Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE K750i - karta pamięci - zgrywanie zdjęć na komputer

17 Sie 2008 19:08 4788 14
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam SE K750i do którego niedawno kupiłam nową kartę pamięci (Stick Pro Duo 2GB).

Problem polega na tym, że gdy podłączam telefon do komputera i chcę na niego zgrać zdjęcia z telefonu, są one zniekształcone, przebarwione, są na nich jakieś paski.

tak właśnie wygląda przykładowe zdjęcie:

Natomiast przeglądając zdjęcia na wyświetlaczu telefonu, wyglądają one normalnie.

Przy poprzedniej, serwisowej karcie 64MB, nic podobnego się nie działo.

Czy to wada karty czy może zbyt duża pojemność dla tego telefonu? Co może być prawdopodobną przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc, i jednocześnie przepraszam jeśli podobny wątek już był ale to mój pierwszy temat na tym forum.
  • Spec od GSM
    Raczej to wina jakości tych zdjęć a nie ich fizycznego zapisu na karcie.
  • Poziom 9  
    ale zdjęcia, który byłby robione (bądź przesłane) wcześniej, przy poprzedniej karcie, są świetnej jakości, po skopiowaniu ich na nową - takie jak widać wyżej...

dowód- to samo zdjęcie skopiowane kiedyś z telefonu (w momencie gdy miałam poprzednią kartę) :

• Poziom 24  
    posluchaj to na 100% nie jest wina karty. to nie jest technika analogowa ze po kopiowaniu cos ci znieksztalca. po prostu zwaz na to ze wyswietlac w komorce ma znacznie mniejsza rozdzielczosc i nie jest w stanie pokazac wszystkiegoi niedoskonalosci wychodza dopiero na kompie. po prostu nie ma takiej opcji ze ci karta znieksztalca fotki-TO JEST NIEMOZLIWE.
  • Poziom 9  
    ehhh ten telefon robi świetne zdjęcia - i wcześniej zrzucałam je na kompa i były w porządku ....

/zdjęcie, które tutaj dodałam nie jest wprawdzie robione z mojego telefonu tylko przesłane, ale doskonale obrazuje sam fakt.../

nie wiem.. może to zbieg okoliczności, że akurat po zmianie karty zaczęło się tak dziać... może pojemność karty jest za duża dla tego telefonu? Jaki może być inny powód?

nie piszcie już, że widocznie zdjęcia są kiepskiej jakości - bo są dobre...
  • Poziom 24  
    moze to byc kwestia schodzonej optyki. powyzej 3 tysiecy zdjec zrobionych tym soniakiem zdjecia zaczynaja byc coraz gorszej jakosci.sam mam ten telefon i juz dobrego macra nim nie zrobie. poza tym pamietaj zeby zrobic nim ostre zdjecie potrzeba naprawde dobrego oswietlenia bo inaczej wychodza rozmyte albo snieg w zaleznosci od trybu. jakrobiszduzo fotek topolecam dokupic lampe apare groszy na allegro.efekt naprawde jest bdb. w gre jeszcze wchodzi zmiana sterownika aparatu-jest ich bardzo duzo ale ciezko cos dobrego dobrac
  • Poziom 9  
    ojj aż tylu zdjęć nie robiłam.
    tym bardziej że problem nie dotyczy jedynie zdjęć ZROBIONYCH ale także OTRZYMANYCH (poprzez MMS czy bluetooth'a..).

Cały czas zaznaczam, że wcześniej problemu nie miałam, i zdjęcia, które kiedyś były dobre teraz są zniekształcone ... (w powyższych postach jest TO SAMO ZDJĘCIE zgrane na komputer kiedyś i teraz) ...

A może to winna kabla ... ? bo problem pojawia się przy przesyłaniu danych na komputer...

???
  • Spec od GSM
    Nie porównuj zdjęć robionych 'kiedyś' do 'teraz'. Zrób zdjęcie na karte 64M oraz na tą drugą (w jednakowym czasie) - wtedy zaobserwuj. To że kiedyś miałaś lepsze zdjęcia może wynikać z wielu przyczyn, a uszkodzona karta jest na końcu takiej listy.
  • Poziom 9  
    kurcze.. widzę, że się nie rozumiemy..

to samo zdjęcie - zrobione kiedyś na starej karcie i SKOPIOWANE na komputer przez kabel usb jest w porządku. Przy zmianie karty skopiowałam zdjęcia z karty starej na nową (bez przerzucania na komputer) i TO SAMO ZDJĘCIE skopiowane na komputer ma takie paski jak powyżej.

Włożyłam właśnie starą kartę, zrobiłam zdjęcia, podłączyłam telefon do komputera - zdjęcie jest normalne.

WIĘC PISZĘ JESZCZE RAZ ŻE TELEFON, APARAT I LAMPA BŁYSKOWA SĄ SPRAWNE.

Czy możliwe że pamięć karty jest za duża dla tego telefonu?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdz sobie na innej karcie o takiej samej pojemnosci i bedziesz wiedzial moze masz uszkodzona karte dlatego maszz cos takiego
  • Poziom 9  
    problem rozwiązany - google.pl Twoim przyjacielem... k750i obsługuje karty do 1GB.

czyli sprawdziła się moja początkowa hipoteza...

.temat do zamknięcia.
  • Poziom 24  
    brawo. fajnie masz ze k750i obsluguje karty do 1gb. jakos jak umiesz czytac instrukcje to tam jest wyraznie napisane ze obsluguje do 2gb. powiem wiecej ja w swoim mam 4gb i jakos zdjecia mi ladnie wychodza. jak nie wierzysz moge ci pare podeslac. i naprawde nie wiem czy jestes az tak tepa lub nie umiesz czytac z zrozumieniem ze karta tu nie ma nic do rzeczy bo jest tak ze albo dziala albo nie. a jezeli nadal nie wierzysz to przejdz sie do pierwszego lepszego serwisu gsm i mysle ze chlopaki jak im przedstawisz teorie na temat tego ze prze karte zle ci zdjecia wychodza i ze k750i obsluguje karty do 1gb to na pewno beda mieli z czego sie smiac i opowiadac potomnym... a tak z ciekawosci z kad masz takie nowosci o obsludze kart do 1gb w k750i? ze strony jakis dzieci neo?
  • Spec od GSM
    Teoretycznie jest możliwe że kontroler karty (wewnątrz karty) coś 'świruje' ale że integralność danych nie została naruszona to troche dziwne. Wszelkie przekłamania danych są wychwytywane właśnie przez ten kontroler. Mało tego takie pamięci szybko łapią bad-sectory i to kontroler ma za zadanie dbać o to aby je 'omijać'. Sektory 'częściowo czytelne' są odzyskiwane przez kontroler - i jak widać z marnym skutkiem bo część danych jest przekłamana. Ale to tylko teoria działania, jak jest w rzeczywistości to chyba trzeba jakieś starej cyganki pytać - niech wywróży.
  • Poziom 9  
    Słuchaj kolego - jak masz zamiar mnie obrażać to lepiej sie zamknij bo udajesz mądrego ale Ci nie wychodzi !

wikipedia.pl dowiesz sie jakie karty obsługuje k750i:
    'Czytnik obsługuje karty o pojemności do 1 GB(po aktualizacji oprogramowania do 2 GB).'

poza tym tłumaczyłam setki razy że - mam dobry aparat wszystko jest ok, zdjęcia są dobre, ale problemy zaczynają sie przy przesyłaniu danych na kompa przez kabel - wtedy zdjecia byly takie jak juz przedstawiłam !!! zamieniłam karte na serwisową, po wczesniejszym skopiowaniu zdjec z karty nowej, dodatkowo dla pewności zrobiłam zdjęcie (nadal na tej karcie serwisowe 64MB) zrzuciłam na kompa - I WSZYSTKO BYŁO ELEGANCKO !!! no wiec dziwny zbieg okoliczności ze na starej karcie sie nic nie dzieje a na nowej owszem !!! poza tym nie mam zamiaru z Tobą dyskutowaćskoro sama już sobie problem rozwiązałam bez Twojej pożal się Boże 'pomocy'.

dziękuję - to by było tyle z mojej strony...

ahh i ciekawę, że pełnoletnią osobę nazywasz dzieckiem neo - chyba masz jakiś kompleks na tym punkcie :)) ubawiłam się :)) dziękuję za dostarczenie mi rozrywki :D
  • Poziom 24  
    ja powiem tylko tyle ze nie wszystko co pisza na wikipedii jest prawda. i poza tym juz widze ze nie doczytalas i wcale nie nazywam cie dzieckiem neo. moe faktycznie kolega fyszo ma racje ale zwykle jak cos jest nie tak z tym kontrolerem telefon nie bedzie wogule akceptowal karty tylko po wlozeniu zwykle pojawi sie bialy ekran. poza tym proponuje sprawdzic karte na innym urzadzeniu typu cyfrowka albo inny telefon i wtedy wszystko bedzie jasne. poa tym dobrze ja przeskanowac jakims programem diagnostycznym