Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy silnik z Ardo t60 pasuje do wd800 ?

30 Kwi 2008 22:06 2018 13
  • Poziom 11  
    Pralka raz wiruje raz nie,gdy już zacznie to w okolicach silnika zaczyna dymić i czuć zapach spalonego plastiku i wtedy przestaje wirować.Pierze normalnie tzn pobiera i wypuszcza wodę.Wyciągnołem nawet silnik żeby dokładnie zlokalizować miejsce z którego dymi lecz wtedy wirowanie sie w ogóle nie włącza.Wężyk hydrostatu przedmuchałem.Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być lub miał coś podobnego?
  • Poziom 38  
    Sprawdź dokładnie kostkę połączeniową.
  • Poziom 11  
    Niestety ale właśnie sie okazało ze paliło sie między zwojami silnika a zapach spalonego plastiku to przezroczysta izolacja zwoju.Więc chyba jedynym rozwiązaniem jest wymiana silnika.Więc temat można zamknąc.
  • Poziom 38  
    Zostaje jeszcze przewinięcie silnika. Powinno być taniej.
  • Poziom 14  
    silnik ma dwa uzwojenia ,właśnie spaliło się te od wirowania
  • Poziom 18  
    miałem podobną usterkę po za silnikiem kondensator stracił pojemność (rewersy były nie było wirowania)
  • Poziom 11  
    Rozebrałem częściowo silnik i widzę ze przepalone uzwojenia są praktycznie na wierzchu zaraz pod czujnikiem temperatury(tak mi sie wydaje ze to czujnik,jeśli sie myśle to niech mnie ktoś poprawi)dochodzą do niego 2 czerwone przewody z kostki.Myśle żeby spróbować przewinąc ten silnik ale nie wiem które przewody odpowiadają za wirówkę a które za pranie.Znalazłem prawie identyczny silnik na allegro ale nie wiem czy będzie pasować,mogę zamieścić tabliczki z parametrami obu silników jeśli ktoś wie jakie parametry musza być zgodne żeby pasował.
  • Poziom 18  
    sprawdz ilość obrotów i pobór mocy jo kiedyś włożyłem silnik z ardo do indesita i chodzi
  • Poziom 11  
    Jak w temacie.Bardzo prosiłbym o odpowiedz
  • Poziom 23  
    Witam te silniki nie są w spół wymienne gdyż silnik od T60 czyli pralki z góry ładowanej ma dłuższą ośkę i jest na kondensator a doWd800 jest na moduł czyli jest inne wysterowanie silnika
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Mirek321 napisał:
    Witam te silniki nie są w spół wymienne gdyż silnik od T60 czyli pralki z góry ładowanej ma dłuższą ośkę i jest na kondensator a doWd800 jest na moduł czyli jest inne wysterowanie silnika

Mirek, pralka T-60 czyli obecna T-80 była również sterowana elektronicznie (moze pomyliłes ja z prlka TL 600 ) Ja niestety nie pamiętam czy silnik jest współzamienny z pralko suszarką WD 800 napewno tak elektrycznie... Pozostaje jeszcze długośc oski i wielkosc koła pasowego

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    No i faktycznie doskonale pasuje silnik z tej t60,bez najmniejszych przeróbek pierze i wiruje.Temat można zamknąc :)
  • Poziom 11  
    Długo nie pisałem gdyż z czasem było krucho ale po wymianie silnika pralka śmiga:)