Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B lekko przyciera nadkolami - jakie dać sprężyny

rafald 21 Sie 2008 08:51 7020 8
  • #1 21 Sie 2008 08:51
    rafald
    Poziom 9  

Witam, mam vectre B kombi z 97 roku. Jak ją kupiłem to była na felgach 17" z oponami 215/45 ZR 17. Jak jeżdżę sam lub z rodzinką to może być ale jak już jadę na wczasy i załaduję pełny bagażnik + kufer na dach to przy większych nierównościach lubi przytrzeć tylnymi oponani. I to w dodatku tak, że przy zewnętrzej stonie nadkoli potrafi się zachaczyć (zaznaczone miejsce na zdjęciu) o blachę karoserii która jest zagięta i wchodzi pod nadkola. Wtedy nawet potrafi mi nawet lekko naciąć bieżnik. Jest to trochę niebezpieczne.
    Sprężyny są założone inne niż fabrycze: podobno sztywniejsze i krótsze. Miejsca między bieżnikiem a nadkolem jest tyle, że nawet całej dłoni nie potrafię tam włożyć. I jeszcze jedno - mam założone dystanse o gr. ok. 1,5cm.

Co zrobić? Zdjąć dystanse, wymienić sprężyny (na jakie?) żeby skończyły się w/w kłopoty?

Dzięki

RafałD

Vectra B lekko przyciera nadkolami - jakie dać sprężyny

0 8
  • #2 21 Sie 2008 08:56
    Michu10
    Poziom 32  

Sprężyny dobierz wedłg katalogu pod dane auta

Dodano po 1 [minuty]:

Ale chyba na niewiele sie to zda patrząc na miejsce tarcia

0
  • #3 21 Sie 2008 09:22
    rafald
    Poziom 9  

chyba wymienię na standardowe, a te tercie to mam tylko w jednym kole i da się trochę tą blachę bardziej przygiąć to może będzie o.k.
    A założenie kół bez dystansów coś da czy raczej nie?

RafałD

0
  • #4 21 Sie 2008 09:40
    adam7009
    Poziom 38  

jak w trze ci w jednym kole ,to może uszkodzona oś tylną ,sprawdź geometrię.

0
  • #5 21 Sie 2008 09:43
    Michu10
    Poziom 32  

uszkodzenie tylnej osi to dosyc poważna sprawa wtedy opony zużyją się bardzo szybko a szkoda by było takie ładne koła

0
  • #6 21 Sie 2008 09:52
    rafald
    Poziom 9  

nie, ta blacha przy nadkolu jest bardziej odstająca niż w drugim i to pewnie jest przyczyną, muszę ją dogiąć. Ale to nie zmienia faktu że dobijam przy dziurach przy pełnym ładunku.
    RafałD

1
  • #7 21 Sie 2008 09:58
    adam7009
    Poziom 38  

jeżeli masz tam zawieszenie sportowe to raczej wymiana sprężyn i amortyzatorów.standardowe zawieszenie jest w kolorze czarnym ,sportowe np.kolor czerwony.

0
  • #8 21 Sie 2008 13:45
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

To teraz są jakieś sprężyny elektryczne? Jak tak to OK ale jak nie to temat chyba raczej do kosza

0
  • #9 21 Sie 2008 13:49
    venon666
    Poziom 11  

srezyny czerwone sa krotsze ale progresywne tzn pod ciezarem sie mniej uginaja od czarnych orginalow

0