Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha rx-v590rds- reset procesora

19 Sie 2008 16:49 2727 2
 • Poziom 14  
  Dostałem taki amplituner jak w tytule. Sprzęt się nie załącza, jednak po załączeniu przekaźnika sieciowego ręcznie pracuje. Wyświetlacz się włącza i reaguje na przyciski. Końcówki mocy sprawne. Jedyny problem to to, że nie wydaje z siebie dźwięku, wygląda to tak jakby nie działał selector wejść. Na żadnym wejściu nic nie słychać, jedynie na tape monitor jest słychać cichą muzykę ze źródła. Chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość resetu procesora? Nie posiadam do niego niestety serwisówki.
 • Relpol
 • Spec od car audio
  Na przedniej ścianie jest duży kondensator. Zewrzyj go na trochę i procesor zostanie wyresetowany.
  Z tyłu masz małą płytkę z przekaźnikiem - na początek sprawdź czy tranzystor go załączający jest sprawny i czy dostaje wysterowanie (sygnał PON na taśmie - zdaje się pierwszy od przedniej ściany). Jeżeli jest sprawny a nie dostaje wysterowania - idź na panel przedni i sprawdź kolejny tranzystor wysterowywany z portu procesora (załącza diodę led oraz ten tranzystor z płytki przekaźnika). Jeżeli jest ok - patrz jakie napięcie wystawia port procesora. Jeżeli się zmienia wraz z włączaniem to wymontuj tranzystor załączający diodę LED (nie będzie przygasać w standby) i amplituner powinien się zacząć załączać.
  Sprawdź także zasilanie selektora wejść a jak jest ok to go podstaw to powinno rozwiązać problem braku przełączania wejść.
 • Relpol
 • Poziom 14  
  Dziękuję za pomoc, amplituner po resecie zaczął działać jak należy! Wątek zamykam