Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kanał 28 reaktywacja

19 Sie 2008 13:22 1099 1
 • Poziom 10  
  Witam wszystkich kolegów.
  Jesli temat był juz na forum to przepraszam, w kazdym razie nie byl poruszany w ostatnim czasie.
  Co myślicie o przywruceniu dawnych zasad cb radia, stacje bazowe na 28, a nie porozsiewane po wszystkich innych czestotliwosciach.
  Pewnie wielu mnie tu poprze wielu zaprzeczy mowiac ze to bez sensu, a jeszcze wieksza ilość "świeżych" radiowców nie bedzie wiedziała o co chodzi z 28 kanałem.
  Sama gadka nic nie da. Jest nas tu na pewno dużo. Wiec czemu nie powiemy wszyscy jednogłosnie kanał 28 kanałem wywoławczym.
  Dla tych który nie wiedzą o czym mówie zapraszam do posłuchania nagrania z 1991 roku:

  http://www.youtube.com/wa...feature=related

  Prosze o wasze wypowiedzi, bo trzeba coś z tym zrobić i nie tylko rozmawiać. Nikt inny się za to nie weżmie niż my sami STACJE POLSKIE.
  Pozdrawiam 73

  Do mederatorów: Jeśli wybrałem nie odpowiedni dział na ten temat a mam takie przeczucie, to proszę o przeniesienie do właściwego. Dziekuje.


  Moderowany przez c2h5oh:

  Przenoszę z "Radiotechnika Serwis", jako, że z serwisem temat nie ma nic wspólnego. Proszę w przyszłości zwracać uwagę na pisownię (regulamin, punkt 15).

 • Poziom 22  
  Witam... Jestem całkowicie za tylko wydaje mi się że jest już mało stacji bazowych które chcą rozmawiać o wszystkim i o niczym. Otóż te które pozostały to albo usilnie chcą pomagać na 19 kanale w kierowaniu ruchem albo mają tam tatusia który melduje się 20 min. przed dojazdem na obiad. A wystarczy tak niewiele - trzeba przekazać kolegom że jak ktoś potrzebuje informacji o danej miejscowości niech wywołuje na 28 kanale i tam stacja bazowa poda mu informacje. Zwolni to 19 kanał z nakładek i blokowania bo akurat driver prowadzi mobilka na 19. Poza tym mobile mogły by tam też wywoływać w celu sprawdzenia instalacji ze stacjami bazowymi i taka kontrola będzie dokładniejsza z racji przeważnie lepszego sprzętu na bazie i czasu aby podać wskazania s-metra i uwag. 73! SQ2MMV