Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprinter 2.9 td zlacze diagnostyczne nie dziala

18 Sie 2008 18:57 4497 10
  • Poziom 10  
    problem polega na braku komunikacji pomiedzy urzadzeniem diagnostycznym a ECU(jednostka sterujaca),podejrzewalem spalenie sterownika ,ale po zamianie na nowy problem wciaz wystepuje.ps.probowalem polaczyc sie za pomoca KTS,SOLUSA,LAUNCH,a sterownik zostal zamieniony na identyczny posiadajacy ta sama identyfikacje.moze ktos spotkal sie z podobnym problemem i zna przyczyne
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Spec od Mercedesów
    Z żadnym komputerem pojazdu nie ma łączności?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    w tym modelu jest jedna jednostka sterujaca (brak ABS),no chyba ze sie myle oznaczenie silnika to 60298000207093
  • Spec od Mercedesów
    Sprawdziłeś masę w gniazdku diagnostycznym i oba plusy ("15" oraz "30")?
  • Poziom 16  
    Może celowo odcięta linia "K" od sterownika ...
  • Poziom 10  
    po pierwsze mam pytanie co to jest linia K i za co odpowiada,oraz pytanie do Gerri ,gdybys mogl jakos bardziej obrazowo podpowiedziec cos na temat rozmieszczenia pinow,poniewaz nie posiadam zadnego schematu elektrycznego.Jestem co prawda w trakcie sciagania WIS-a,ale jeszcze troche mi brakuje a zalezy mi na czasie,mam jeszcze pytanie ,czy istnieje mozliwosc bezposredniego kontaktu,np.skype?Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Linia "K" to linia dwustronnej transmisji danych pomiędzy sterownikiem pojazdu a testerem poprzez złącze diagnostyczne, zanim coś więcej na ten temat to pytanie o rok produkcji pojazdu a może jeszcze kod silnika...

Pewnie jest już tam złącze 16 pinowe - oznaczenie poszczególnych pinów: patrz np. http://www.elektronika.wsop.pl/porady/3
  • Poziom 10  
    sprinter jest z 99r.poj.2.9 kod silnika 602.980,zlacze jest 14 pinowe.sprawdzilem napiecia na pinach przy wlaczonym zaplonie

1.zacisk31 0.00-masa
    2.zacisk15 11.98
    3.zacisk30 12.00
    4.blokada przeciwkradziezowa 10.59
    5.sygnal predkosci obrotowej 0.04
    12.zestaw wskaznikow KI 9.75
    14.uklad sterowania praca silnika 0.04

sa to jedyne piny wystepujace w gniezdzie diagnostycznym,poza tym kolejnosc pinow podaje wedlug schematu z programu WIS/ASRA.
    tak dla przypomnienia wszystko zaczelo sie po zdjeciu plusowej klemy przy pracujacym silniku.moze ktos mi podpowie co powinienem sprawdzic
  • Poziom 10  
    sprawdzilem swiece i zadna nie dziala,czy to moze byc przyczyna ze auto nie odpala
  • Spec od samochodów
    darmaxx napisał:
    sprinter jest z 99r.poj.2.9 kod silnika 602.980,zlacze jest 14 pinowe.sprawdzilem napiecia na pinach przy wlaczonym zaplonie

1.zacisk31 0.00-masa
    2.zacisk15 11.98
    3.zacisk30 12.00
    4.blokada przeciwkradziezowa 10.59
    5.sygnal predkosci obrotowej 0.04
    12.zestaw wskaznikow KI 9.75
    14.uklad sterowania praca silnika 0.04

sa to jedyne piny wystepujace w gniezdzie diagnostycznym,poza tym kolejnosc pinow podaje wedlug schematu z programu WIS/ASRA.
    tak dla przypomnienia wszystko zaczelo sie po zdjeciu plusowej klemy przy pracujacym silniku.moze ktos mi podpowie co powinienem sprawdzic

Masz przerwę na 14 pinie diagnostycznym, idzie on ze sterownika silnika.., ale należy jeszcze sprawdzić czy sterownik jest właściwie zasilany - przedzwoń 14 z gniazda do sterownika.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    witam,wymienilem swiece ale to nic nie zmienilo jedyne co zauwazylem to to ze kontrolka od swiec po przekreceniu zaplonu zapala sie z opoznieniem i nie gasnie,a tak na marginesie londyn to piekne miasto ale znalezienie dobrego mechanika graniczy z cudem,nawet servis mercedesa odmowil mi naprawy