Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie domofonu Unifon TK6

19 Sie 2008 13:03 8503 8
 • Poziom 1  
  Witam.
  Mam problem ponieważ zakupiłem Unifon TK6 i niestety nie umiem go zamontować :/ rozebrałem stary domofon i tam jest 6 "styków" a w nowym jest 8 :/

  Stary domofon:

  Podłaczenie domofonu Unifon TK6

  Podłaczenie domofonu Unifon TK6

  Podłaczenie domofonu Unifon TK6

  Nowy domofon:

  Podłaczenie domofonu Unifon TK6

  Z góry dziekuję za pomoc
 • Poziom 9  
  Podpinam się do tego tematu przy okazji. Sprawa dotyczy tego samego unifonu w instalacji czteroprzewodowej. Wszystko dział ok lecz wywołanie słychać jedynie przy podniesionej słuchawce. Unifon ten ma na płytkach opis możliwości ustawienia zworkami generatora przy centralce z brzęczykiem. Lecz takowych nie ma (są tylko dziurki na płytce) i podejrzewam, że jest to wersja bez wbudowanego generatora, którego ja i tak nie potrzebuję. Wszelkie kombinacje z kabelkami sytuacji nie poprawiły. Czy przyczyną może być np. konieczność wykonania jakiś mostków na tej płytce za pomocą lutowania w miejscu gdzie ten generator powinien być? Czy też może jakaś inna przyczyna?

  pozdrawiam.
 • Pomocny dla użytkowników
  realnyy napisał:
  rozebrałem stary domofon i tam jest 6 "styków" a w nowym jest 8

  Te dwa ostatnie pozostawiasz wolne, czyli 7 i 8. Są to styki drugiego przycisku. Jak chcesz używać dwóch przycisków, to zmostkuj sobie odpowiednie zaciski.

  Dodano po 3 [minuty]:

  sogo napisał:
  Sprawa dotyczy tego samego unifonu w instalacji czteroprzewodowej.

  Już nie raz podłączałem ten unifon bez problemów do instalacji 4 żyłowych. Zawsze miałem wersje bez generatora i te zworki można było przestawiać, w każdym razie unifon ten jak najbardziej się nadaje do twojej instalacji.

  sogo napisał:
  Wszystko dział ok lecz wywołanie słychać jedynie przy podniesionej słuchawce.

  Tego nie rozumiem, jak może wszystko działać ok, skoro wywołanie słychać jedynie przy podniesionej słuchawce?
  Przecież to niemożliwe, bo jak z kolei przeprowadzasz rozmowę, chyba nie przy położonej słuchawce?
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedź. Jak pisałem zworek na płytce do generatora brak, jest tylko miejsce do wlutowania ich i opis. Jak na fotce kolegi, założyciela wątka. Wywołanie działa tzn. jest jego sygnał jeżeli słuchawkę zdejmę z podstawy i prowadzę rozmowę a ktoś ze mną rozmawiający na dole naciśnie przycisk wywołania. Jeżeli włożę w podstawę to brak wywołania pomimo naciskania przycisku na dole przy wejściu.
  pzdr.
 • Pomocny dla użytkowników
  No to zmostkuj lub całkiem wyrzuć diodę na drodze dzwonka i wstaw zamiast nie kawałek kabelka. Wiele unifonów np. Urmet 1131 nie mają takiej diody. To poskutkuje na 100% o ile dobrze zlokalizowałeś kabelki.
 • Poziom 9  
  Przełaczyłem wszystko od nowa, wszystkie przewodziki połączyłem w zgodzie ze wszelkimi wskazówkami. Przy przyłączaniu linii słuchawek rygiel załącza się na stałe. Słyszalność jest słaba, przywołanie funkcjonuje ok. Gdzieś w necie czytałem, że fachowcy potrafią zrobić taki myk, że rygiel jest wspólnie z linią słuchawek a nie mikrofonów. Moja instalacja jest w bloku, moze chodzi o "wyłączność" usług ?
  pzdr.
 • Poziom 24  
  Witam!
  Najprościej to podejdź do sasiada i spisz połączenia w jego unifonie z kolorami. Połącz u Siebie i powinno działać
  pozdrawiam
  Piotrek
 • Poziom 9  
  Wiem :). Problem w tym, że wszyscy oni mają takie unifony jaki mi się zepsuł, nie chciałem kupować tego samego co 20 lat temu i mam teraz kłopot :)

  Dodano po 58 [minuty]:

  Problem rozwiązałem. Mam w instalacji nietypowy zasilacz "Tesamed". Wymaga to zastosowania dodatkowego kondensatorka. Problem ten został opisany na forum:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic312995.html
  pozdrawiam i dzięki za pomoc.