w autku fabryczny wzmacniacz (05091006AE 36670C)infinity i niestety nie działa z radiem fabrycznym. Co może być przyczyną - końcówki są sprawne na 100%. Może trzeba to jakoś zparować, bo jak kupiłem autko to nie było radia i wzmacniacz był wycięty.Wszystkie napięcia są ok tylko tak jak by sterowania z radia by nie było.
    A może nie wystarczy oryginalne radio tylko musi być jakieś konkretne - np deck - te co mam to cały kombajn cd,tape,radio i wzmacniacz.
    Może ktoś to już kiedyś ćwiczył??
    Pozdrawiam.

Dodano po 5 [godziny] 48 [minuty]:

Witam ponownie
    Doczytałem się o połączeniu radia, wzmacniacza i wyjściu na złącze OBDII.
    Może ktoś coś napisze o tym? - np. czy może trzeba podłączyć się pod kompa aby wzmacniacz zaczął działać.Pozdrawiam JVC
  • Level 14  
    Witam ponownie.
    Czy może ktoś z kolegów podłączał do takiego wzmacniacza radio?
    Zauważyłem, że jest kilka rodzai wzmacniaczy a ten mój ma w sobie jeszcze procesor i może potrzebne jest jakieś konkretne radio a nie każde od chryslera czy podobnych?
    Następną kwestią jest to, że do wzmacniacza dochodzą tylko dwie pary głośników a nie cztery?(drugie dwie pary z radia gdzieś giną!)
    Prosił bym o pomoc i jakąś podpowiedź.
    Pozdrawiam JVC
  • Level 27  
    Wydaje mi się że mało kto robił takie kombinacje :(
    Pytałeś się może w serwisie?
  • Level 14  
    Witaj maxtz
    Pytałem ale gostek wykręcił się i oni tego nie widzieli - nie wiem czy miał zły dzień czy naprawdę nie wiedział o co się pytam.
    A co do kombinacji to chcę podłączyć oryginalny zestaw infinity ze wzmacniaczem(był w samochodzie)do radia które dokupiłem - pasował wtyk i człowiek powiedział że był wyjęty z takiego samego chryslera.
    A to foto radyjka jakie podłączyłem
    a i po podłączeniu radia sterowanie z kierownicy działa.
    Pozdrawiam JVC
  • Level 1  
    Spalił mi się wzmacniacz w Pacifice o symbolu:
    05082009AH RCE
    36670C

Serwis Chryslera poinformował mnie że mogę załadować wzmacniacz z oznaczeniem takim jakie ma ten którego mam (j.w.) lub zastępnik z literami AI zamiast AH. Reszty nie można zapakować do fury (dlaczego?)
    Czy to prawda? Czy ktoś orientuje się w sztuce?

Spotkałem kolesia który ma wzmacniacz z identycznymi oznaczeniami cyfrowymi:
    05082009AF RCE
    36670C
    ale oznaczenia literowe AF zamiast AH.
    Czy mogę zamontować taki wzmacniacz w miejsce mojego?
  • Level 14  
    Widzę, że nietylko ja mam problem.
    Leoonn67 rozwiązałeś już swój problem ze wzmacniaczem?

JVC
  • Level 14  
    Poszukałem w necie trochę o wzmacniaczu i radiu i znalazłem informację ,że niektóre radia nie mają możliwości sterowania wzmacniaczem infinity pomimo, że wyglądają tak samo - może to jest i u mnie?. Nie pamiętam dokładnie modelu. Znalazłem takie: P05064042AC / P05064125AD / P56038555AL / P5067354AB. Czy na podstawie tych modeli można rozszyfrować czy mają one możliwość sterowania wzmacniaczem fabrycznym 05091006AE?
  • Level 14  
    Witam.
    Znalazłem p/n mojego radyjka i jest to:Chrysler "RAD" (P05064385AF) Alpine. A wzmacniacz 05091006AE - czy to powinno ze sobą gadać?
  • Level 14  
    Dostałem info,że taki zestaw musi "gadać" ze sobą bez problemu i jakiegoś parowania czy innych zabiegów. Teraz muszę sie dobrać do układów w samym wzmacniaczu bo to tam jest raczej problem - brak komunikacji po szynie can. I tu pytanie do kolegów - ma ktoś może schemacik takiego wzmacniacza?
  • Level 11  
    Witam. Przepraszam, że odkopuje temat ale mam pytanie. Gdzie mogę szukać tego wzmacniacza w aucie?
  • Level 14  
    U mnie był po prawej stronie z tyłu za głośnikiem nad tylnum kołem we "wnęce" - wewnątrz błotnika.
    A co się dzieje bo ja jeszcze tematu nie zakończyłem.
  • Level 11  
    Znajomy zakupił sobie radio w rozmiarze 2 din, pokusił się o wyświetlacz :). I tu zaczeły się schody. Radio wcale nie psaowało w deske, to mnie poprosił o przebudowę deski. Zrobiłem wszystko pięknie i zabrałem się za montaż. Kostki ISO wpasowały się idealnie w standardową instalacje, tylko ten jeden kabelek szyny can został wolny. Efektem tego jest cisza w autku. Jedyne rozwiązanie które przychodzi mi do głowy to wymiana całej intalacji audio, a może zna ktoś sposób na oszukanie systemu aby działał on z niestandardowym radiem.

Kolego JVC skontaktuj się ze mną na PW może bedę Ci w stanie pomóc.

Pozdrawiam Gorgi
  • Level 10  
    Witam, zakupiłem samochód z w/w wzmacniaczem infinity, lecz jakimś zamienionym radiem, chciałbym zamienić je na oryginalne i mam pytanie, gdzie do oryginalnego radioodbiornika podłącza się ten wzmacniacz? Myślę o zakupie takiego radia: http://img178.imageshack.us/i/radiozh2.jpg/ Pozdrawiam
  • Level 14  
    W/g mnie to to jest radio od dużo starszego modelu. Tam chyba były tylko wzmacniacze przy samych głosnikach a nie tak jak w moim centralny sterowany szyną can.
  • Level 10  
    Tzn to jest radio od jeep cherokee '98 i dodatkowy wzmacniacz infinity pod tylną kanapą był montowany w wersjach limited i z tego co widziałem na allegro z tym właśnie radioodtworzaczem, na zdjęciu poniżej jest opis podłączenia tego radioodtwarzacza, może mają koledzy jakiś pomysł jak to podpiąć, chyba że była jakaś inna jego wersja z wyjściem na wzmacniacz..
  • Level 10  
    @gorgi8
    Zerknij na 5 stronę w załączniku poniżej, być może to jest odpowiedź ma Twoje pytanie, z tego co mi się wydaje to ten wolny kabel należy połączyć z masą, ale lepiej przetłumaczyć samemu:), pozdr.
  • Level 14  
    Dzięki ale to nie takie radio, w aucie jest instalacja fabryczna wraz ze wzmacniaczem a ja dokupiłem samo radio.
    Kombinowałem ostatnio z tym radiem i wydumałem, że ten typ radia nie będzie działał poprawnie z resztą bo z radia wyprowadzone są 4 głośniki i przednia para kończy się w złączu pod deską rozdzielczą a pozostały "tył" idzie do wzmacniacza więc wydaje mi się, że potrzebne mi jest radio które steruje takowym wzmacniaczem i w ten "tył" "wciśnięte" są wszystkie kanały a dopiero wzmacniacz to rozkłada na 8 głośników.
    Dziękuję za jakąkolwiek pomoc i jeżeli uda mi się pożyczyć inne radio to (poprawnie sterujące wzmacniaczem) napisze czy się powiodło.
  • Level 1  
    są 2 typy 5wolt i 1wolt wyjście na głośniki
  • Level 14  
    michal1115 A można by poprosić trochę dokładniej.
  • Level 14  
    Właśnie rozwiązałem temat definitywnie.
    To radio co mam niestety nie współpracuje z szyną can
    Wstawiłem inne radio, które tez ma w sobie końcówki mocy i ono działa poprawnie ze wzmacniaczem jak i z samymi głośnikami.

Poniżej foto poprawnie działającego radia lecz niestety zakresy radiowe są zza wielkiej wody :(

Wzmacniacz oryginalny infinity do chrysler-a Wzmacniacz oryginalny infinity do chrysler-a
  • Level 43  
    Który to rocznik chryslera, że znalazłeś w nim CANa???
  • Level 17  
    Witam wszystkich, odkopuję stary temat, ponieważ też mam problem z dźwiękiem w chryslerze. Auto Chrysler Grand Voyager 2.8 CRD 2004r model europejski. Radio kombajn model P05091601AE , wzmacniacz 05091006AD 36670C. Zupełna cisza w głośnikach, wzmacniacz prawdopodobnie sprawny, mam pytanie czy załączenie wzmacniacza odbywa się poprzez can, czy tradycyjnie przez podanie napięcia?
  • Level 14  
    Witam,
    Wzmacniacz włącza się Can-em(u mnie tak jest). Musisz mieć też "odpowiednie" radio aby poprawnie sterowało wzmacniaczem. Ja podłączyłem na chwilę radio z nowszego chryslera i pięknie wzmacniacz zagadał. Sam szukam informacji jaki model radia/cd będzie poprawnie sterował tym wzmacniaczem.
  • Level 17  
    Dzięki za szybką odpowiedź, u mnie sprzęt jest kompletny i działał. Kliient opisał, że usterka wystąpiła podczas jazdy jak wpadł w dziurę. Rozebrałem radio i znalazłem sprężynkę z mechanizmu, więc pewnie to jej wina. W radiu jest też wzmacniacz i ten po podłączeniu głośnika działa. Więc tak wygląda, że brak jest załączenia wzmacniacza. Tak myślę, że może trzeba podłączyć się pod komputer, mże to tylko błędy.
  • Level 14  
    Raczej nie, ale nie będę się zapierał. U mnie na drugim radiu zadział bez problemu, więc jeżeli tylko radio wysyła sygnał na can-a to wzmacniacz się obudzi.
    Informacja od Ciebie(sławek111) może mi się przydać bo mam teraz podejrzenie, że radio nie wysyła sygnału do wzmacniacza na szynę lub to zły model(nie pamiętam co tam jest wsadzone).
  • Level 10  
    JVC wrote:
    Witam,
    Wzmacniacz włącza się Can-em(u mnie tak jest). Musisz mieć też "odpowiednie" radio aby poprawnie sterowało wzmacniaczem. Ja podłączyłem na chwilę radio z nowszego chryslera i pięknie wzmacniacz zagadał. Sam szukam informacji jaki model radia/cd będzie poprawnie sterował tym wzmacniaczem.

Co masz na mysli piszac "z nowszego chryslera"?? Ja mam 2003 Executive (alpine+infinity) i mam mozliwosc kupienia radyjko z 2008, ale mowiono mi ze sie nie da nawet wlaczyc.
  • Level 14  
    Chodzi o następny model chryslera od 2008< (ten niższy, brzydszy i bardziej kanciasty i bardziej awaryjny).
  • Level 10  
    JVC wrote:
    Chodzi o następny model chryslera od 2008< (ten niższy, brzydszy i bardziej kanciasty i bardziej awaryjny).

Masz to radio na mysli?? A podpinajac go miales tam wzmacniacz? Bo to ten mega problem jest. I dzialalo sterowanie z kierownicy??

pozdrowka
  • Level 14  
    Tak dokładnie tak ono wyglądało od przodu a złącza z tyłu niestety za bardzo nie pamiętam ale na pewno wystarczyło wpiąć kostki i działał wzmacniacz, kierownica.
    Niestety nie podam dokładnie jaki to model radia.