Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SANYO A7A C21EF13EE po włączeniu około 3 sek. wyłącza się

MirkoRTV 20 Aug 2008 16:05 2966 9
    MirkoRTV
    Level 23  
    Witam.
    W modelu C21EF97EXH chasis A7A po około 3 sekundach tv się wyłancza się do stby , czasami dłużej 5 sek.
    Sprawdziłem R592 -220k jest dobry .Napięcie na nim jest cały czas takie samo 180V i po drugiej 8V.( w stanie pracy i stby) dlatego chyba protekcja nie powoduje wyłączenia.
    Telewizor po burzy , uszkodzony był tranzystor w przetwornicy A1015 .
    Napięcia na katodach B-159V,R-169,G-169V.
    W sterowaniach tranzystorów po 1,8V.
    Obraz ciemny ,po podniesieniu nap. siatki 2 obraz jest niebieskawy z powrotami.
    proszę o pomoc.

--------------------------------------------------------------------------------
    MirkoRTV
    Level 23  
    Witam.
    Mam już obraz przewz AV, Na tv mam głos i widać zakłócenia ,ale nie ma śniegu .Po włączeniu sygnału oprzez euro złącze cały czas mam obraz z eura , na programach też.Wymieniłem 4053 , po pomiarze okazało się ,że napiecie 12v jest zawyżone do 15,8V.
    Pozdrawiam.
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Prawdopodobnie zwarta dioda D171.
    MirkoRTV
    Level 23  
    Witam.
    Zwarta była dioda D172 , wstawiłem na 11V i jest bez zmian.
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Moja pomyłka oczywiście D172. Dalej masz zawyżone napięcie 12V?
    Stef
    Level 31  
    Witaj....
    Jak czytałem, tv przestał się wyłaczać..... A cała reszta siedzi w TDA 8362..... I myślę iż tam jest problem. Te kostki nie są drogie......

pozdro z Krakowa

Stefan

p.s. sugerowałem się oznaczeniem chassis..... nie modelem tv
    MirkoRTV
    Level 23  
    Witam.
    Napięcie 12V jest ok , TDA 8362 wymieniłem wcześniej na TDA8361 też 3Y .Przed wymianą też był taki sam objaw , czały czas sygnał z AV.

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

Witam.
    mam pytanie , gdzie mogę dostać normalny schemat (w internecje i na elektrodzie jest tylko złej jakości scan).
    mirex
    Level 43  
    A napięcie na nodze 9 IC701 zmienia Ci się przy przełączaniu TV /AV? Wszystkie tranzystory/klucze TV/AV sprawne?
    jaki w końcu model tego telewizora? Ma TXT? Jeśli go wyjmiesz to jest jakaś różnica?

Czy ten schemat jest wystarczająco dobry?
    http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/4788/SANYO_SANYO%20C21EF63_97%20Chassis%20A7-A.html
    MirkoRTV
    Level 23  
    Witam.
    Jest to model C21EF97EXH . Na AV jest obraz i głos.
    Po przełączeniu z av mam głos na programach , ale nie ma treści obrazu.
    Telewizor stroi stacje i widać ,że obraz się zmienia .Po przełączeniu sw 202 serwisowego zanika głos, czyli sygnał wideo dochodzi do 16 nogi .Sprawdziłem tranzystory Q122 i Q124 , są dobre.Objawy jak kontrast na minimum.Na av kontrast reguluje.
    Wyjęcie TXTu nic nie daje.
    mirex
    Level 43  
    Do 16 nogi czego? Pin 16 TDA8362 to wejście przełącznika TV/AV.

Dla mnie sprawa jest jasna - na pin 7 TDA sygnał masz /bo jest głos/ a ginie Ci po drodze z niego do pin 13 TDA8362.
    Lub za Q124 jest obciążany/zniekształcany przez wtórniki Q291, Q856.
    To założenie jest słuszne jeśli wstawiony TDA jest sprawny i prawidłowo sterowany na pin 16.
    A poza tym .... oscyloskop prawdę Ci powie.