Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane coupe jakie radio z MP3

18 Sie 2008 13:09 8806 8
  • Poziom 10  
    Witam. Mam oryginalne radio w reni i jest ono sterowane przy kierownicy. Niestety to radio jest na kasety. Chcę kupić radio cd, mp3 ale nie chcę stracić możliwości sterowania nim przy kierownicy. Czy jest to możliwe i ewentualnie jakie radio mógłbym kupić:?:

Moderowany przez Tomek Włodarczyk:

Zmieniłem tytuł reg. 11

[3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Spec od car audio
    Zapytaj kolegi Navigatora z tego forum, coś doradzi z gotowych interfejsów.
  • Poziom 10  
    A kto to jest Nawigator. Bo ja jestem pierwszy raz na elektrodzie?
  • Poziom 33  
    Dzień dobry, to ja, Jarząbek, łubudubu....
    Czesterr, twoje zapytanie jest niekompletne, zawsze podaj więcej danych bo nikt Cię nie bedzie wypytywał. Jakiś model, rocznik auta, jaki joystick, symbol radia itp. a nie tylko slangowe "mam reni".
    Odpowiem krótko, mój typ to radio Pioneer kupione bez pilota (pilot w opcji) i adapter z Izotechu (kontakt przez www.piloty.pl/multimedia ).
    Radio musi mieć fabrycznie wejście na pilota zewnętrznego.
    Inne radia podobnie.
    Pzdr. N. (z/up. djlj24)
  • Poziom 13  
    nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj :P tato ma taki problem, mianowicie ma renault clio II z 2004 roku ma seryjne radio na CD i w gornym panelu wyswietla sie co leci itp, do tego ma sterowanie z pilota na kierownicy tez seryjnie i teraz chce kupic sobie radio na CD/MP3 tylko nie wie jakie tak zeby pokazywalo dalej co leci na tym wyswietlaczu gornym i zeby tez mogl sterowac z pilota na kierownicy ?! czytalem gdzies ze radia JVC maja takie mozliwosci jesli chodzio renault ale czy to prawda? pomoze ktos?
  • Poziom 33  
    Nie słyszałem aby radia JVC miały możliwość obsługi displaya w Renault czy innego, nawet przez adapter, nie widziałem w opisach zwrotu External Display czy Subdisplay czy podobnie. Skąd to info?
    Sam joystick też tylko przez adapter.
    Co do Clio II rzuć okiem na to rozwiązanie:

Renault megane coupe jakie radio z MP3

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1968687.html

N.
  • Poziom 43  
    Kenwood, Clarion, Pioneer-te modele najprosciej dostosowac do wyswietlaczy reno(najprawdopodobniej siedzi tam display pod tuner list)Wymienione radia musza miec wyraznie zaznaczone w opisie ,,external display,, Dokupujesz wtedy odpowiedni interface z Izotechu(cenowo dorownuje markowemu radiu z dolnej polki) i wszystko ladnie pracuje
  • Poziom 11  
    Witam, temat trochę stary ale może jakiś znawca tematu jeszcze do niego zajrzy :)

Zakupiłem Renault Megane Coupe rocznik 2000 z radiem oryginalnym na kasety :(
    Zastanawiam się na jego wymianą na coś co odtwarza mp3'ki

Obecne radyjko ma 3 ważne cechy w stosunku do ewentualnego nowego:
    - jest sterowane z oryginalnego pilota przy kierownicy (przed wajchą wycieraczek) - rewelka
    - obsługuje wyświetlacz samochodu (RDS)
    - idealnie pasuje kolorem i kształtem do całej deski rozdzielczej

jednak nie obsługuje nawet CD-mp3.

Czy zna ktoś jakieś radyjko/rozwiązanie, które oprócz mp3'ek obsłuży także tego pilota przy kierownicy i wyświetlacz?

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Czytałeś to co wyżej? Jakie masz aktualnie radio (typ/model)?
    Gotowych do włożenia i grania mp3 nie ma, francuska firma nie martwi się o rocznik 2000. A jakby mieli coś w ofercie serwisowej to zapewne w cenie Twojego auta więc i tak byś nie kupił.
    Tak że tylko DEH-2200UB plus UNI25PNR02 plus ramka maskująca.
    Patrz link wyżej.
    Radia Pioneera z bieżącej produkcji też już nie mają opcji External Display, czasem można jeszcze kupić w/w model nowy lub mało używany na A-o.

N.