Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnienie drukarki w sieci - Windows XP

ŁukiSzczecin 17 Sie 2008 20:35 39006 13
 • #1 17 Sie 2008 20:35
  ŁukiSzczecin
  Poziom 26  

  Witam. Mam problem nie wiem jak to zrobić, chciałbym udostępnić drukarkę dla komputera w drugim pokoju... W obu komputerach zainstalowany jest System Windows XP Professional, Mój internet to Neostrada łączę się przy pomocy Livebox. Komputer główny (Tam gdzie zainstalowana jest drukarka) Łączy się przy pomocy WiFi czyli Adaptera (Bezprzewodowo) Komputer któremu chciałbym udostępnić drukarkę podłączony jest przez kabel Ethernet. W obu komputerach zainstalowany service pack 2. Myślę że podałem wszystkie potrzebne informacje ale w razie czego piszcie a dopiszę. Chciałbym to połączyć w ten sposób by nie przesyłać plików np pocztą e-mail i drukować w komputerze głównym tylko bezpośrednio na komputerze w drugim pokoju naciskam drukuj, i drukuje w pokoju pierwszym. Drukarka to HP Deskjet 600color, posiadam także F1200 All in one, jednak wolałbym aby drukarka ta nie była udostępniona tylko właśnie HP Deskjet 600. Pozdrawiam liczę na pomoc.

  0 13
 • Pomocny post
  #2 17 Sie 2008 20:53
  ostsyl
  Poziom 11  

  Na kablu Ethernet musisz mieć aktywne połączenie sieciowe tak aby oba komputery były widoczne w otoczeniu sieciowym następnie we właściwościach połączenia sieciowego w komputerze w pokoju 1 musisz zaznaczyć opcję Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft. W pokoju 2 będziesz miał możliwość wyboru drukarki z połączenia sieciowego. Powodzenia

  0
 • #3 17 Sie 2008 21:03
  ŁukiSzczecin
  Poziom 26  

  Okay wszystko pięknie, ale o co chodzi z tym , że na kablu ethernet muszę mieć aktywne połączenie sieciowe? Gdzie znajdę to Otoczenie sieciowe W Windows XP PRO ? Jak wybiera się drukarkę z połączenia sieciowego kiedy już wszystko ustawione ? Daje pomógł za pomoc :)

  0
 • Pomocny post
  #4 17 Sie 2008 21:11
  rys57
  Moderator

  Problemu z drukarką nie ma. Przenoszę temat do "Sieci..."

  0
 • Pomocny post
  #5 17 Sie 2008 22:20
  FlyBoy
  Poziom 28  

  Kolega Ci trochę zamieszał. Jeżeli masz działającą poprawnie sieć LAN, to już połowa sukcesu. Na komputerze do którego podłączona jest drukarka wchodzisz w: Start > Ustawienia > Drukarki i faksy teraz klikasz prawym myszy na drukarce która ma być udostępniona i klikasz na "Udostępnianie" zaznaczasz "Udostępnij tę drukarkę" wpisujesz jakąś nazwę tej drukarki i klikasz OK, na ikonie drukarki powinna pojawić się dłoń.
  Teraz na innym komputerze w sieci, otwierasz dokument który chcesz wydrukować, wchodzisz w opcje Drukuj następnie "Znajdź drukarkę" i wpisujesz nazwę drukarki którą nadałeś urządzeniu podczas jego udostępniania.
  Upewnij się że firewall nie blokuje połączeń przychodzących na komputerze do którego podłączona jest drukarka.

  0
 • Pomocny post
  #6 17 Sie 2008 22:21
  Szpanbix
  Poziom 14  

  A czy twoja drukarka ma wejście na kabel ethernetowy. Bo jeżeli tak to niema problemu bo niemusiałbyś mieć włączonego kompa spiętego z drukarką....

  0
 • #7 18 Sie 2008 04:54
  ŁukiSzczecin
  Poziom 26  

  FlyBoy- co oznacza poprawnie działającą sieć lan ? Bo nie wiem czy u mnie jest okej czy nie ponieważ nie bardzo rozumiem o co chodzi....


  Szpanbix- Nie niestety nie posiada takiego wejścia. Jest to starsza drukarka. Wejścia które posiada to LPT do komputera, oraz wejście zasilania. Ogólnie komputer do którego jest podłączona chodzi zawsze wtedy gdy mam potrzebę wydrukowania czegoś. Jak można coś takiego zrobić bez dodatkowych kabli zależy mi na tym o tyle, że nudne jest wysyłanie plików na drugi komputer PenDrivem bądź drogą mailową. Chciałbym dowolny plik na komputerze w pokoju 2 po kliknięciu drukuj mógł uruchomić drukarkę w pokoju pierwszym.

  0
 • Pomocny post
  #8 18 Sie 2008 09:07
  sync667
  Poziom 10  

  Poprawnie działająca sieć LAN oznacza to np.:gdy masz dwa komputery połączone kablem typu cross i poprawnie skonfigurowane połączenie lokalne lub też ruter podłączony do oby dwóch.Wtedy masz w Moje miejsca sieciowe nazwy oby dwóch komputerów.

  0
 • #9 18 Sie 2008 09:51
  ŁukiSzczecin
  Poziom 26  

  Jestem w tym laikiem. Oba komputery ze sobą w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Nie mam zbytnio możliwości łączyć ich ze sobą. Moje urządzenie łączące z internetem to livebox, komputer z drukarką komunikuje się z livebox poprzez adapter WiFi. Natomiast mój komputer połączony jest kablem Ethernet do urządzenia Livebox. Czy taka konfiguracja oznacza że moja sieć lan działa poprawnie ? Czy będę mógł udostępnić drukarkę ?

  0
 • Pomocny post
  #10 18 Sie 2008 10:09
  sync667
  Poziom 10  

  Tak livebox też tworzy sieć LAN.Jeśli masz te dwa kompy podłączone do liveboxa to możesz udostępniać drukarkę.Sory że nie pomogę skonfigurować ale nie mam liveboxa.

  0
 • #11 18 Sie 2008 10:11
  ŁukiSzczecin
  Poziom 26  

  Okay czyli jeśli to u mnie jest poprawnie to prosiłbym Ciebie, abyś napisał mi w jednym poście krok po kroku co mam dalej począć by zadziałało. Dam pomógł za chęci oraz zainteresowanie :)

  0
 • Pomocny post
  #12 18 Sie 2008 11:48
  Szpanbix
  Poziom 14  

  No to jeżeli dwa kompy są połączony do LiveBoxa to niema problemu. Wchodzisz przez sieć na kompa połączonego z drukarką. Po wpisaniu hasła na pierwszym ekranie zobaczysz udostępnione pliki i drukarki. Niejestem pewien ale powinieś udostępnić tą drukarkę na kompie połączonym z nią. No to jak zobaczysz udostępnione pliki i drukarki, klikasz na tą drukarkę. Dalej dokładnie nie pamiętam, ale chyba jest tam ustaw jako domyślną czy coś takiego. ;)

  P.S Jeżeli niewiesz jak wejść przez sieć na kompa połączonego z drukarką, to sprawdź adres IP na kompie połączonym z drukarką, następnie w drugim kompie otworz uruchom (START/URUCHOM....) i wpisz po dwóch ukośnichach ten adres.
  NP:
  Udostępnienie drukarki w sieci - Windows XP

  Potem pokarze się to okienko z hasłem. Wpisujesz hasło tego kompa z drukarką.

  PZDR

  0
 • Pomocny post
  #13 18 Sie 2008 12:03
  FlyBoy
  Poziom 28  

  ŁukiSzczecin, wykonałeś te kroki co napisałem wyżej?

  0
 • #14 18 Sie 2008 13:34
  ŁukiSzczecin
  Poziom 26  

  Witam Panowie!:) Więc tak ustawiłem w nim stałe ip ponieważ nie miał stałego (Przypisywał automatycznie) Udostępniłem w nim drukarkę, u siebie wzięlem start -> uruchom wpisałem //192.168.1.96 (Takie IP mu ustawiłem) Wyświetliło wszystko co jest udostępnione, pobrało sterownik drukarki śmiga jak należy. Dla każdego pomógł plus wielkie podziękowania i gratulacja wiedzy :) Polecam się na przyszłość może dam radę też pomóc. Pozdrawiam temat zamykam.

  0