Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Matiz - wyje syrena

dami17 19 Aug 2008 21:22 3008 8
Optex
    dami17
    Level 10  
    Witam w samochodzie znajomego Dewoo Matiz wyje syrena i odcina zapłon . Zaczęło się to dziać po burzy .
    RESET-owanie alarmu nic nie dało , po wyjęciu centralki syrena nie wyje .

Na początek prosił bym o pomoc w określeniu co to za model alarmu ,bo nie mam zielonego pojęcia co to jest.
    Napisy na płycie alarmu:
    AIK
    K2 98
    CORRAL-B
    Na obudowie alarmu nic nie ma.

Dołączam fotki płyty ,trochę słabej jakości , jutro postaram się załatwić coś lepszego.

• Optex
  • Helpful post
    markomp
    Level 20  
    Python SP3000 K2, poszło na priv.
    djswirek
    Level 21  
    to nie koniecznie będzie uszkodzona centralka. zwróciłeś uwagę ile razy pika po za zbrojeniu?
  • Optex
    djswirek
    Level 21  
    jak pika więcej niż tyle co ma tzn. że jakiś czujnik jest naruszony. we wszystkich alarmach które montowałem normalnie pika raz a gdy jest jakiś czujnik naruszony np nie domknięte drzwi, ktoś siedzi w środku auta itp. wtedy pika 3 razy. ja robie tak : jeśli nagle alarm głupieje to odłączam wszystkie czujki zostawiam sam alarm , uzbrajam i patrze co się dzieje. Nie wiem z jakim ty masz do czynienia alarmem ale jest np funkcja antyporwania gdzie jak otworzysz i zamkniesz drzwi a nie wciśniesz przycisku to zaczyna wyć, może użytkownik przez przypadek włączył tą funkcję.
    dami17
    Level 10  
    Właśnie czytam instrukcję którą dostałem od kolegi markomp no i też myślę , że to może być wina włączonej funkcji antyporwaniowej .

Muszę się pobawić trochę z alarmem to może uda się to naprawić.

Narazie dzięki za pomoc , napiszę później czy naprawiłem czy nie.
    dami17
    Level 10  
    Udało się naprawić alarm , przyczyną wycia syreny była włączona funkcja antyporwaniowa .

Mam jeszcze problem z jednym pilotem ,ma bardzo mały zasięg tak ok 5 cm od anteny działa dalej już nie chce działać , bateria jest nowa .

Co może być przyczyną ?
    djswirek
    Level 21  
    dami17 wrote:
    Udało się naprawić alarm , przyczyną wycia syreny była włączona funkcja antyporwaniowa .

Mam jeszcze problem z jednym pilotem ,ma bardzo mały zasięg tak ok 5 cm od anteny działa dalej już nie chce działać , bateria jest nowa .

Co może być przyczyną ?

czyli strzał w 10. co do pilota to sprawdzałeś zapasowy? spróbuj pokombinować z umieszczeniem centralki, anteny.
    dami17
    Level 10  
    Jeden pilot działa normalnie a drugi już dawno temu przestał działać .
    Jakiś "fachowiec" niby go sprawdzał i powiedział , że nie da się naprawić.
    Widać że luty były poprawiane .