Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echostar DSB616 + odbiór kanałów Astra

20 Sie 2008 13:26 3198 9
  • Poziom 10  
    witam,
    mam następujący problem.
    Posiadam dekoder Echostar DSB616 z anteną 60 cm i odbieram cyfrowy polsat. Chciałbym jednocześnie mieć możliwość odbioru kanałów z satelity Astra. Nieodzowny będzie zapewne zakup większej czaszy... myślę o 90 cm.
    Podobno może być problem z przełącznikiem DiSEqC 2.0. Pracownicy CP twierdzą, że musi to być przełącznik 1.2.
    Firma, która sprzedaje takie przełączniki twierdzi, że to trzeba popytać, oni nie dają gwarancji, nawet jak będzie działał to po zmianie oprogramowania na dekoderze może przestać funkcjonować.

Czy ktoś z Was użytkuje taki przełącznik w takim zestawie?

Proszę o pomoc w temacie.
    Dziękuję
    R.
  • Poziom 43  
    Dokładnie nie pamiętam ale jak w menu tunera masz zmianę Port 1, 2 itd. i Mini A, Mini B to będzie działać. Innego DiSEq-a nie możesz kupić?
  • Poziom 25  
    Myślę że musi to być DiSEqC 2.1 a nie jak piszesz 1.2.DiSEqC 2.1 będzie działal.
  • Poziom 24  
    Twój Echostar obsługuje DiseqC 1.2 tak ma w programie. Kup taki albo najlepiej 2.0 i musi działać. Kamil
  • Poziom 10  
    umow sie ze sprzedawca zebys mogl wymienic na inny. Ten echostar jest bardzo kaprysny i nawet jesli u kogos dziala np viper to u CIebie nie musi dlatego warto przetestowac kilka przelacznikow. Chyba ze bedziesz mial fart i od razu na dzialajacy trafisz ;)
  • Poziom 35  
    Podejrzewam ze w opisie tunera jest pomyłka.
    Protokół 1.2 służy między innymi do sterowania obrotnicą a jak wszystkim wiadomo ten tuner nie współpracuje z obrotnicą diseqc 1.2.
    Wystarczy kupić zwykłego vipera lub axinga i powinno być wszystko dobrze.
  • Poziom 16  
    Po zainstalowaniu diseqa koniecznie przeskanuj obie satelity. Ja walczyłem z takim tematem tydzień. Zmieniałem diseqi i co nie tylko. Ręcznie mogłem przełączać ale automatycznie za chiny. W końcu klijętka zadzwoniła że już działa, bo miała taki nawyk i co jakis czas skanowała satelite.
  • Poziom 18  
    Witam,
    Odświeżę nieco temat bo mam podobne zapytanie, otóż niedługo odbieram dekoder hd polsatu i dodatkowo chciałbym odbierać cyfrową telewizję hd (freeview - UK), która z kolei jest na astrze. Czy wystarczy do tego wymiana konwertera na np. taki:

http://cgi.ebay.co.uk/BEST-Monoblock-LNB-0-1-...6%3A2|65%3A12|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

czy dodatkowo muszę dokupić jakieś urządzenia, przełączniki, itp, i czy czasza 60cm wystarczy czy potrzebna będzie większa?

Pozdrawiam...
  • Poziom 29  
    Ja mam właśnie problemik z diseq w dekoderze Echostar DSB-616 i nie chce przełączać satelit. Czasem przełącza czasem nie. Wypróbowałem przełączniki Viper Golden Instar. A co lepsza po podłączeniu Echostar DSB-717 wszystkie prawidłowo przełączają.
  • Poziom 25  
    Telewizji UK nie ma na ASTRZE 19 stopni.Do odbioru TV UK w POLSCE musi być antena minimum 100 cm i dwa konwertery single.Tv UK jest na 28 stopni.