Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o Radeonie HD 4870x2 wasze opinie?

17 Sie 2008 21:50 1911 3
 • Poziom 29  
  Wydajność bardzo dobra ale: Sugerowana cena detaliczna: ~1349PLN oraz Need For Speed: Carbon to druga gra, w której Radeon HD 4870X2 sprawiał problemy podczas testów.
  Podobnie jak w przypadku Radeona HD 3870X2 i tu podczas rozgrywki źle wyświetlane były tekstury samochodów - rozwiązaniem problemu było wyłączenie jednego z dwóch rdzeni (poprzez wymuszenie wyłączenia funkcji Catalyst A.I.), co wiąże się ze spadkiem wydajności do poziomu karty HD 4870.

  Nie chce mi się tego czytać dalej, ale niewykluczone, że jeszcze bym coś znalazł.
 • Poziom 15  
  Na pewno bym nie kupił, wrzucone pieniądze, do jakiegoś profesjonalnego oprogramowania może byłby sens .
  Do grania raczej się nie sprawdzi mało jest gier, które wykorzystują dwa procesory graficzne i jeszcze jakie problemy z poprawnym działaniem.
  :arrow: Odradzam...
  Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 37  
  :arrow: !RON! - popraw tytuł, bo sugeruje całkiem inną kartę (której swoją drogą nie ma)
  Co myślimy - bardzo wątpliwe by zbyt wielu użytkowników taką kartę posiadało, zawsze możesz poszukać, popatrzeć opinii użytkowników tych kart na forach producentów (m.in. Sapphire w dziale Troubleshootings).
  Co można w tej chwili powiedzieć:
  1 - Jeśli gra posiada profil Crossfire to powinna być realna i odczuwalna zmiana szybkości (in plus), jednakże testy wykazują, że:
  - potrzeba bardzo szybkiego procesora (4GHz a nawet więcej)
  - karta pokazuje swoją moc dopiero w bardzo wysokich rozdzielczościach
  2 - Jeśli gra profilu nie posiada to możemy stworzyć go sami (czego testerzy nigdy nie robią...bo mogłoby się pokazać, że jednak w grach gdzie CF nie działało nagle zaczęło działać), czasem to pomaga, czasem nie.
  3 - Pojawia się problem pod nazwą microstuttering, czyli milisekundowe opóźnienia/przycinki dające wrażenie, że gra ze 150FPS ma ich jakieś 30. Nie w każdej grze to występuje, natomiast w każdym rozwiązaniu multiGPU (nvidia także)