Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig Xentia 42 - interlinie na matrycy

joodash 18 Aug 2008 12:30 1719 1
 • #1
  joodash
  Level 1  
  Witam, mam pewien problem z telewizorem. Właśnie skończyła się gwarancja, ale po koleji. Jakieś pół roku temu telewizor odwiedził autoryzowany serwis Grundiga w Kaliszu, męczyli go 3 dni i nic nie wykryto, tv wrócił do mnie. Pół roku był spokój i tydzień po końcu gwarancji wyskoczyła następująca usterka.
  Pojawiają się pionowe interlinie na obrazie z dowolnego żródła. Oglądając tv w niskiej rozdziałce paski te są dość szeroko rozstawione. Odpalając sygnał hd, ilość pasków zostaje zagęszczona. Czasami pomaga wyłączenie telewizora z prądu na jakiś czas i po włączeniu znikają. Nie jest teżto wina nagrzania się tv, ponieważ przy zimnym starcie także paski się pokazują. Telewizor gubi kolory - tak jakby paleta została obcięta do 256 kolorów.
  Pomaga także czasem uruchomienie PIP, wtedy obraz jest normalny, natomiast paskowane i poszarpane zostaje menu ekranowe. Usterka pojawia się absolutnie przypadkowo. Wczoraj po włączeniu paski były przez 5 min, natomiast męczyłem tv na różnych wyjściach (hdmi, component) przez cały dzień i nic. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, przyznam, że wożenie tego klocka do serwisu średnio mi się uśmiecha. Chciałbym uniknąć sytuacji, która już raz miała miejsce, że wróci bez żadnej diagnozy.
  Wydaje mi się że nie jest to usterka matrycy, tak jak pisałem, gęstość interlini jest różna w zależności od rozdzielczości źródłą obrazu.

  Załącznik usunąłem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1001052.html - p.6.
  Proszę uzupełnić tytuł tematu - brak modelu TV. [Mirek Z.]
 • #2
  stereoo
  Level 23  
  witam;)
  Nie wiem co już zostało sprawdzone,ale proszę dokładnie sprawdzić przewód(głównie wtyk do skalera)łączący płytę ze skalerem.
  Dokładnie wyczyścić "złote"styki a najpewniej byłoby poprostu dolutować je precyzyjnie bezpośrednio do skalera.
  Przed tym zabiegiem wartoby jednak podstawić na próbę inny modół skalera i testować jakiś czas.