Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne sterowanie drugim komputerem online jak?

guciek1991 21 Sie 2008 00:14 24294 37
  • #1 21 Sie 2008 00:14
    guciek1991
    Poziom 26  

Witam
    Posiadam dwa komputery z winda 98SE i XP Home, sa one polaczone lan-em w sieci. Potzrebuje abym mogl na kompie z XP widziec pulpit 98 i sterowac nim i to co bede robil na klawiaturze czy myszka bedzie sie dzialo w tym samym czasie na kompie z 98. Czy jest taka możliwosc?

0 29
  • Servizza
  • #2 21 Sie 2008 01:03
    james bond 007
    Poziom 15  

Poszukaj w necie programów do zdalnego pulpitu np.radmin

0
  • #3 21 Sie 2008 01:13
    venon666
    Poziom 11  

w xp masz taka usluge jak pulpit zdalny

0
  • Servizza
  • #4 21 Sie 2008 02:05
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

a więc sprawa wygląda tak...możesz zainstalować na kompie którym chcesz "sterować" "Remote Admin Server" a na komie poprzez który chcesz zarządzać Serverem zainstaluj "Remote Admin Viewer". W ustawieniach na komputerze-serwerze tworzysz użytkownika i hasło i sprawdzasz IP na stronie www.showmyip.com (oczywiście komputera-serwera). Na komputerze poprzez który chcesz zarządzać w Remote Admin Viewer dodajesz użytkownika którego dodałeć na drugim kompie i podajesz IP sprawdzone na stronie. Jeśli używasz routera musisz ustawić przekierowanie portów na 4899 - inaczej Ci nie zachula. Pulpit zdalny też nie odpalisz jeśli masz router bo też wymaga przekierowania portów.

0
  • #5 21 Sie 2008 09:37
    guciek1991
    Poziom 26  

zdalny pulpit odpada bo i tak gasnie wtedy drugi monitor i nie widac co sie dzieje. Mam router, i czy to bedzie dzialac tak jak chce czyli tu i tu to samo sie dzieje? i czy np na 98 mam program dosowy ktory musze odpalic i cos w nim wykonac to tez to zadziala?

0
  • Pomocny post
    #6 21 Sie 2008 09:47
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

wszystko zadziała jak tylko chcesz......ja z miejsca pracy odpalam nawet neta na domowym kompie i pracuje tak jakbym był w domu. Remote Admin ma też wbudowaną funkcję trafsferu plików. Kwestia tylko ustawienia przekierowania portów na routerze.
    W razie potrzeby mogę pomóc w konfiguracji.,

0
  • #7 21 Sie 2008 12:04
    guciek1991
    Poziom 26  

Udało sie połaczyc dzieki pomocy kolegi @serwisrtvagd1 Wielkie dzieki

0
  • #8 01 Wrz 2008 13:12
    goldbayer
    Poziom 9  

Witam
    mógłby mi ktos pomóc przekierowac porty tak aby działał mi readmin w ruterze d-link DI-604 oraz w pentagram P 6331-6- nie potrafie sobie z tym poradzic. Z góry wielkie dzieki

0
  • #12 01 Wrz 2008 15:37
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

wiatj Alano....znów się spotykamy :-)
    port 5900 jest STD do zdalnego pulpitu. Jeśli ustawisz tylko ten to radmina nie skorzystasz. jesli przekierujesz tylko 4899 to analogicznie skorzystasz z radmina ale ze zdalnego pulpitu nie....ja koszystam z radmina i bez problemu łacze sie z kompem w domu.....na porcie 4899

0
  • #13 01 Wrz 2008 17:09
    james8
    Poziom 11  

Panowie mam pytanie... w jaki sposób przekierować port? Czy robimy to w konfiguracji połączenia internetowego czy w aplikacji radmin?
    Dziękuje z góry za odpowiedź:)

0
  • #14 01 Wrz 2008 17:11
    goldbayer
    Poziom 9  

hmm ale jak przekierowac ten port na ruterze?

0
  • #15 01 Wrz 2008 17:15
    james8
    Poziom 11  

Mam sieć kilka komputerów podłączonych do routera, chciał bym na jednym z nich zainstalować viewer, a na reszcie serwery.

Moje pytanie brzmi czy należy jakieś porty przekierowywać?
    Jeśli tak to w jaki sposób?

0
  • #16 01 Wrz 2008 17:23
    goldbayer
    Poziom 9  

i mam jeszcze jedno pytanie- chciałbym połaczyć się z miom ruterem w domu z komputera w pracy- wpisuje w przegladarke IP mojego kompa ale dostaje komunikat nie można wyświetlic strony (HTTP 404 Nie znaleziono pliku) jak mam skonfigurowac rutera bym miał do niego zdalny dostęp?
    Bardzo prosze o pomoc:-)

0
  • #17 01 Wrz 2008 17:56
    james8
    Poziom 11  

Właśnie skonfigurowałem u siebie radmina, chętnie odp na wszelkie pytania. Aplikacja jest po prostu świetna :)

Dodano po 13 [minuty]:

Mam do Was jednak jedno pytanie: skonfigurowałem sobie komputery w sieci wewnętrznej tzn podałem w admin viewer adresy które sam nadałem komputerom 192.168.0.*
    W sieci wewnętrznej działa super...ale...

ale co jeśli będe chciał połączyć się np z pracy z komputrem w domu, korzystam (w domu) z usług telekomunikacji dokładniej z Neostrady .....

0
  • #18 01 Wrz 2008 19:06
    carnivore_23
    Poziom 16  

Albo zainstaluj po prostu hamachi i UltraVNC :)

0
  • #19 01 Wrz 2008 21:46
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

james8 napisał:
    Panowie mam pytanie... w jaki sposób przekierować port? Czy robimy to w konfiguracji połączenia internetowego czy w aplikacji radmin?
    Dziękuje z góry za odpowiedź:)

Porty przekierowujemy na routerze...

Dodano po 1 [minuty]:

goldbayer napisał:
    hmm ale jak przekierowac ten port na ruterze?
    znajdź w aplikacji poprzez którą konfigurujesz router opcje "Port Forwarding".....a później to już się domyślisz...

Dodano po 1 [minuty]:

james8 napisał:
    Mam sieć kilka komputerów podłączonych do routera, chciał bym na jednym z nich zainstalować viewer, a na reszcie serwery.

Moje pytanie brzmi czy należy jakieś porty przekierowywać?
    Jeśli tak to w jaki sposób?

Jeżeli będziesz korzystał tylko z sieci lokalnej to nie...natomiast jeśli będziesz chciał korzystać z aplikacji poza siecią w której są komputery konieczne jest przekierowanie portów na routerze - 4899

Dodano po 2 [minuty]:

james8 napisał:
    Właśnie skonfigurowałem u siebie radmina, chętnie odp na wszelkie pytania. Aplikacja jest po prostu świetna :)

Dodano po 13 [minuty]:

Mam do Was jednak jedno pytanie: skonfigurowałem sobie komputery w sieci wewnętrznej tzn podałem w admin viewer adresy które sam nadałem komputerom 192.168.0.*
    W sieci wewnętrznej działa super...ale...

ale co jeśli będe chciał połączyć się np z pracy z komputrem w domu, korzystam (w domu) z usług telekomunikacji dokładniej z Neostrady .....

Nie jest istotne z jakiej usługi korzyatsz i u jakiego usługodawcy....ważne żebyś mniał (powtórzę :-)) przekierowanie portów na 4899

0
  • #20 02 Wrz 2008 13:16
    goldbayer
    Poziom 9  

Udało sie - miałem przekierowane porty na port forwarding ale nie kliknąłem add.... teraz juz wsio śmiga :)
    Dzieki!
    mam jeszcze takie pytanie w jaki sposób połaczyć sie z ruterem z komputera w pracy? czytałem o No-IP.com zarejestrowałem sie tam ale nie wiem jak to skonfigurować
    Moze jakas mała sugestia??

0
  • #21 02 Wrz 2008 14:32
    Ficu
    Poziom 31  

Jeżeli komputery nie są w sieci lan to proponuje użyć programu TeamViewer. Dział on przez internet bez zbędnego konfigurowania.

0
  • #22 02 Wrz 2008 14:36
    MARR
    Poziom 16  

Już pisałem wcześniej o programie teamviewer pobierasz
    za darmo licencja free link dałem wcześniej ,
    działa z neta bezproblemowo - spróbuj !!!

Konfiguracja ogranicza się do odpalenia wpisania paru liczb i kodu

0
  • #23 02 Wrz 2008 14:37
    chemicalkash
    Poziom 19  

serwisrtvagd1 napisał:

Nie jest istotne z jakiej usługi korzyatsz i u jakiego usługodawcy....ważne żebyś mniał (powtórzę :-)) przekierowanie portów na 4899

To ciekawe jak kolega połączy sie ze zdalnym komputerem ne znając jego IP. W przypadku neostrady trzeba skorzystać z usługi typu dyndns, gdyż neostrada przy każdym połączeniu zmienia adres IP.

0
  • #24 02 Wrz 2008 14:39
    MARR
    Poziom 16  

W przypadku teamvviewer zmienne IP nie ma znaczenia .

0
  • #25 02 Wrz 2008 15:04
    chemicalkash
    Poziom 19  

Nie używałem tego programu, ale z prezentacji na stronie wynika, że ktoś musi podać PartnerID i dynamicznie wygenerowane hasło. Więc nie jest on bezobsługowy.

0
  • #26 02 Wrz 2008 19:08
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

www.showmyip.com - dla zinteresowanych. Mozna poprosić admina TP żeby przydzielił publiczne IP i tyle :-)

0
  • #27 03 Wrz 2008 08:55
    MARR
    Poziom 16  

Jest bezobsługowy - ID jest stałe - ciąg liczb,
    hasło należy w ustawieniach ustawić jako stałe i
    śmiga

0
  • #28 15 Paź 2008 22:34
    guciek1991
    Poziom 26  

odswiezam temat poniewaz z jednym z kolegow z elektrody, urochomilismy po przez Tiny hosta remont dos control. Mam 2 komputery jeden na dosie-serwer i clienta-xp. Można powiedzieć ze dziala ale gdy odpale program dosowy ktory jest w trybie graficznym to na cliencie troche za wolno mi odswieza grafike, czy jest mozliosc jakos to przyspieszyc wszystko idzie po lanie.

0
  • #29 17 Paź 2008 15:44
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

zwiększyś transfer netu.....

0
  • #30 17 Paź 2008 17:54
    guciek1991
    Poziom 26  

No dobra, ale jak??

0
  Szukaj w 5mln produktów