Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba PSLBCE bez oprogramowania

xczakix 19 Sie 2008 19:32 4906 6
  • #1 19 Sie 2008 19:32
    xczakix
    Poziom 10  

Kupilem laptopa i nie moge nawet windowsa zaistalowac na nim poniewaz pisze ze nie ma sterownika do dysku optycznego lub cos w tym stylu
    szukalem na tej stronie http://uk.computers.toshiba-europe.com/cgi-bi...shibaCSG/download_drivers_bios.jsp?service=UK ale nie znalazlem tam sterownikow do dysku twardego... kto pomoze ? jezeli juz znajde te sterowniki moge je przegrac na pendrive`a i z USB jakos zainstalowac a pozniej z plyty CD zainstalowac winXP ? Prosze o pomoc

0 6
  • #2 19 Sie 2008 20:24
    tronic1
    Spec od komputerów

Ustawiłeś w biosie boot z CD ? Dysk w laptopie jest pusty czy coś zainstalowane ? Opisz dokładniej.

0
  • #3 19 Sie 2008 20:46
    xczakix
    Poziom 10  

Witam, tak ustawilem aby czytal z CD tam gdzie mam instalke z WinXP i wlacza sie instalka, kopiuje niby jakies pliki po czym pisze ze brakuje jakiegos sterownika dysku optycznego czy lokalnego lub cos w tym stylu i ze instalacja nie moze byc kontynuowana ( to nowy laptop bez oprogramowania ) nic na nim nie ma, chce zainstalowac win xp ale chyba wczesniej musze zainstalowac dysk twardy choc troche dziwne mi sie to wydaje, na stronie z toshiby nie moge tez znalezc zadnych sterownikow dysku twardego, poki co probuje zrobic system na pendrive ale nie wiem co dalej, pomocy

Dodano po 10 [minuty]:

zrobilem dyskietke systemowa i skopiowalem te pliki na pendrive`a ale niestety ten laptop nie startuje z tego wiec nie wiem czy cos z tymi plikami czy nie da sie wystartowac systemu przez usb, kto ma jakies pomysly jak to ruszyc ?

0
  • #4 19 Sie 2008 21:15
    tronic1
    Spec od komputerów

Przedewszystkim należy czytać komunikaty. Gdybyś podał treść komunikatu to byłoby prościej. Domyślam się że masz dysk SATA i instalator potrzebuje tych sterowników ( w czasie instalacji klawisz F6). Podejrzewam też że w laptopie nie masz stacji dysków. W tym wypadku po ściągnięciu sterowników SATA ze strony producenta laptopa należy je zintegrować z instalką systemu przy pomocy programu nLite.

0
  • #5 19 Sie 2008 21:37
    xczakix
    Poziom 10  

To jest ten komunikat:

Instalator nie znalazl zadnych stacji dyskow twardych zainstalowanych w tym komputerze
    Sprawdz czy wszystkie stacje dyskow twardych sa zasilane i wlasciwie podlaczone do komputera a takze czy konfiguracja urzadzen zawiazanych z dyskami jest poprawna. W tym celu moze byc konieczne uruchomienie dostarczonego przez producenta oprogramowania diagnostycznego lub instalacyjnego.
    Nie mozna kontynuowac instalacji. Nacisnij klawisz F3 aby zakonczyc prace instalatora

Ten laptop to dokladnie Toshiba Satellite L300 PSLBCE
    mk2046gsx (s1) (to sciagnalem z biosa)
    dysk HL-DT-ST DVDRAM GSA-T40N (PM) (to tez sciagnalem z biosa)

Na stronie producenta nie moge sobie poradzic ze sciagnieciem czegos co bede potrzebowal bo za duzo tam tego jest, jezeli wiesz konkretnie czego brakuje mozesz mi podac link ?
    Sciagnalem juz ten program nLite, mam tez plytke z instalka winXP, co dalej ?

0
  • #6 20 Sie 2008 08:19
    JanzWarszawy
    Poziom 1  

w odpowiedzi na brak mozliwości zainstalowania WIN XP
    rada.
    wejdź do biosu przez F2
    w ADWENCED - zaawansowane zjedź kursorem na sam dół tam jest wiersz dotyczący sterowników dysku twardego
    klawiszami F7,F8 ustaw na kompatybilny następnie F10 i enter.
    Problem masz z głowy można wgrywać windowsa
    ten problem przerabiałem 19 sierpnia 2008
    nie daj sie wkręcić w szukanie sterowników i tworzenie płyt
    Pozdrawiam

0
  • #7 20 Sie 2008 08:54
    xczakix
    Poziom 10  

dziekuje za rade przyjacielu, szkoda ze nie napisales tego wczoraj bo ja do 2 w nocy siedzialem i sie bawilem z tym przerabianiem plyt ale udalo sie, teraz pozostaje reszta sterownikow, ma ktos linka do wszystkiego co jest potrzebne czy musze szukac ? chodzi o karte graficzna, muzyczna, wi-fi kamerke internetowa itd

0