Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słaba jakość obrazu z dekodera mini CP

20 Sie 2008 11:58 3575 5
  • Poziom 9  
    Kupiłem dekoder mini i podłączyłem cyfrowy Polsat. Moc sygnału anteny 80 %, a jakość sygnału 100 %. Odbiornik mam dosyć dobry (TV LCD panasonic z wyższej półki), a obraz mocno średni, żeby nie powiedzieć kiepski. "Kasza" - w skrócie tak wygląda obraz. TV na zwykłych antenach odbierał dużo lepiej (problem tylko, że anten było kilka i z powodu lokalizacji domu obraz miał odbicia, ale za to był ostrzejszy).
    Albo przyjdzie mi oglądać z dużej odległości i powoli nabierać (tak jak u Pawlaków i Karguli ze słynnej polskiej komedii) niechęci do cyfrowego Polsatu.
    Czy może da się coś poprawić (na przykład w ustawieniach anteny, w kablach, wtyczkach...), czy dekoder można wyrzucić do kosza i trzeba szukać czegoś lepszego? Może ktoś ma jakieś inne doświadczenia, rady???
    Mówiąc szczerze jak na dziś to żałuję decyzji, ale z pakietem mini Polsat zmusza do kupienia tylko tego dekodera.
    Czuję się lekko powiedziawszy oszukany.
    Dekodera Mini i CP nie polecam (dodoatkowo u dystrybutora infromacja żadna, wręcz dezinformacja) .
  • Poziom 34  
    Dekoder do bani ten typ tak ma.
  • Poziom 43  
    Przeważnie jakość odbieranego obrazu nie zależy od tunera. Sprawdź jakie masz ustawienia w tunerze CVBS, RGB itd. Ustaw sobie w TV resztę- ostrość, sharpness, kontrast , jaskrawość , kolor.
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc, będę dalej próbować.

A może jeszcze ktoś ma jakieś porady w temacie poprawy jakości obrazu???

Przyznam się, że ja zwykle jestem optymistą i uważam, że wiele spraw z pozoru nie do załatwienia (poprawienia) można załatwić.
  • Poziom 34  
    Raczej oprócz tego co kolega powiedział nic więcej nie można zrobić.
  • Poziom 9  
    Odbiór TV poprzez dekoder mini się poprawił :D.

Powtórnie zainstalowałem kanały, poprzestawiałem ustawienia odbiornika (kontrasty, ostrość, kolory ...) i jest dużo lepiej. Do ideału jeszcze trochę brakuje, ale idzie wytrzymać.

Dzięki za rady :smile: .