Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tajemniczy wysoki dźwięk po włączeniu zapłonu.

19 Sie 2008 12:07 4027 8
  • Poziom 10  
    Astra 1.6 16V
    Co może generować wysoki dźwięk tuż po włączeniu zapłonu?
    Dźwięk słychać tylko przez chwilę...

Pojawia się ponownie po uruchomieniu silnika...
    Nie zmienia się pod wpływem zmniejszania/zwiększania obrotów..Cały czas jest taki sam...
    Po zgaszeniu auta dźwięk również zanika ...

Ciężko jest zlokalizować źródło dźwięku ze względu na bardzo wysoką częstotliwość..
    Gdzieś w okolicy filtra powietrza .. może nad zbiorniczkiem płynu wspomagania ... hmm

Co to może być ??
  • Poziom 10  
    czy dzwiek pojawia sie za kazdym razem niezaleznie czy samochod jest zimny czy cieply ??
  • Poziom 10  
    dźwięk jest zawsze identyczny niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły...
  • Poziom 32  
    witam, wygląda to na dzwiek generowny przez pompe paliwową, lub przez układ paliwowy, (zawór ciśnienia), zmierz cisnienie paliwa i zobacz czy tam jest wsio w porządku, pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

a jeszcze jedno ,mozliwe ze jest to dzwięk z neszczelności w dolocie i działa jak tak niby trąbka
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wopor napisał:
    mozliwe ze jest to dzwięk z neszczelności w dolocie i działa jak tak niby trąbka

Byłyby zmiany dźwięku przy zmianie prędkości obrotowej (czytaj różnym otwarciu przepustnicy)
  • Poziom 10  
    pompa paliwowa jest umieszczona w baku z tyłu samochodu .. nie sądzę żeby dźwięk generowany przez pompę szedł przewodami paliwowymi do silnika ....
    pompka po przekręceniu kluczyka w zapłon podaje przez chwilę paliwo .. tak samo jest jak silnik pracuje ... więc to jest trop

będzie to zatem element silnika, w którym zbiera się paliwo tuż przed wtryskiwaczami ...ale gdzie dokładnie- nie wiem :(
    ... dobrze byłoby również znaleźć zawór ciśnienia o ile znajduje się w przegrodzie silnika gdzieś koło przepustnicy ...
    ciekawe czy dzieje się to tylko w moim aucie (astra G 1.6 16V), czy w innych również ...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No to wyłącz na chwilę pompę i zobacz czy dźwięk zniknie
  • Poziom 10  
    i tak uczynię..
    wyciągnę bezpiecznik od pompy paliwa (jak znajdę) i włączę zapłon ...
  • Poziom 9  
    Posiadam astre G 1.6 16v i takze mam taki problem. normalne jest gdy sa otwarte drzwi kluczyk jest w stacyjce ti piszczy cos ostrzegajac o tym ze kluczyk jest w stacyjce ale ja mam tak podczas jazdy szczegulnie przy ruszaniu albo parkowaniu. zdarza sie nawet podczas jazdy. nie mam pojecia co to moze byc i od czego zalezy ten dzwiek