Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie internetu radiowego

Artured 20 Sie 2008 14:16 1593 3
  • #1 20 Sie 2008 14:16
    Artured
    Poziom 9  

Witam serdecznie
    Mam takie pytanie. Mam podłączony komputer do internetu za pomocą radiówki (połączenie szerokopasmowe). Mam również kartę sieciową do internetu przewodowego zintegrowaną na płycie głównej . Chciałbym udostępnić internet do laptopa przewodowo. Czy może mi ktoś powiedzieć jakiego kabla mam użyć i jak to zrobić. Nie chciałbym kupować routera bo to ma być dosłownie na kilka dni.

0 3
  • #2 20 Sie 2008 14:59
    mar1aczi
    Poziom 26  

Witam.

Musisz połączyć obie karty LAN kablem crossowym. Na tym kompie, ktorym odbierasz radiowke wlaczyc udostepnianie polaczenia internetowego. Musisz uazac i zmienic sobie odpowiednio IPki bo windows po wlaczeniu udostepniania zmieni je na 192.168.1.1 itp.

Pozdrawiam, powodzenia.

0
  • #3 20 Sie 2008 21:01
    Artured
    Poziom 9  

Prosiłbym jeszcze aby powiedzieć jak można udostępnić połączenie?
    Przy połączeniu z internetem korzystam z protokołu PPPoE natomiast IP przydziela mi automatycznie. Czy ma to jakieś znaczenie

0
  • #4 31 Sie 2008 03:33
    zegdus
    Poziom 9  

A jaki posiadasz system?
    W przypadku Visty:
    Network and Sharing Center > Manage Network Connections > prawokik na aktualnym połączeniu z internetem > Properties > Zakładka Sharing >Zaznacz "Allow other network users to connect through this computer's internet connection "> Proponuje dodatkowo w Settings włączyć usługi z które chcesz wykorzystywać na drugim komputerze.

W Windows XP wygląda to dośc podobnie...
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów