Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 2.0 HDI 90km nie świeci deska nic nie działa

17 Sie 2008 17:14 6759 5
  • Poziom 9  
    Witam, pomocy !!!.

Po ostatniej ulewie wsiadam do swojego peugota, przekręcam kluczyk a tu nic. Deska nie świeci, dmuchawa nie działa, kierunki i światła również, radio też milczy. Ale Rozrusznik kręci - auto nie odpala. Włączyła się natomiast sama z siebie tylnia wycieraczka, potem przednie. Wyjąłem kluczyk i tylnia wycieraczka przestała działać ale dopiero po chwili. Czasem mogę otworzyć szyby czasem nie i to niezależnie od tego czy kluczyk jest przekręcony czy nie. W srodku praktycznie działa tylko światło wewnętrzne i podświetlenie przycisków. Już nie wiem co robić może ktoś miał podobny przypadek ?

Dodano po 11 [minuty]:

Zapomniałem dodać że kilka dni temu też podczas opadów miałem taką sytuację że zaczeło mi wszytsko po kolei niedziałać od klimy zaczynając po dmuchawę, obrotomierz i wycieraczki włącznie. Na desce świeciła się kontrolka AIRBAG. Auto zgasiłem a poźniej nie mogłem odpalić. Odłączyłem akumulator i wszytsko zaczeło działać. ale nie odrazu tylko znowu po kolei. Na końcu zgasła kontrolka AIRBAG i myślełem że to tylko jakiś błąd komputera. No ale wczoraj już tak łatwo nie poszło.

Doczytałem na forum coś o BSI i tak dalej. Wyjąłem, na ostatniej wtyczce ( czarnej ) znalazłem pośnieżałe wtyki. Oczyściłem je oraz wtyczkę. Użyłem środku do czyszczenie styków. Było z tym trochę zabawy ale oprócz styków i kostki całe BSI wyglądało na ok. Czy jest jakiś sposób żeby je sprawdzić ?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Woda w BSI,sprawdz czy jest z nim komunikacja.
  • Poziom 9  
    Ok, też tak bym chiał ale nie wiem jak to zrobić ???. Jak otworzyłem BSI to wyglądało ok, "brudne" były tylko te wtyki ale też nie tak bardzo, płytka i okolice tego złącza wyglądała ok. Wysuszyłem jednak całość a siarczany usunąłem środkiem do styków. Obawiam się że może ono nie działać ale nie wiem jak je sprawdzić.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Tak myślałem dlatego za 20 min suszyłem to ustrojstwo suszarką. Jak była gdziś tam woda to już jej raczej nie ma. Po zatym samo BSI miałem w domu za 4h.

Dodano po 41 [minuty]:

A może ktoś ma zwas jakiś schemat BSI ?

Dodano po 1 [minuty]:

Czy jest coś co mogło paść oprócz BSI ??? i powodować podobne objawy ????

Pozdro
  • Poziom 9  
    Witam, problem rozwiązany. Zalane BSI. Załatwiłem drugie. Udało mi się znaleźć gościa z programatorem. Zczytaliśmy dane ze starego wgraliśmy na nowy. Ważne jest zczytanie kodu do kluczyka aby następnie odkodować go w BSI. Niestety potrzebny będzie komputer i odpowiedni soft no i trochę wiedzy choćby z zasady działania programtorów BIOS do płyt głównych oraz kabelek z wtyczką do auta. Koszt operacji to 500 zł. Ale trzeba sie trochę na męczyć i pokombinować. To tak w dużym skrócie.

Pozdrawiam, życzę powodzenia.