Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brama garażowa i wyskakująca różnicówka

18 Aug 2008 11:19 2930 5
 • Level 11  
  Problem dotyczy bramy garażowej, jest to zwijana roleta z mechanizmem na elewacji budynku. Brama w normalnych warunkach pogodowych zwykle chodzi bez zarzutu, otwiera się i zamyka na pilota. Problem pojawia sie gdy na dworze popada lub jest naprawdę gorąco, wtedy po próbie podniesienia lub opuszczenia bramy zostaje wyrzucone zabezpieczenie różnico-prądowe. Czy ktoś z was wie co to może być? Zabezpieczenie różnico-prądowe jest na obciążenie do 40A a różnica prądowa rozłączenia to 0,03A
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 29  
  kabel zasilajacy ma skaleczoną izolacje, gdy dostaje sie woda prąd upływa, sprawdź kabel albo wymień

 • Automation specialist
  Na 100% to nie wiadomo czy Kabel.Chodzi o to,że suma prądów z upływu w instalacje,uzwojenie silnika lub masę innych rzeczy jest większa niż 30mA.Napisz jeszcze czy wywala różnicówkę gdy załączasz urządzenie czy np.podczas czuwania gdy nie pracuje.
  Pozdrawiam
 • Level 11  
  no więc tak, przerobiłem instalacje tak że sterownik do bramy podłączyłem bezpośrednio przez "esa" 6A efekt jest taki ze brama albo wyrzuca zabezpieczenie, albo kawałek się opusci a potem zatrzymuje się i słychać tylko buczenie tak jakby silnik nie miał siły dalej się obrucić. Jutro jeszcze raz sprawdze kabel ale oglądałem go dzisiaj i wyglądał na dobry :cry: . Podłączałem silnik bezpośrednio wtykając kabel do końcówki przedłużacza i brama się wpełni opuszczała i podnosiła. Podłaczyłem do sterownika, brama sie opusciła do końca i już się nie chce podnieść.
 • Level 29  
  Spotkałem sie z wieloma tego typu problemami z wyskakujaca róznicówką, ciezko zdiagnozowac na odległosc ale w 90% przypadków wymiana kabla zalatwila sprawe - podchodzila woda podczas deszczu powodujac upływ pradu w miejscu skaleczonego kabla
 • Level 11  
  "Podłączałem silnik bezpośrednio wtykając kabel do końcówki przedłużacza i brama się wpełni opuszczała i podnosiła. Podłaczyłem do sterownika, brama sie opusciła do końca i już się nie chce podnieść."
  SPRAWDZ USTAWIENIA CENTRALI\STEROWNIKA NP. JAKI JEST USTAWIONY CZAS PRACY LUB CZY CENTRALA POSIADA REGULACJĘ MOCY (FUNKCJA WYCZUWAJĄCA PRZECIĄŻENIE)
  NAPISZ CO TO JEST ZA TYP STEROWNIKA?