Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stopka w thunderbird'zie

fred117 19 Sie 2008 16:26 16232 3
  • #1 19 Sie 2008 16:26
    fred117
    Poziom 21  

Witam wszystkich forowiczów.
    Nigdy nie korzystałem z programów do obsługi poczty ale natworzyło mi się trochę kont i jestem zmuszony do tego.
    Co mnie trapi ??
    Zainstalowałem thunderbird'a stworzyłem sobie ładną stopkę w word'zie:
    -tekst
    -obrazek
    -tekst
    zapisałem jako *.htm dodałem jako sygnaturkę i niby powinno wszystko działać ale...
    W momencie gdy chce napisać nowego maila cala stopka się pojawia oprócz obrazka (który przy podglądzie w word'zie i w firefox'ie jest) a na jego miejscu ładne miejsce na obrazek.
    Gdy ręcznie wybiorę obrazek obrazu go widzi i jest ok.
    Gdybym go nie dodał przed wysłaniem będzie go wyszukiwał aż do momentu timeout'u.
    Nie mogę go dodać jednak gdy komuś odpisuje a w mailu już jest jakiś obrazek.

Dziwne to strasznie.

Dzięki i pozdrawiam

0 3
  • Servizza
  • #2 13 Maj 2011 11:42
    kalwap100
    Poziom 2  

Z tego co mamietam plik obrazka musi byc albo w katalogu w ktorym masz html'a albo najlepiej jako link np z jakiegos hostingu zdjec

Ta druga opcja jest pewniejsza najwyzej odbiorca kliknie zgode na pobranie zewnetrznych laczy a jak nie to nie wyswietli loga i pozostanie tekst

Z drugiej strony stopka to informacja wiec pisz ja tekstem a nie koloruj kredkami

Mnie osobiscie wkurzaja stopki loga - bo zasmiecaja mi to skrzynke albo zalacznikami albo lacze linkami i odswierzaniem jak i wolniejszym otwieraniem wiadomosci

Nie mysl tylko o sobie pomysl tez co inni sadza na temat twoich kolorowanych maili :)

Pozdrawiam
    kalwap100

0
  • Servizza
  • #3 13 Maj 2011 13:03
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj,
    W kodzie HTML będzie informacja dotycząca pliku graficznego. Parser HTML będzie spodziewał się tego pliku prawdopodobnie w tym samym katalogu, w którym jest HTML, czyli musiałbyś załączać stopkę w formie dwóch plikow (HTML+grafika), albo metodą kolegi kalwap100 ustawić bezwzględną ścieżkę do grafiki gdzieś na zewnętrznym serwerze.

Biorąc pod uwagę jakość kodu generowanego przez Worda i dokładając do tego linkowanie do obiektu z zewnątrz - życzę powodzenia w omijaniu automatów antyspamowych na poszczególnych serwerach poczty. Podzielam zdanie kolegi kalwap100 - wiadomości z taką stopką trafiają u mnie z automatu do spamu bez czytania.

Polecam http://www.netykieta.dlawas.net/ (dział dotyczący komunikacji elektronicznej / Email) - są tam dwa punkty dotyczące HTML i stopek we wiadomościach, z którymi się w pełni zgadzam...

0
  • #4 13 Maj 2011 14:05
    kalwap100
    Poziom 2  

Bardzo fajny artukulik chetnie go tez popromuje :)

Patrzac na to co sie dzieje dzisiaj w biurach maile reklamowe jak tecza pisane jak pisanki krajenskie boldowane i powiekszane, pomniejszane, uzywanie nietypowych i nie standardowych czcionek , ktore po zakodowaniu w 80 % przez outlooka 2003-2010 staja sie mniej wiecej takim tekstem :
    " ... (*&*(*%^^$%^&%*^(*&)(*_)(_)(**^&%^^%^(*^(%)&%%^*%..."

Ludzie apeluje do was o myslenie !!!

To ze wysylajac e-mail widzisz go w fajnej tresci, kolorowego, z wodotryskami to nie znaczy, ze odbiorca nie zobaczy go jako tekst powyzej zaprezentowany i nie poleci on do kosza za nieczytelnosc ... a mialo byc tak fajnie i ladniei niesc mialo informacje, a tym czasem odnioslo odwrotny skutek.

Ok, ale powstal Off topik z tego,a nie tedy droga uszanujmy temat tego postu i skorzystajmy z podpowiedzi powyzej napisanych

Mysle ze temat jest skonczony i rozwiazany mimo uplywu czasu doczekal sie odpowiedzi :)

Pozdrawiam
    Kalwap100

0