Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miałem włamanie do komputera

19 Sie 2008 01:37 4560 12
  • Poziom 1  
    Miałem włamanie do komputera .
    Antywirus podał mi IP tego kogoś : 61.134.56.18
    Znalazłem tylko takie dane

netname: CHINANET-SN
    descr: CHINANET Shanxi(SN) province network
    descr: Data Communication Division
    descr: China Telecom
    country: CN
    admin-c: CH93-AP
    tech-c: XC9-AP
    mnt-by: MAINT-CHINANET
    mnt-lower: MAINT-CHINANET-SHAANXI
    status: ASSIGNED NON-PORTABLE
    changed: hostmaster(malpa)ns.chinanet.cn.net 20000601
    changed: hm-changed(malpa)apnic.net 20040927
    source: APNIC

person: Chinanet Hostmaster
    nic-hdl: CH93-AP
    e-mail: anti-spam(malpa)ns.chinanet.cn.net
    address: No.31 ,jingrong street,beijing
    address: 100032
    phone: +86-10-58501724
    fax-no: +86-10-58501724
    country: CN
    changed: dingsy(malpa)cndata.com 20070416
    mnt-by: MAINT-CHINANET

person: Xianghong Cao
    address: Shanxi provice data communication Bureau
    address: 185# zhuque Road
    address: Xi'an city, Shanxi provice 710061
    address: CN
    phone: +8629-523-3633
    fax-no: +8629-522-8093
    e-mail: sxic(malpa)public.xa.sn.cn
    nic-hdl: XC9-AP
    mnt-by: MAINT-NULL
    changed: caoxianghong(malpa)263.net 19990409

Chciałbym się dowiedzieć konkretniej kto to jest .
    Pomóżcie!!!
  • Poziom 43  
    Szakal27 napisał:
    Chciałbym się dowiedzieć konkretniej kto to jest.
    Pomóżcie!!!

Oczywiście, że go wszyscy znamy:
    Jest wielki, kudłaty i strasznie żółty!
    Żartujesz chyba! Może jeszcze numer butów, kołnierzyka i czy mu śmierdzi z gęby :?:

Masz podane namiary:
    Szakal27 napisał:

person: Xianghong Cao
    address: Shanxi provice data communication Bureau
    address: 185# zhuque Road
    address: Xi'an city, Shanxi provice 710061
    address: CN
    phone: +8629-523-3633
    fax-no: +8629-522-8093
    e-mail: sxic(małpa)public.xa.sn.cn

Przejedź się do Chin i daj mu w ucho.
    :lol: :lol: :lol:
  • Poziom 31  
    W czym problem? Przecież jest nr telefonu do niego oraz mail.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Niestety.... Z tego co widac, to sa tylko dane dostawcy internetu. Zawsze mozesz wyslac do niego prosbe o podanie danych osoby z tym adresem IP, najlepiej takze podac godzine, bo jesli uzytkownicy u tego dostawcy maja zmienne IP, tak jak w przypadku Neo, to zeby ustalic uzytkonika, bedzie potrzebna godzina polaczenia, oczywiscie z uwzglednieniem stref czasowych.
    Wpisz ten adres IP na google, zobaczysz co inni ludzie pisza i jak sie okazuje, takie ataki z tego IP sa dosc czeste...
    Z tego co widzialem, to takie akcje zaczely sie okolo 2008-06-01
  • Poziom 32  
    Dziwny ten antywirus wykrywa włamania, zamiast wirusów :D
  • Poziom 14  
    Pytong napisał:

A moze ktos wpadnie na taki pomysl, ze to jest zintegrowana ochrona? Anty + firewall + hack itp? Proponuje aby nastepne osoby pisaly cos z sensem, zamiast takich wypowiedzi.
  • Poziom 36  
    Miałem ten sam problem.Z tego samego regionu mój firewall, odnotowywał wiele prób włamania. Wszystkie nie udane. Myślę że to botnet i jesli masz pewnego firewall'a, to nie masz powodów do niepokoju.Ale wyślij im email z tą informacją w j.ang. Takie działania trzeba piętnować.
  • Poziom 32  
    bracki19 napisał:
    Pytong napisał:

A moze ktos wpadnie na taki pomysl, ze to jest zintegrowana ochrona? Anty + firewall + hack itp? Proponuje aby nastepne osoby pisaly cos z sensem, zamiast takich wypowiedzi.

Nie kolego bo tutaj nikt nie ma czasu na domysły i romantyczne rozmyślania do wieczora co chciał zamiescić autor. Stąd topic jest traktowany w sposób w jaki zostało zadane pytanie. Temat i te wklejone jakieś do niczego nie potrzebne informacje, nie mówią w istocie rzeczy nic o celu i rodzaju przeprowadzanego "ataku". Podane IP może sprawdzić każdy... uzyskałby te same informacje, które żadne tajemnicą nie są.

beo napisał:
    ....Myślę że to botnet i jesli masz pewnego firewall'a, to nie masz .....
    Nie on ma antywirusa :D
  • Poziom 31  
    Robisz alarm jak by sie paliło
    nie podałeś nawet jaki firewall posiadasz.
    Po pierwsze nie miałeś włamanie "Miałem włamanie do komputera" tylko próbę ataku ma twój komputer, co nie jest równoznaczne włamaniu, pozatym nie podajesz rodzaju ataku, mógłby to być zarówno tylko skan portów twojego kompa. Po drugie firewalle rozpoznają formy ataków i blokują je np. blokując połączenie z Internetem na jakiś okres. najczęściej funkcja taka jest do ustawienia w opcjach firewallu.
    jesli posiadasz firewal to wlamanie jest bardzo malo prawdopodobne, prędzej zgarniesz w necie trojana i tu mozesz miec wlamanie jesli antywirus go nie rozpozna.
  • Poziom 24  
    miałem podobne ataki, co ciekawe tego adresu niema na ripe.net myslę że chińczycy mszczą sie za kabaret, w którym : nasz klient nasz pan ... chyba dobrze go znacie, ale ja trochę chinski znam, ale nie na tyle by pogadac technicznie z providerem China, ale myśle ze ktoś probuje nam dołozyć, a swoją drogą, dlaczego ludzie sie nie kochają , tylko nienawidzą ;) przecież jakby chciał wiedziec co mam w kompie to mu powiem i nie będzie problemu, ale flash za to ( flash=flaszka ) , miło by było poznać kogos kto jest setki mil, może świat byłby lepszy , ale wtedy ponomć swiat sie nie rozwija, a dyskoteki musza upasć, budynki musza sie palić i walić , a to wszystko rodzi sie pozniej po nowemu, bo lepiej nowe zrobić, niz poprawiac stare, bo taki jest ten swiat, ale moze warto zatrzymac budowy autostrad i przemieszczanie aut w rozne konce świata, moze lepiej skupic sie nad innymi sprawami, ... cdn
  • Poziom 43  
    Proponuję, aby Moderator zakończył temat (bo Autor nie daje znaku życia).

Temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia proszę o PW.
    [K!lleR].