Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana/czyszczenie dżojsticka w Sony Ericssonie

20 Sie 2008 21:49 2920 5
  • #2 20 Sie 2008 22:16
    rafik71
    Poziom 16  

Troszkę taki dziurawy ten opis.
    Po pierwsze czyszczenie sprężonym powietrzem nie ma większego sensu bo gdybyś widział padnięty joystick rozebrany na części pierwsze to widać ze na pinach stykach robi się "czarny nalot" ale w żaden sposób nie da się tego usunąć powietrzem:!:
    Po drugie jeśli już ktoś się bierze do wymiany to tylko na oryginalny bo na podróbkę to już zupełnie nie ma sensu bo po dwóch dniach padnie. A jeśli chodzi o technikę lutowania to albo zapomniałeś albo sam mało lutujesz bo zapomniałeś powiedzieć o topniku (kalafonia, pasta) A brak używania tego skutkuje np sklejaniem pinów. pzdr

• #3 20 Sie 2008 22:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Sie 2008 22:30
    djpeterek
    Poziom 23  

Z własnego doświadczenia mogę polecić że w czyszczeniu Joya pomaga preparat Kontakt S służy do konserwacji styków itp. Ostatnio kupiłem pewien telefon marki SPV telefon w porządku tylko ma joya sprzedawca zapewniał że joya czyścił tydzień od kupna joy ledwo co działał raz że joy nieoryginalny
    to dwa czyszczenie sprężonym powietrzem nic nie daje ale preparat Kontakt S pomógł.
    pozdrawiam

• #5 21 Sie 2008 01:00
    Fyszo
    Spec od GSM

Przestrzegam przed tą metodą. Próbowanie podwarzania pinów joysticka i sprawdzanie czy 'aby' jeszcze trzyma lut - doprowadzi do powyrywania padów/pól lutowniczych pod joystickiem. Metodę tą można zmodyfikować przy użyciu żyletki którą wciskamy pomiędzy płytę a nóżkę joysticka (lut powinien być ciekły) - wtedy mamy pewność że kolejne piny są w 100% odlutowane i joystick ładnie zejdzie. Trzeba uważać na ostatnią nóżkę bo joystick odchyli się od płyty i pad się wyrwie. Najlepiej niech ostatnią odlutowywaną w ten sposób nóżką będzie dolny punkt wspólny joysticka (blaszka), pad ten dosyć łatwo odstaje od płyty ale do niczego nie służy (najczęściej).

• #6 24 Sie 2008 22:21
    rafcio363
    Poziom 30  

Ja wole grzać hotem - skoro joy do wymiany to stary i tak się nam nie przyda,ale do hota trzeba mieć wprawę bo łatwo przegrać płytę tela,warto wczesniej poćwiczyć na jakiś trupach.