Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT 126p Problem z rozrusznikiem !!! Działa bez stacyjki!!!

21 Sie 2008 02:18 3801 11
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam dość poważny problem z fiatem 126p.
    Gdy silnik był ciepły baaardzo ciężko palił tzn. słychać było takie zgrzytanie.
    Wydawało mi sie ze to bendix padł. Rozkręciłem rozrusznik wymieniłem szczotki, tuleje i dałem nowego bendixa. Wszystko ładnie złozyłem podpiołem i tu nagle gdy podpiołem akumulator wlaczyl sie silnik rozrusznika bez kluczyka w stacyjce. Próbowałem innych możliwości chyba wszystkich i zawsze rozrusznik działa chociaz teoretycznie ma odciety zapłon sprawdzałem napieci i prady i wszystko ma być ok no ale......
    Kumpel mowi ze to moze byc stacyjka ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc bo zawsze elegancko dzialała. Dodam ze kable podpiołem tak jak być powinny. Dwa takie grube do jednego bolca od bendixa tedo dalej od rozrusznika, taki cienki kabelek wcisnołem na taką cienka koncówkę na bendixie oraz jeden krótki kabelk do rozrusznika + masa do rozrusznika.

Prosze o rade bo juz nie mam pojecia co moglo nawalic.
    Czyżby elektryka siadła. A jesli tak to prosze powiedziec co to moze byc i gdzie sie dokładnie znajduje i jak wyglada
    Proszę o pomoc
  • Poziom 33  
    TomekBugajski napisał:
    Dwa takie grube do jednego bolca od bendixa tedo dalej od rozrusznika,
    Proszę o pomoc

W tym miejscu szukaj problemu
  • Poziom 39  
    Jeżeli wcześniej się sam nie włączał tzn że masz źle złożony rozrusznik.
    Może automat założyłeś odwrotnie, lub widełki masz źle osadzone.
    Pytanie - gdy samoczynnie się załącza to zazębia z silnikiem ?

LUB - podałeś plus z akumulatora bezpośrednio na szczotki.
  • Poziom 2  
    nie zazębia na 100% a elektromagnes jest nowy sam nie wiem co to moze być

Regulamin, p.10.9, 11 i 15. Proszę poprawić. [MS]

Jak chcesz być poważnie traktowany na tym forum, to:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!
  • Poziom 38  
    Żeby się upewnic ,że to nie stacyjka i wina instalacji zdejmnij ten cienki kabel na wsuwkę przy rozruszniku.
  • Poziom 18  
    Masa nie przychodzi oryginalnie na rozrusznik.
    Na styk elektromagnesu (ten bliżej rozrusznika)podpinamy gruby kabel od rozrusznika 1 sztuka.
    Na drugi styk(ten dalej od rozrusznika) przychodzi 1 gruby kabel od baterii + 1 dużo mniejszy kabel idący do alternatora.
    Trzeci cienki kabelek(na szybko złącze) wpinamy do elektromagnesu.
    I musi działać.

Pozdrawiam Janusz
  • Poziom 2  
    Dzieki panowie ale okazalo sie ze wirnik mial gdzies przebicie i kupilem uzywany rozrusznik na szrocie za 20zł i smiga az milo
  • Poziom 37  
    Witam.
    To na pewno nie była wina wirnika, coś źle poskładałeś :wink:
  • Poziom 14  
    u mnie to samo jest i wydaje mi się że w tych typach to jest fabrycznie. Pewnie odpalasz malucha cięgnąc za dźwignię między fotelem kierowcy i pasarzera, ja mam tak samo. Chodzi o to że te rozruszniki nie mają włącznika elektromagnetycznego i zastępuje go właśnie ta wajcha kturą ciągnąć włączasz wirnik rozrusznika dlatego kręci bez stacyjki, ale na pewno nie zapali bo stacyjka uaktywnia aparat zapłonowy. Ale nie wiem na 100% czy mam racje.
  • Poziom 43  
    rajczak14 napisał:
    u mnie to samo jest i wydaje mi się że w tych typach to jest fabrycznie. Pewnie odpalasz malucha cięgnąc za dźwignię między fotelem kierowcy i pasarzera, ja mam tak samo. Chodzi o to że te rozruszniki nie mają włącznika elektromagnetycznego i zastępuje go właśnie ta wajcha kturą ciągnąć włączasz wirnik rozrusznika dlatego kręci bez stacyjki, ale na pewno nie zapali bo stacyjka uaktywnia aparat zapłonowy. Ale nie wiem na 100% czy mam racje.

Na 100% nie masz:D
  • Poziom 20  
    Kolego rajczak14 rozrusznik na linkę zawsze ci sie pokręci bez zapłonu ponieważ jest podpięty bezpośrednio po akumulator a zazębiasz i łączysz styki za pomocą linki więc musi się zakręcić chyba że odłączysz akuś ':D'
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    wiem o tym linka zastępuje włącznik elektromagnetyczny