Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neptun m515p Problem z kolorami

18 Sie 2008 11:15 969 8
  • Poziom 26  
    Witam. Co prawda do prawie zabytek ale może jeszcze da się coś z nim zrobić. Problem polega na tym, że po włączeniu kolory są przez parę sek. i znikają , robi się czarno-biały i czasem pojawiają się kolorowe pasy poziome od połowy ekranu wzwyż. Nie reaguje na stukanie, próbowałem ruszyć trymerem w dekoderze ale nie pomaga. Dekoder jest stary na układach mca540, mca550 i mba540.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Zasilacz zrobiles?.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Takie objawy mogą być spowodowane utratą parametrów sygnału z P.CZ. , lub też rozstrojenie obwodów LC w samym dekodzerze koloru, zaczął bym od podstawienia UBP (jak gdzieś znajdziesz) .
  • Poziom 26  
    Zasilacz jest ok. sprawdzałem oscyloskopem, gorzej z tym podstawianiem bo nie mam nic do takich dziadków ale zapytam kolegi może u niego coś wygrzebiemy.
  • Poziom 43  
    Spr. czy odbiera Secam jak masz możliwość. Zlutuj E- T 336 z C -T 337- wymuszenie PAL. Spróbuj stroić lekko F 350. Zewrzyj TP 251 na module synchronizacji i R 256 ustaw częstotliwość H. R 258 reguluj Fazę- zmienia kształt impulsu burst.. Może wskoczy kolor.
  • Poziom 26  
    Wymuszenie PAL chyba pomogło bo jak na razie kolor jest ok. Niech sobie trochę pochodzi to zobaczymy.

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

Jednak lipa, pochodził trochę i znów nie ma kolorów. Na module synchronizacji nie ma u mnie tp251 tylko tp201, tak samo nie widzę nigdzie F350.
  • Poziom 43  
    Na module synchro wystają od strony elementów 2 kołki- je zwierasz np. wkrętakiem i w tym czasie regulujesz synchronizację ( pionowe linie prawie pionowo). Może po tym już wskoczy. Jak nie to PR-kiem od fazy lekko lewo-prawo i może zaskoczy kolor. Filtr jest na dekoderze gdzie zwierałeś tranzystory.
  • Poziom 26  
    Na dekoderze nie mam filtra o oznaczeniu F350, chyba nie zgadzają się nam modele. Na module synchronizacji zwieram te kołki( mają inne oznaczenie) mimo regulacji koloru nie ma.
  • Poziom 26  
    Sprawa rozwiązana. Załatwiłem dekoder i tv śmiga. Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam. Temat zamknięty.