Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka Joysticka, wymiana standardowego portu gier na USB

19 Sie 2008 09:07 3210 2
 • Poziom 2  
  Witam!

  Na początku:
  Poniżej widzicie jak wygląda owo nieszczęście. Mam taki sam, mój różni się tylko innym kolorem wtyczki (poniżej jest czarna a ja mam żółtą).


  Przeróbka Joysticka, wymiana standardowego portu gier na USB
  Problem w przybliżeniu:
  Z elektroniki jestem zupełnym żółtodziobem ale mam problem. Mam Joysticka firmy Trust model: PREDATOR SV 85 (patrz do góry). Niestety na systemie XP (przynajmniej u mnie) nie chodzi. Z tego co wiem na 98 i innych niższych od XP śmigał poprawnie (to by się pokrywało ze specyfikacją - najwyższy wymieniony tam system to Windows Me.)


  A teraz do rzeczy:
  Uważam że problem wynika z formy podłączenia owego urządzenia. Domyślnie zainstalowana jest tam 15-pinowa wtyczka standardowego portu gier (taka żółta). Takie wtyczki były powszechnie praktykowane w Windowsach niższych od XP. Obecnie dla systemów XP i Vista w kontrolerach gier montuje się wtyczkę USB. I myślę że tu jest nasz pies pogrzebany. Standardowy port gier jest umiejscowiony na karcie muzycznej a w niej nie ma (oczywiście tylko w XP i Viscie) sterowników dla Joysticka. Inna sprawa jest z USB gdzie wtyczka jest interaktywna z systemem i ten sam dobiera odpowiedni sterownik.


  Moje rozwiązanie:
  Dobrą alternatywą (jeśli to możliwe) była by oczywiście zamiana wtyczki, z tej żółtej na USB aby można było podłączyć Joysticka do portu USB.


  Podjęte przeze mnie działania:
  Odciąłem pół kabla od Joysticka i odciąłem wtyczkę z jednej strony kabla USB (kiedyś służył odtwarzaczowi Mp3). W Joysticku sprawa przedstawia się następująco: jest tam 7 żył:
  żółta, brązowa, biała, czerwona, niebieska, czarna i zielona.
  W kablu USB są 4 żyły w kolorach:
  biała, czarna, czerwona,zielona.


  Pytanie brzmi:
  Jak przylutować odpowiednie żyły aby po podłączeniu komputer mi wykrył, zainstalował i dał skalibrować urządzenie? Zależy mi aby to dobrze działało.


  Proszę o odpowiedź. Czekam i z góry dziękuję i pozdrawiam!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 16  
  A próbowałeś wcześniej w "kontrolerach gier" dodać np.: "3-osiowy joystick z 4 przyciskami"?
  Wg mnie jeżeli sprzęt był sprawny to powinno działać.