Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylematy Egzystencialne Gwizdki Mid-bass Soling itp.

tonyp 20 Sie 2008 08:49 1020 2
  • #1 20 Sie 2008 08:49
    tonyp
    Poziom 2  

Witam.

Jestem nowy na forum. Interesowałem się swego czasu troszkę sprawami Audio, ale to było kilka lat temu.
    Teraz troszkę wypadłem z obiegu i chciałem się doradzić w kilku sprawach.

Opis ogólny:
    Samochód: Golf III 3 drzwiowy, rocznik 93.
    Radio: Blaupunkt SD27.
    Głośniki zainstalowane (tylko przód):
    - Gwizdki od zestawu Blaupunkt GTc 652 Mk II (kondensator na kablu).
    - Mid-bass Jakieś alphardy (dostałem w prezencie)
    - Bass – czekam na Soling cp123 + wzmak Soling MPTK 1180

Wcześniej miałem w aucie oryginalne Mid-bass Nokie (strasznie zniszczone). Po wymianie na Alphardy zauważyłem, że zestaw gra troszkę ciszej (bas jest bardziej cofnięty. I pojawił się problem taki że jak podgłoszę powyżej 57-59 na skali to pojawia się efekt „kompresji” dźwięku (wzmacniacz w radiu najprawdopodobniej nie wyrabia.

Jak widać mam zestaw bardzo budrzetowy i TAKI MA BYĆ. Nie jestem zamożny i wolę jechać na wakacje do Egiptu niż ładować pieniądze w tą puszkę blachy z znaczkiem VW. Proszę nie dawać mi porad typu: co ty wiesz o CarAudio, Alphardy to totalna lipa, na dobre car audio potrzebne jest 100000zł. Kiedyś może zdecyduje się na wymianę przodu na Hertz lub Helix ale na razie musi tak zostać.

Czego słucham:
    Może najpierw czego nie słucham: Techno, HipHop (poza Kaliber 44), Dody, Feela, Rubika J itp., gdyż nie uważam tego za jakąkolwiek formę sztuki a tym bardziej muzyki.

Słucham: Jazzu, Acid Jazzu, Blues, Polski rock z lat 70-80, Polski Punk i soft punk, Zagraniczny Rock z lat 60-70, Funky lata 70, Fusion (ogólnie pojęte), Muzyka instrumentalna – głównie klawiszowa.

Jak dostanę Solinga to nie będę napier...alał tak że będzie auto słychać z 20m. Głośność jaką preferuję to cicho-średnio głośno.

Teraz Pytania:

- czy mogę podłączyć osobno gwizdki i mid-bass tak że gwizdek będzie podpięty do radia na przód a alphardy na tył. Czy to przynajmniej troszkę rozwiąże problem braku mocy w radiu i czy nie uszkodzę gwizdków.
    - Czy ten Soling to był dobry pomysł? Tak jak wcześniej pisałem słucham raczej cicho muzy, czy Soling może zagrać cicho i w miarę rozsądnie?

0 2
  • #2 20 Sie 2008 09:38
    powalla
    Moderator CarAudio

Co do solinga ......... mleko się wylało ......przyjdzie posłuchasz i sam sobie odpowiesz .
    Teraz podłączenie biamping ....jak najbardziej możesz tak podpiąć ,tylko pamiętaj teeetery muszą iść przez zwrotkę,ale kondensatorek jest w obudowie tweetera więc nic nie musisz robić .

0
  • #3 20 Sie 2008 11:46
    tonyp
    Poziom 2  

OK ale czy biamping pooże trochę w sprawie braku mocy z radia?

0
  Szukaj w 5mln produktów