Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[MTZ][BELARUS 820] Zgrzyta podczas poślizgu

MarcusBurnett 20 Aug 2008 13:16 13347 5
    MarcusBurnett
    Level 11  
    Witam mam ciągnik rolniczy mtz Belarus 820, i dzieje się z nim coś niepokojącego, przy dużej prędkości(prawdopodobnie przez wysokie obroty) coś zgrzyta z prawej strony ciągnika, ostatnio przy pracy na polu padał deszcz i tylne koła wpadały w poślizg, i w tedy zgrzyt strasznie się nasilał, nie wiem co się z nim dzieje, podejrzewam że może to być skrzynia biegów. Proszę was o pomoc, może ktoś z was wie co to morze być.
    safin
    Level 14  
    Najprawdopodobniej wysypał się most, albo jakieś łożysko...
    MarcusBurnett
    Level 11  
    Tato mówi że to łożysko od wałka sprzęgłowego
    kmr
    Level 17  
    lew 26 ma rację (wg mnie) Przedni napęd powinno się wyłączać właśnie przy dużych prędkościach niewiadomo, czy o tym użytkownicy nie zapominali. Sprzęgło wielotarczowe, naprawa jest b prosta. Niestety może być też jeszcze sprawa mechanizmu różnicowego. Bo te ciągniki powinny mieć automatyczną blokadę tego mechanizmu, ale np blokada może się zużyć.
    Jeśli to przedni napęd to załóż pług i mocno go w glebę jedź powoli i słuchaj dokładnie. (uwaga na bezpieczeństwo)!!!!!!
    Czekamy na odpowiedź.
    kufcio
    Level 20  
    Blokada jest automatyczna jesli sie ja przelaczy w tryb automatyczny.

Kolego najpierw czytamy instrukcje pozniej pracujemy, w instrukcji wyraznie jest napisane ze przedni naped uzywamy do 10km/h

Jak zgrzyta to poleciala zebatka w przystawce.. koszt ok 100zl

Przystawka to ta taka "buła" z ktorej wychodzi naped na walek przedniej osi.
    pozdr