Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Blaupunkt car 300 nie reaguje

davidgm 18 Sie 2008 20:54 6899 17
  • #1 18 Sie 2008 20:54
    davidgm
    Poziom 9  

Wlasnie zakkupilem na allegro Car 300 u kolegi w astrze dziala bez problemu ale jak chcem go podlaczyc do mojego kadetta nie reaguje na wprowadzenie kodu, mruga tylko czerwona dioda niestety nie mam wyswietlacza do radia i nie wiem co pokazuje na wyswietlaczu ;p... prosze o pomoc bo radio dopiero co kupione

0 17
  • Pomocny post
    #2 18 Sie 2008 21:07
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź zasilania. Skoro w innym aucie działa, to wina leży po stronie twojego samochodu.

0
  • #3 18 Sie 2008 21:29
    davidgm
    Poziom 9  

no wlasnie a gdzie moge sprawdzic zasilanie z stacyjki ??

0
  • #4 18 Sie 2008 21:36
    Dexter23pl
    Poziom 26  

Żeby wbić kod w tym radiu to na przykładzie VB należy zrobić; wyłączyć radio, przekręcić stacyjkę - radio się oświecą. Wyłączyć radio guzikiem. Trzymać guzik AS i z tym wciśniętym guzikiem włączyć radio -nadal trzymając pare sek AS. Piknie w głośnikach i wtedy należy wprowadzić kod. Lecz jeśli mamy kod np; 5469 to wciskamy
    1- 6 razy
    2- 5 razy
    6- 7 razy
    9-10 razy
    Lecz wg mnie masz coś z plusami zasilającymi radio. Plus musi być na żółtym i na czerwonym kabelku.

0
  • #5 18 Sie 2008 21:41
    davidgm
    Poziom 9  

sorry ale nie zrozumiales mnie dexter bo chodzi mi o odkodowanie moje przejezyczenie wybacz

0
  • #6 18 Sie 2008 21:47
    Błażej

W kostce ISO. Choćby za pomocą żarówki i kawałka przewodu. Opis kostki ISO łatwo dostępny na tym forum i wielu innych stronach.
    To nie możesz wprowadzić kodu, czy go nie masz?

0
  • #7 18 Sie 2008 21:51
    davidgm
    Poziom 9  

nie moge wprowadzic kodu, kod posiadam
    poprostu nie mam wyswietlacza i gdy chcem wprowadzic kod do radia to nie otrzymuje zadnej reakcji. zadnych sygnałów dziwiekowych

0
  • #8 18 Sie 2008 21:54
    Błażej

To tak, jak pisałem - sprawdź zasilania w kostce ISO. Uważaj - opel ma zamienione zasilanie stałe z zasilaniem po stacyjce względem standardowej kostki. Sprawdź, czy nie są przypadkiem zamienione do innego radia.

0
  • Pomocny post
    #9 18 Sie 2008 21:55
    Dexter23pl
    Poziom 26  

No to weź podłącz kabelek z kostki iso żółty i czerwony razem do plusa a czarny rzecz jasna do minusa. Wtedy radio się musi oświecić lub dać włączyć. Jak się oświeci to wyłącz i wciśnij AS i włącz radio i wprowadź kod tak jak napisałem wyżej.

0
  • #10 19 Sie 2008 09:47
    davidgm
    Poziom 9  

no problem z wlaczeniem rozwiazany kabelek w kostce był rozłaczony i wystarczylo podpiac... dzieki wam za pomoc
    Mam jeszcze jedno pytanie czy jak wprowadze np.4 razy zle kod to ile czasu musze i czy musze czekac do ponownego wprowadzenia kodu a i jeszcze jedno jak zablokuje radio czy mozna je potem odblokowac??
    A jak odkoduje radio w nie swoim samochodzie to jak wyjme radio z tamtego samochodu to ponownie bede mial 10 prob do wpisania kodu??

0
  • #11 19 Sie 2008 10:16
    Dexter23pl
    Poziom 26  

Wydaje mi się że po nie poprawnym wprowadzeniu kodu nie czeka się. A po wpisaniu poprawnego kodu znów jest 10 prób na w bicie kodu.

0
  • Pomocny post
    #12 19 Sie 2008 11:23
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Na pewno nie czeka się ;)

Po za tym po prostu wyłącz żądanie kodu i po problemie :idea:.

A jak obsługiwać :arrow: gdy wszystko zawiedzie - sięgnij do instrukcji obsługi która jest dostępna i to po polsku /jest na elektrodzie w odpowiednim dziale/.

0
  • #13 19 Sie 2008 12:01
    davidgm
    Poziom 9  

a wlasnie jak usunac zadanie kodu pomijajac wprowadzenie go 2 razy ??

0
  • Pomocny post
    #14 19 Sie 2008 12:10
    damiancz

Jak się wie to się da ;) programowo , ale to już wyższa szkoła jazdy a i można uszkodzić procesor.

A po co to robić jak najlepiej podłączyć radio pod wyświetlacz OPLA i wyłączyć kod z klawiatury. /właśnie przez powtórzenie procedury/

0
  • #15 19 Sie 2008 14:33
    davidgm
    Poziom 9  

a jak podlaczam radio do astry qmpla to na jego wyswietlaczu nic nie pokazuje a jak wlaczam radio i probuje odkodowac to jest tylko pierwszy sygnal dzwiekowy a jak juz probuje zatwierdzic kod to nic sie nie dzieje

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

nie ma zadnego potwierdzenia wprowadzenia kodu

0
  • #16 19 Sie 2008 15:50
    damiancz

A wyświetla cokolwiek na jego wyświetlaczu :?:

0
  • #17 19 Sie 2008 20:55
    davidgm
    Poziom 9  

wlasnie ze nic nie wyswietla

0
  • #18 19 Sie 2008 21:09
    damiancz

A inne radio wyświetla jak też nie to uszkodzony wyświetlacz w jego aucie lub zablokowany lub ucięte przewody do niego przez "fachowców" , a jak tak to uszkodzone twoje radio. :idea:

0