Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wirtualny komputer z wykorzystaniem fizycznego sprzętu?

17 Sie 2008 16:40 2055 9
 • Poziom 16  
  Witam, mam komputer z Win XP Professional x64 (od razu proszę tylko nie udzielać mi rad, żebym zmienił na system 32bit :P) i ponieważ niektóre programy na tym systemie nie chcą poprawnie działać chcę zainstalować jakiś program do utworzenia wirtualnego komputera. Zastrzeżenie jest takie, że potrzebuję programu, który podczas instalowania systemu na wirtualnym pc potrafi wykorzystać sprzęt w komputerze - chodzi mi głównie o kartę graficzną i dźwiękową.
  Miałem zainstalowane VMWare ale w systemie (XP Pro 32bit), który na nim zainstalowałem karty dźwiękowej nie ma w ogóle, a karta graficzna to jakaś domyślna, na której niektóre programy do grafiki i gry chodzą o wiele gorzej lub w ogóle nie chodzą.
 • Spec Overclocking
  Na tym wirtualnym instalowałeś sterowniki rozumiem i nie działały, tak?
 • Poziom 39  
  Ciężko będzie znaleźć program, który przeportuje obecną kartę grafiki do komputera gościa. Dlatego rozwiązania wirualizacyjne do gier się nie nadają.
  Możesz spróbować programu VirtualBox, ale też jak pamiętam nie daje pełnej "emulacji" zainstalowanej karty.
 • Poziom 16  
  iron64: Przy próbie instalacji grafiki jest dokładnie taki komunikat: "[Błąd instalatora NVIDIA] Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę." Dźwięku nie instalowałem, bo podejrzewam, że coś podobnego będzie.

  Jeśli to coś ułatwi to podam model grafiki - GeForce 8800GTS 320bit 320MB, karta dźwiękowa - SoundBlaster X-Fi Audio

  Dodano po 3 [minuty]:

  ZbeeGin: Właśnie szukam informacji o tym programie i pewnie spróbuję go zainstalować i sprawdzić.
 • Poziom 37  
  VMWare jako grafikę daje jakąś domyślną VGA czyli to co mamy bez jakichkolwiek sterowników, w każdym razie brak akceleracji sprzętowej. Mam dokładnie to samo pod linuksem. Tak działa wirtualizacja, ale z tego co się orientuję chłopaki pracują by jednak dodać wsparcie do akceleracji 3D i paru innych rzeczy do warstwy wirtualizacyjnej (czyli by większa ilość sprzętu była dostępna z maszyny wirtualnej, w tej chwili najczęściej jest to procesor, pamięć, napędy w darmowych wersjach). Jest drobne wsparcie akceleracji 3D, ale w obecnej chwili jedynie testowe.
 • Poziom 16  
  ZbeeGin: Szukam informacji na stronie ale nic nie piszą więc wątpię, czy jest jakaś lepsza emulacja grafiki, bo pewnie by się tym chwalili ;) Jeśli używasz tego programu to czy mógłbyś sprawdzić, jaka jest domyślnie instalowana grafika? Bo jeśli nie ma dużej pewności, czy jest coś czy nie to nie będę jeszcze instalował tego programu, żeby jakby się okazało, że nie ma tego co mi potrzebne, nie zaśmiecać systemu niepotrzebnym programem.

  Jasiek3: W MS Virtual PC 2004 jest emulacja karty dźwiękowej (SB16) i graficznej (S3 4MB-16MB) ale mi by się jednak przydało trochę więcej. Wersji 2007 nie mam możliwości sprawdzić (nie mam dostępu do legalnej wersji tego programu).

  zieluś: pod moim 'zwykłym' systemem mam zainstalowane sterowniki pod x64, a na wirtualnym instalowałem te dla 32bit i przy nich ten komunikat wyskoczył, sterowniki brałem z płyty od grafiki.
 • Poziom 22  
  witam,

  to jest zwykla 4 megowa karta graficzna, bez wsparcia, oczywiscie jak zaistalujesz tolboxa to wszystko dziala sprawniej ale o grafice czy grach mozesz zapomniec - tego nie roziwina w najblizszym czasie bo to do tego poprostu nie sluzy:)

  pozdrawiam