Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Plazma LG RZ-42PX11 zaśnieżony obraz , migotanie

Kwark 21 Aug 2008 11:54 5345 6
 • #1
  Kwark
  Level 11  
  Witam mam problem z plazmą LG RZ-42PX11 obraz jest zaśnieżony
  z pionowymi pasami w różnych odcieniach . Pulsacyjnie z częstotliwością co ok 1 s wskakuje na ułamek sek. pod śniegiem treść obrazu,czyli swoiste migotanie. Napięcia 19V , 12V , 15V , 6V , 5V , 3.4V są prawidłowe jedynie 12V jest nieco zaniżone do 11,8 V. Oprócz tego uszkodzony był jeden z układów (driver)na płytce YDRVBT do której podłączone są taśmy z matrycy , ale tą taśmę przy tym układzie tymczasowo wypiąłem. Poniżej zamieszczam zdjęcie z ekranu z objawem . Proszę o wszelkie sugestie . Z góry dziękuję .
 • #2
  slawekjurek
  Level 14  
  Tak, jak twierdziłem wcześniej, trzeba zacząć od wymiany tego YDRVTP. Moim zdaniem problem tkwi w nim, ewentualnie może być jeszcze uszkodzony YSUS. Warto by zerknąc do dokumentacji i zobaczyć dobrym oscyloskopem, jak wygląda sterowanie obydwu DRV górnego i dolnego, oraz co wychodzi z CTRLa na YSUS. Życzę powodzenia.
 • #3
  slawekjurek
  Level 14  
  Panel PDP raczej należy wykluczyć, usterka PDP występuje raczej rzadko, zważywszy, że obraz pojawia się poprawny, co jakiś czas. Zacząłbym od wymiany uszkodzonego drivera, jeśli nie ma możliwości zrobienia dokładnych pomiarów, to nie ma co kombinować na zapas - wiadomo, że na 100% jest wydymiony. Co do drugiego DRV, to nie wykluczone, choć jak już, to szybciej raczej YSUS.
 • #4
  modny
  Level 19  
  W takiej sytuacji należy wymienić YSUS i uszkodzony DRIVE lub sam uszkodzony scalak na DRIVE. Jak się nie wymieni YSUS to DRIVE uszkodzi się znowu, nawet po paru dniach, czasami później.
  Pozdrawiam.
 • #5
  Kwark
  Level 11  
  Dzięki "Modny", masz rację, doszedłem do tych samych wniosków z tym, że zastanawiam się czy w YSUS, nie wystarczy wymienić elektrolitów. Drivery zamówiłem, właśnie na nie czekam, jak je dostanę i wymienię, to napiszę co z tego wyszło. Napisz "Modny" co sądzisz o wymianie kondensatorów w YSUS, czy według ciebie to zda egzamin, bo jest trochę drogi? Dzięki i pozdrawiam.
 • #6
  modny
  Level 19  
  Zzgadza sie moduł do najtańszych nie należy ale co zrobić.
  Co do elektrolitów nie chce wprowadzać w błąd z tego tylko względu, że nigdy nie miałem czasu na zabawe w naprawianie modułów, ale prosta sprawa - można powyciągać kondki i je pomierzyć pod kątem poprawności parametrów - jak bardzo odbiegają od normy, lub ryzykując utratę scalaka na YDRV po prostu wymienić elektrolity i odbiornik na wygrzewanie. Pomysł całkiem niezły i jak tylko wpadnie PX11 na serwis to tak zrobie.
  Powodzenia
 • #7
  Kwark
  Level 11  
  Wymieniłem płytkę z driverami, a w module YSUS poprawiłem przede wszystkim luty, głównie na elementach SMD, tranzystorach, stabilizatorach i rezystorach. Wymieniłem także kondensatory, które w czasie pracy grzały się i tym samym były najbardziej narażone na utratę pojemności: C57 i C58- 680uF/250V, C51,C54,C44,C47-47uF/160V, C34,C40-22uF/350V oraz C70,C72,C77,C24,C35. Zamontowałem kondensatory niskoimpedancyjne. Do prób wykorzystywałem starą płytkę z driverami, po ściągnięciu tego uszkodzonego. Na warsztacie odbiornik pracował 3 dni po 8-9 godz. Został wydany klientowi. Zamykam temat, dziękuję wszystkim za pomoc a szczególnie pozdrawiam "Modnego" - Dzięki.