Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub w maluchu(126p) Ciężka sprawa:/

masteriusz 20 Sie 2008 15:05 4120 11
  • #1 20 Sie 2008 15:05
    masteriusz
    Poziom 21  

Witam,
    Sub do auta...nic prostszego... głośnik parę desek kable i wzmacniacz...
    Tak ale w maluchu sprawa się komplikuje... chcę suba, który gra w miarę dobrze przy niewielkich kosztach (głośnik i materiały max 200zł) wzmacniacz juz mam 150RMS w mostku.
    Problem pojawia się z miejscem na suba... tu moje warunki:
    1. chcę zachować 4 miejsca wiec tylna kanapa odpada...
    2. znalazłem stronę... coś w stylu 126p-audio... tam koleś przykręcił głośnik w bagażniku nad nogami pasażera i wyciął dziurę.... nie chce nic wycinać
    3. chociaż maluch ma niewielki "bagażnik" a teraz jest tam duży wzmacniacz całe okablowanie itp ale jednak reklamówka z tesco czy plecak wejdzie i nie chcę tego zmieniać..
    Czy da się wcisnąć jakiegoś basowego potworka nie zabierając za dużo przestrzeni???
    Za sprawdzony i dobry pomysł odpłacę punktami:):):)

0 11
  • #2 20 Sie 2008 16:09
    Vsad
    Poziom 19  

Tu znajdziesz najlepsza dla siebie obudowę Sub w maluchu(126p) Ciężka sprawa:/
    znalazłem narazie tylko ten
    Hifonics ZEUS ZS12 ZS 12
    i
    Pioneer Audio-Subwoofer 700Watt 92dB TS-W257F

0
  • #3 20 Sie 2008 18:37
    czarodziej007
    Poziom 14  

Do tak małej przestrzeni starczy Ci mały sub. Poszukaj intertechnik mds08 cena powinna być koło 200zł może ciutke więcej. Wsadź go w obudowę typu zamkniętego 15-20L i wsadź to na tylnią półkę bo innego miejsca w malcu nie znajdziesz

0
  • #4 20 Sie 2008 18:50
    Cr4UcH
    Poziom 14  

I tak w maluchu to nie zagra...ja mam xpres'a na tylnej kanapie i przy wiekszych glosnosciach nie idzie wytrzymac ;p sub nie jest w bagazniku i nie ma fajnego glebokiego basu ;p tylko takie jakby "buczenie", przy wiekszych glosnosciach oczywiscie ;p

0
  • #5 20 Sie 2008 19:40
    czarodziej007
    Poziom 14  

Cr4UcH bo matgnat to tłuczek a nie głośnik. A ten mds ma grać a nie napier...... w zamkniętej starczy mu 14 L

0
  • #6 20 Sie 2008 21:11
    w0jta5
    Poziom 15  

czarodziej007 napisał:
    Do tak małej przestrzeni starczy Ci mały sub. Poszukaj intertechnik mds08 cena powinna być koło 200zł może ciutke więcej. Wsadź go w obudowę typu zamkniętego 15-20L i wsadź to na tylnią półkę bo innego miejsca w malcu nie znajdziesz

RAcja

0
  • #7 20 Sie 2008 22:03
    Ache
    Poziom 19  

A nie zmiesci sie nic pod siedzenie?

0
  • #8 20 Sie 2008 23:23
    damiankop
    Poziom 22  

Ache napisał:

w maluchu?

Ja koledze przerobiłem tzw "półkę" z dwoma elipsami pod woofer właśnie intertechnika mds08 z tym że poprawocałem troszke żywicą żeby było jak ten głośnik tam wcisnąć. Dodam że patrzenie we wsteczne lusterko straciło niestety sens.

0
  • #9 21 Sie 2008 01:55
    w0jta5
    Poziom 15  

damiankop napisał:
    Ache napisał:

w maluchu?

Ja koledze przerobiłem tzw "półkę" z dwoma elipsami pod woofer właśnie intertechnika mds08 z tym że poprawocałem troszke żywicą żeby było jak ten głośnik tam wcisnąć. Dodam że patrzenie we wsteczne lusterko straciło niestety sens.

Jak w wiekszosci maluchow :P

0
  • #10 21 Sie 2008 12:00
    DJSzmer
    Poziom 20  

w bagażniku, od strony kierowcy nieco ku środkowi, koszem do góry - nie pamiętam tylko jaki to był głośnik (poszukam info), ale dawało to rade i zdało egzamin.

0
  • #11 22 Sie 2008 18:38
    masteriusz
    Poziom 21  

Nie chciałbym jeszcze bardziej pomniejszać bagażnika a na dodatek znajduje się tam wzmacniacz:/ dla głośnika alphard LW800 8 Ohm (wzmacniacz w mostu pracuje od 4-8Ohm) jaka buda najmniejsza??
    tutaj są dane:
    http://www.alphard.pl/product/58/57
    mam takie 2 w domu i mógłbym je wykorzystać ;] tylko gdzie to upchnąć :/
    jedyna wolna przestrzeń bagażnika to ta zaznaczona na fotce(fotka zapożyczona nie jest to mój maluszek :P)
    Sub w maluchu(126p) Ciężka sprawa:/
    ale nie chce wiercić dziur, wycinać bagażnika itp jeśli to nie konieczne chcę tego uniknąć

0
  • #12 22 Sie 2008 19:41
    Cr4UcH
    Poziom 14  

czarodziej007 napisał:
    Cr4UcH bo matgnat to tłuczek a nie głośnik. A ten mds ma grać a nie napier...... w zamkniętej starczy mu 14 L

NIe chodzi o to ze Magnat to tłuczek, wsadzilem xpres'a do pugu do bagaznika i jest o niebooo lepiej....w maluchu bedzie to dudniacy buczacy bass....sam wiem z doswiadczenia...

0