Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SyncMaster 795DF - jak otworzyć obudowę?

shg 21 Aug 2008 05:02 8631 4
    shg
    Level 35  
    Śrubki z tyłu odkręciłem, były dwie.
    Zostały zatrzaski w górnej części, ni cholerę nie mogę tego ruszyć, wsadzałem tam rozmaite narzędzia, wyginałem, podważałem i nic.
    W związku z tym pytanie do kogoś, komu się to już udało.
    Gdzie wsadzić?, w którą stronę przechylić?, jakiej siły użyć?
    Zwłaszcza to ostatnie mnie martwi, bo już trochę udało mi się ten plastik uszkodzić.

A już zupełnie przy okazji. Od czasu do czasu na ekranie pojawiają się brązowe paski (cienkie) zaczynają się od różnych miejsc (powiedzmy że "przyklejają" się do wyświetlanych obiektów) i kończą z prawej strony. Miał kto takie coś? Na pewno brak styku, albo zimny lut, bo pomaga stara metoda znana z telewizorów marki Rubin (delikatny kuksaniec, najlepiej w górną część). Pytanie tylko, co może nie stykać?
  • Helpful post
    ogryz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!
    W szczeliny od zatrzasków musisz wsunąć coś płaskiego (nie wkrętak) np. cienki pilniczek od paznokci. Z tego co pamiętam, to trzeba wcisnąć dość głęboko, następnie drugą ręką pociągnąć tył obudowy.
    Odnośnie usterki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic337032.html

Pozdrawiam.
    wariato
    Level 43  
    Podpinam sie bo nie chce zakładać nowego tematu wie ktoś może jak zdjąć obudowe z monitora LG Flatron F700B? Odkręciłem 2 śrubki na dole, później wyjąłem dół z zatrzasków i dalej nie już nie moge tego ruszyć tzn coś jeszcze trzyma na górze patrząc od przedniego panelu.
    ogryz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    :arrow: wariato
    Na górze, ok 5cm od krawędzi, masz szczeliny. Procedura podobna jak wyżej. Trzeba użyć trochę siły, ale z wyczuciem.

Pozdrawiam.
    wariato
    Level 43  
    Pomogło wielkie dzięki. Pozdrawiam