Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C35

miras 10 Paź 2002 20:56 2281 10
  • #1 10 Paź 2002 20:56
    miras
    Poziom 15  

Dziś fachowcy zciągnęli mi simlocka z w/w siemensa.Niestety po powrocie do domu i włożeniu sima z ery (był abonamentowy w plusie) mam komunikat "włóż kartę sim".Przecież karta jest w środku działa poprawnie na innym aparacie i jest dobrze założona.Mam pytanie o czym świadczy ta sytuacja czy coś nie tak jest z kartą (jest innego typu) czy to simlock nie został zciągnięty prawidłowo i wydałem 20 zł na nic.Proszę o radę co z tym zrobić ?

0 10
  • #2 10 Paź 2002 21:55
    pepe
    Poziom 23  

Po pierwsze jak za 20 zł to musiały być dupki - fachowiec więcej się ceni! :twisted:
    Siemensy od 25 wzwyż działaja tylko z kartami 3V - nie wiem jaka jest Twoja. Najlepiej sprawdż czy jakiś inny Siemens x35 ją widzi.
    Często też zdychało gniazdo sim w tych Siemensach. Jeśli czujesz się na siłach spróbować samemu to daj znać.

0
  • #3 10 Paź 2002 23:25
    miras
    Poziom 15  

Cena nie gra roli (no może trochę) spodziewałem się około 50 zł ale nie to jest problemem.Gniazdo jest OK bo na poprzedniej karcie z plusa działa dalej poprawnie , ale nie widzi mojej karty z ery wyjętej z alcatela easy db.Może to jest inna karta i dlatego nie rusza.Jesli tak to co będzie dalej .Planuję dłuższy wyjazd do Belgi i chciałem tam kupić kartę u lokalnego operatora i dzwonić trachę taniej , a teraz nie wiem czy to bedzie możliwe skoro nie wszystkie karty są takie same.Co o tym myślisz ?

0
  • #4 11 Paź 2002 07:44
    pepe
    Poziom 23  

Może być inna - tak jak pisałem Siemens działa tylko z kartą 3 voltową.
    Piątki nie widzi.
    Nie sądze żeby teraz można było jeszcze gdzieś dostać kartę 5v. Tym bardziej w Belgi. Myślę że możesz go zabrać i będzie działać.

0
  • #5 11 Paź 2002 09:43
    Diodak.fm
    Poziom 17  

Watpie abys mial karte 5V, jednakze mozesz to sprawdzic wkladajac ja do Nokii z aktywna funkcja NetMonitor test 51 pokazuje wszelkie informacje na temat karty sim poczawszy; napiecie pracy, predkosc transmisji, zegar karty ON OFF, pin1, pin2, puk1, puk2, oraz bledy pomiedzy karta a terminalem.
    Proponuje jeszcze dokladnie wyczyscic styki karty i zlacza sim...

0
  • #6 11 Paź 2002 15:07
    miras
    Poziom 15  

Byłem ponownie z moim telefonem i okazało się że działa na wszystkich kartach polskich sieci ale nie na mojej.Podobno wina styków - nie ma kontaktu.U mnie w alcatelu karta mocowana jest inaczej i styki przez 2 lata się "wygniotły".Zaufałem wyjaśnieniom i telefon zabieram może zadziała.Dziękuję za opinie i zainteresowanie.

0
  • #7 11 Paź 2002 21:05
    pepe
    Poziom 23  

Bardzo wybiórcze te styki :lol:
    No i fachowe wyjaśnienie "fachowców za dwie dychy"
    Powodzenia!

0
  • #8 16 Paź 2002 19:34
    winning
    Poziom 15  

pepe napisał:
    Bardzo wybiórcze te styki :lol:
    No i fachowe wyjaśnienie "fachowców za dwie dychy"
    Powodzenia!

pepe jaką cene sugerujesz za simloka w c35 i np. nokia 3330

0
  • #9 16 Paź 2002 21:36
    pepe
    Poziom 23  

Nic nie sugeruję - bo po co ? A że ja robie dwa razy drożej i dwa razy mniej i mam tą samą kasę co konkurencja to inny temat :))

0
  • #10 16 Kwi 2006 16:15
    dj_pielgrzym
    Poziom 24  

pepe... ta konkurencja sprawi że musiałeś zejść z cenami. W tej chwili za sima z tego telefonu bierze sie 10zł :) To i tak duzo bo znakomita więkoszość osób kupi kabel za 6zł i sama to zrobi :)

Zdrówka...

0
  • #11 16 Kwi 2006 16:36
    CaMIkaZEe
    Poziom 20  

dj_pielgrzym przyznaje ci racje. Tez mi sie wydaje, z ekoszt zlamania locka ze starych modeli, jest rzadu 10zl. Wyzej cenic mozna jedynie nowe modele. Wiekszysc podrzednych komisow nie ma pojecia jak z nich zlamac simlocka. Poza tym w necie jest full opisow jakz tych najstarszych sciagnac blokady.

0