Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz ELECTROLUX Z5561

19 Sie 2008 18:11 10605 9
  • Poziom 14  
    Witam,
    mam już jakiś czas problem z odkurzaczem, a dokładnie wyłącza się sam z Siebie. Nie wiem co może być przyczyną, wiem że worek jest pusty, że normalnie to potrafił pracować kilka minut i było okey a teraz pada po 60-75sekundach średnio pracy, potem trzeba czekać kilka minut żeby "wstał" no i znów działa koło 30-60sekund i wyłącza się. Myślałem że powodem jest przegrzewanie się, gdyż jak pracuje na mniejszych obrotach to dłuzej pracuje jednak i tak pracuje do dwoch trzech minut tak więc coś i tak jest nie tak. Jedynie co jest na pozór nie tak to filtr http://www.allegro.pl/item414029501_oryginalny_filtr_hepa_electrolux_efh12w_fc8031.html którego nie wymieniałem, jedynie obróciłem o 180stopni, przekładając go w drugą stronę, tylko dlatego że filtr był w jednym miejscu czarny wykorzystany, a reszta była czysta więc z drugiej strony jak był czysty to postanowiłem go obrócić.
    Według tego co pokazują kontrolki a dokładnie jedna "buźka czerwona" to ona miga co oznacza że się przegrzał. Tylko teraz co może być powodem tak bardzo szybkiego przegrzewania się odkurzacza? :|
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Musisz odkurzacz rozkręcić i sprawdzić stan łożysk, szcotrk jak i samego wirnika. Być może jeżeli praca odkurzacza jest prawidłowa wystarczy wymienić zabezpieczenie i bedzie ok.
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    ok, w sumie sprawdzę to w wolnej chwili, na razie rozmawiałem z ojcem to zdradził mi sekret że ten odkurzacz ma 6 różnych filtrów z czego jeden główny o którym wiedziałem ten z linka na allegro. Więc może są te pozostałe zabrudzone i przez to nie idzie powietrze i się przegrzewa. Co o tym myślisz?
  • Specjalista AGD
    To jak najbardziej możliwe, naprawiałem kiedyś odkurzacz o 5 krotnej filtracji i silnik właśnie przez nie sie rozleciał.
  • Poziom 20  
    może przewód w zwijaczu
  • Poziom 14  
    A1234nd napisał:
    może przewód w zwijaczu
    Y co masz na myśli bo nie rozumiem
  • Poziom 18  
    Wyjmij worek, filtr silnika i hepę, włącz i zobacz co się dzieje (wewnątrz więcej filtrów nie ma).
    Filtr hepa możesz opłukać zimną wodą i wysuszyć.
  • Poziom 20  
    przewód w zwijaczu często koniec załamuje się i dlatego przerywa
  • Poziom 14  
    pwmis napisał:
    Wyjmij worek, filtr silnika i hepę, włącz i zobacz co się dzieje (wewnątrz więcej filtrów nie ma).
    Filtr hepa możesz opłukać zimną wodą i wysuszyć.
    Mówisz że jest tylko jeden, hmm... teraz już nie wiem na czym stoję, czyżby ojca oszukali przy zakupie... hmm
  • Użytkownik usunął konto