Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fisher AX943P jak podłączyć

Bullseye 19 Sie 2008 13:45 1403 4
  • #1 19 Sie 2008 13:45
    Bullseye
    Poziom 27  

Witam, chcialbym podlaczyc radio jak w temacie ale niestety nie posiadam instrukcji wyprowadzen ani wiedza na ten temat i nie mam pojecia ktory kolor przewodu co oznacza.

Zdjecia radia oraz wnetrznosci sa ponizej:
    Zdjecia.rar

Sorka ze sa w archiwum a nie dostepne odrazu ale niestety mam wolnego neta i spakowny plik latwiej jest mi wyslac niz pojedynczo.

Po rozebraniu mam nastepujace wnioski (mam nadzieje ze wlasciwe):
    żółty - zasilanie
    czerwony, biały, czarny, niebieski - kanaly wzmacniacza dodatnie

Przewod antenowy oraz masa radia oraz wzmacniacza - nie odnalezione.
    Wiec prosze ponownie o pomoc :)

0 4
  • #2 19 Sie 2008 17:47
    djlj24
    Spec od car audio

Mi żółty wygląda na antenę. Ale nic pewnego - złącze dorabiane przez kogoś do rzemieślniczej kieszeni więc kolory to loteria.
    Pozostaje wziąć multimetr w dłoń, znaleźć masę (będzie na obudowie). Potem główny plus (będzie na największym kondensatorze). Następnie odkręcamy końcówkę mocy - spisujemy jej symbol i szukamy pdf - znajdziemy wyjścia głośnikowe oraz potwierdzimy plus i masę. Skoro kieszeń rzemieślnicza to pewnie drugi plus jest tam też wyprowadzony - po odrzuceniu 6 kabli i kabla antenowego idącego do głowicy (metalowa puszka w radiu) zostanie nam 1 lub 2 przewody - jeden to drugi plus a ten drugi to sterowanie anteną (ten przewód łączy się z głównym plusem po załączeniu włącznika - jest mechaniczny więc łatwo to stwierdzić). Roboty na 5 minut.
    2/3 tych zdjęć jest bezużyteczne - całość zajmuje 30MB i ciągnie się dosyć długo. Jak zadajesz pytanie to chociaż trochę własnej inwencji w to włóż, obrób zdjęcia, zmniejsz je, pomierz co się da w radiu i wtedy pytaj.

0
  • #3 19 Sie 2008 18:00
    Bullseye
    Poziom 27  

Ja poprostu nie wiem co jest wazne a co nie dlatego dalem takie a nie inne zdjecia.

Co do rzemieslniczej kieszeni i zlacza, jezeli nie zauwazyles to na tym wyjsciu dorabianym jest tylko i wylacznie 6 kabli lacznie i nic wiecej.
    Co do koncowki mocy to spisanie jej symbolu jest nie mozliwe bez wylutowania ukladu niestety wiec chyba bede musial sobie podarowac to radio i bede jezdzil bez zadnego :(

Sam nie odnajde wszystkich wyprowadzen a zniszczyc radia tym bardziej nie chce.
    W srodku lacznie wychodzi 6kabli wiec nie sadze by byly wsrod nich jakies od sterowania antena czy remote, chyba ze zostaly jakies przewody oderwane/odlutowane od plytki.

0
  • #4 20 Sie 2008 11:48
    djlj24
    Spec od car audio

Radio jest z kieszenią więc może być zasilane tylko jednym plusem.

0
  • #5 25 Sie 2008 11:39
    djlj24
    Spec od car audio

Dokładnie popatrzyłem na zdjęcia i skoro radio załączane jest potencjometrem to plus na 99% idzie bezpośrednio na niego. Wygląda z fotek, że jest to czerwony przewód.
    Swoją drogą druga część kieszeni rzemieślnicznej miała zwykle wyprowadzone standardowo styki. Może ktoś ma taką kieszeń z gotowymi kablami to wtedy łatwo byłoby już szukać co do czego.

0
  Szukaj w 5mln produktów