Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros - kody usterek

18 Sie 2008 19:05 263020 559
  • Poziom 18  
    Grzecznie proszę kolegów fachowców o podanie mi opisu usterek:

FMR 0 1125
    EPB 1 6343
    INS 0 1321

Czy któraś z tych usterek ma wpływ na obniżenie mocy silnika, bo zrobił się raptownie bardzo słaby? Innych usterek komputer pokładowy nie wykrywa jako aktywne.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od Mercedesów
    Grzecznie odpowiadam: Actros, mały fiat - tyle samo szczegółów. Tylko że maluch miał przez dwadzieścia lat dwa modele, a Actros wychodzi już w trzeciej serii, a modeli jest kilkadziesiąt (o ile nie ponad sto). Próbuję trafić - jak się nie uda, to żal możesz mieć tylko do siebie za lenistwo w udzielaniu informacji...

FMR 1321 - kabel D+ ma przerwę lub zwarcie z masą
    EPB 6343 - czujnik parametrów hamulca K1: położenie pedału nie dostarcza sygnału
    INS 1321 - błąd parametryzacji w module K

Żadna z tych usterek nie powinna ograniczać mocy silnika.
  • Poziom 18  
    Dzięki wielkie za pomoc. Zabieram się za grzebanie przy nim. A co do lenistwa to nie pomyślałem że numery błędów zależą od modelu. :) Jeszcze raz dzięki.

Chwilowo nie zamykam jeszcze tematu, bo może jakieś nowe usterki mi się ukażą ;)
  • Spec od Mercedesów
    D+ to oczywiście chyba wiesz?

K1: to ustrojstwo pod pedałem hamulca ma pod maską dwie wtyczki - są to dwa identyczne obwody. Wtyczki można zamienić miejscami i sczytać błędy jeszcze raz. Jeżeli pojawi się K2 - to winne jest ustrojstwo. Jeżeli dalej będzie K1 - to usterka jest w kablach. W pewnej serii kable tej wiązki były cięte zatrzaskiem zamka maski.

Pierwsza cyfra każdego z podanych przez Ciebie błędów to tzw. "waga usterki" (informacja dla kierowcy o wielkości uszkodzenia)
    0 - zgłosić przy najbliższym serwisie
    1 - naprawić w miarę szybko
    2 - poważna usterka, może nastąpić zmiana zachowania pojazdu lub jazda jest niemożliwa.

Właściwy kod usterki to te cztery kolejne cyfry.
  • Poziom 18  
    To z czujnikiem hamulca doszedłem. Rzeczywiście dokładnie tak jak mówiłeś, przewód przecięty w okolicach zatrzasku zamka.

D+ wygląda dobrze, nie wiem dokąd on dochodzi od alternatora. Ale mierząc na nim zachowuje się tak jak powinien. Tylko mam pytanie, pytałem o FMR 1125 a Ty napisałeś FMR 1321. To to samo?

Ten Actros to jest dość stara wersja sprzed 2000 roku z tym uproszczonym wyświetlaczem (małym).
  • Poziom 9  
    A ja mam pytanie ad tych kodów od czego są
    EPB0 4347
    PSM1 2221
    PLD1 1615
    KSA0 3221
    FSS1 0604
    Z góry dziękuję
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    :cry: proszę o pomoc mam merca 1843 i wyskakyją mi takie kody:
    WS 1 1211
    GS 0 4040
    FR 0 3130
    BS 1 4048

Proszę o pomoc z góry wielkie dzięki
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Czy ktoś kojarzy kod usterki w mercu actrosie z 97r o numerze epb 1 4543??Prosze o szybką odpowiedź w miare mozliwości, lub jaką kolwiek pomoc w tej materii.
    Z góry dziękuję
  • Poziom 10  
    Sorki może być pomyłka nie 4543 a 4345.Dzięki za wszelką pomoc.
  • Poziom 10  
    witam-pozdrawiam kolegę Gerriego-mam problem z actrosem z 2000 r-model 4140 jest to wywrotka czteroośka-obwód cisnienia K2-zegar nie wskazuje cisnienia w układzie-gdzie znajdują sie czujniki K1 iK2-jak najprościej sprawdzić czy są sprawne-nr WDB 9523141-dzieki
  • Spec od Mercedesów
    Czujnik (podwójny) zamontowany jest na zaworze czterodrożnym. Od góry ma pojedynczy, siedmiopinowy wtyk. Nie ma prostej metody na sprawdzenie - najlepiej podmianka (czujnik nie wytwarza sygnału analogowego)
    Zdarzają się przypadki zawilgocenia i przegnicia połączenia wtykowego.
    Trzeba również wziąść pod uwagę, że przy złym nastawieniu ciśnienia maksymalnego na zaworze (przekroczone ciśnienie nominalne) czujnik również się wyłącza i ciśnienie na zegarze spada do zera.
  • Poziom 10  
    mam pytanko w kwestii ogrzewania lusterek w axorze-czy po stacyjce pojawia się plus na "pastylkach"w lusterkach i to one regulują pracą grzałek czy też moduł FR odpowiada za ich pracę-dzięki
  • Spec od Mercedesów
    Ogrzewanie lusterek jest aktywowane impulsem D+ czyli działa po odpaleniu silnika
  • Poziom 2  
    witam. koledzy co oznacza kod NR1 4041 ???
  • Poziom 12  
    Witam ja również mam problem potrzebuje opisu do kodu NR1 6020 (actros 2548 z 99r)
  • Poziom 15  
    NR1 6020 regulacja poziomu zaworu poziomowania osi przedniej Przerwa w obwodzie.
    NR1 4041 zwarcie do masy czujnika poziomu osi (poziomicy) Przepraszam za mało dokłedny opis ale tłumaczone z niemieckiego programu do mercedesa.
  • Poziom 10  
    Chciałbym się spytać fachowców co oznacza ten błąd w moim Actrosie 1840 :

MR 24905

z góry dziękuje bardzo za pomoc :D
  • Spec od Mercedesów
    Nie podałeś co to za model Actrosa (przynajmniej: MPI czy MPII?) - tak więc wziąłem pierwszy lepszy model. Jak nie będzie pasować - Twoja strata (za lenistwo)
    4905- pompa jednosekcyjna rzędu 2 ma zwarcie z biegunem dodatnim.
  • Poziom 10  
    Dziękuje bardzo za pomoc. Już wszystko wiem o co chodzi.
  • Poziom 10  
    Witam kolegów, mam problem ze skrzynią biegów w actrosie 98r 4344 wywrotka 6x6,skrzynia eps jeśli dobrze określam z yoistickiem,czasami przy redukowaniu w górę lub w dół wrzuca mi neutrala i potem ciężko żeby jakiś bieg zaskoczył ,miałem przypadek że na wyświetlaczu od biegów wszystko zniknęło ,trzeba było zgasić i odpalić samochód i załapała innym razem jak weszła 3 to nie chciała się wyłączyć i wyskoczył bład GS 4244 co on oznacza .Próbowałem skrzyni zrobić nauczanie ale nie da rady wyskakuje błąd GS 24 i znowu niewiadoma,czy ktoś wie co te błędy oznaczają .Co do rocznika auta mogłem się mylić dopiero od niedawna nim jeżdżę ,w lampach nie ma jeszcze kierunków. Z góry dzięki
  • Spec od Mercedesów
    GS 4244 - czujnik ścieżki poza dopuszczalnym zakresem wartości
    Zacznij od nauczania skrzyni

jarek14 napisał:
    Próbowałem skrzyni zrobić nauczanie ale nie da rady wyskakuje błąd GS 24

Da radę - po prostu trzeba zaciągnąć ręczny hamulec przed rozpoczęciem nauczania.
  • Poziom 10  
    miałem podobny problem a okazało się że nie łączyła wtyczka na skrzyni biegów (są dwa na górze sprawdz te wtyczki i najlepiej te czujniki)
  • Poziom 10  
    może nie tak robię te nauczanie ,wciskam neutrala i sprzęgło potem zapłon zawór psiknie i mam puścić sprzęgło i wcisnąć i ma nauczać tak mi powiedziano chyba że coś pokręciłem
  • Spec od Mercedesów
    Skoro masz błąd GS24 - to świadczy jednoznacznie o niezaciągniętym hamulcu ręcznym. Poza tym jak by ci się trochę chciało - to na forum podawałem procedurę tzw. "dużego nauczania"
  • Poziom 10  
    hamulec ręczny jest zaciągnięty ale nie świeci mi kontrolka od niego w serwisie powiedzieli że coś z kablami od czujnika czy to ma jakieś znaczenie do nauczania?
  • Poziom 13  
    Ma on to traktuje jak byś miał spuszczony ręczny, więc nie działa procedura nauczania

Dodano po 1 [minuty]:

Ma. On to traktuje jak byś miał spuszczony ręczny, więc nie działa procedura nauczania
  • Poziom 11  
    A jeśli ładnie poproszę to może ktoś powiedzieć, gdzie ten czujnik od ręcznego znależć bo mam taki sam problem jak kolega, tylko że u mnie jeszcze czasami to drugie kliknięcie przy zmianie biegu jest opóżnione o kilka sekund. Model 2540 z '99r.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    W starszych na rozgałęzieniu przewodów do cylindrów hamulca ręcznego tylnej pierwszej osi, (nad przekładnią główną) w MPII w środku ramy z prawej strony.
  • Poziom 10  
    witam ponownie kolegów,wyskoczył mi błąd abs-u 1 4045 i4048 po strasznej ulewie a może to tylko przypadek?co on oznacza actros 99r ,3343 ,6x6 wywrotka a i jeszcze czy jest jakiś bezpiecznik od tacho bo stanęło i nic ani zegarek ani licznik nie chodzi patrzałem w bezpieczniki niby są całe ale może jakiś przeoczyłem
  • Poziom 11  
    Witam.....przyłączę się też do zapytania o kody usterek w MB Actros Mp II 4141 - 2006. Spisałem całe komunikaty :HM a 05B 32, WS a 1B4 60, WS a 0B8 64 .Będę wdzięczny za pomoc.