Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Blaupunkt CAR300 odkodowywanie

bob199121 20 Sie 2008 17:27 6016 6
  • #1 20 Sie 2008 17:27
    bob199121
    Poziom 9  

Witam.
    Kupiłem z astry do Mercedesa radio CAR 300 wykonując standardową operację słychać w głośnikach ton wpisuje kod i nic sie nie dzieje niestety nie mam wyświetlacza

Pomożecie

0 6
  • #2 20 Sie 2008 17:32
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Cóż wpisywanie kodu w ciemmo nie jest zbyt wygodne , jedyna rada jaka mi przychodzi na myśl to udać się do kogoś kto dysponuje wyświetlaczem tam sprawdzić i wyłączyć kod. :D

Prywatnie też uważam że używanie tak okaleczonego radia tzn. bez LCD jest mocno niewygodne i nie ma sensu.

0
  • #3 20 Sie 2008 18:35
    djlj24
    Spec od car audio

Włóż kasetę, włącz radio standardowo trzymając AS ale nie wpisuj od razu kodu tylko poczekaj na włączonym 15 minut (nie wiemy czy jest zawieszone ale tyle na początek wystarczy). Potem wpisz kod w ciemno pamiętając, że zaczyna się od -, czyli 1 wciśnięcie to 0, drugie wciśnięcie to 1 itd. (każda cyfra jest od - ). Potem AS dłużej i jak kaseta ruszy to wpisałeś ok (na tunerze jest problem bo się włącza U-MEMORY i jest przez pewien czas cicho). Jak jest OK to drugi raz powtórz procedurę wpisywania kodu i kod zostanie dezaktywowany.

0
  • #4 20 Sie 2008 20:30
    bob199121
    Poziom 9  

djlj24
    Zrobiłem co radziłeś ale i tak nie działa kaseta nie rusza.
    Może masz jeszcze jakieś pomysły?
    Może popszedni właściciel zablokował je źle wpisując wielokrotnie kod.
    W takim razie jak je odblokowac?

0
  • #5 20 Sie 2008 21:37
    davidgm
    Poziom 9  

Ja bym radził zaniesc radio do fachowca nawet jesli wezmie 30zl-40zl to radio warte pieniędzy. Mam identyczna sytuacje jak ty tylko zaniosłęm dzisiaj radio do fachowca i zobacze co mi jutro powie ;p bo ma niby zlamac calkiem kod tylko jakos inaczej niz przez wpisywanie z klawiatury

0
  • #6 21 Sie 2008 02:02
    SlaweK
    Poziom 43  

Jak odbierzesz radio to obejrzyj czy nie połamał jeszcze czegoś bo będziesz musiał dopłacić mu. Moja rada to dobrze sprzedać radio właścicielowi Opla a jak do tego doliczysz koszt kodu to już masz połowę marketowego cuda z dzyndzelkami na MP3.

SławeK

0
  • #7 21 Sie 2008 20:07
    bob199121
    Poziom 9  

Udało mi sie odkodować radio ale próbowałem wyłączyć kod powtarzając sekwencje wpisywania kodu i radio znowu nie działa.
    Co dalej mam robić?

1