Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE W880 i brakujący element.

21 Sie 2008 16:57 1107 5
  • Poziom 16  
    Witam

Telefon po wizycie w serwisie i odmowie naprawy gwarancyjnej z powodu kontaktu z cieczą (w okolicach elementu N2000).

Nie uruchamia się kompletnie.

W środku raczej czysto. Sticker na baterii leciutko zaróżowiony po brzegach.
    Płyta nie wygląda na zamoczoną. Jedyne co to na elemencie była kupka jakby osadu. Elementu albo nie było wcale albo się zamienił w ten osad :) .

Prośba moja : jakby ktoś miał i zerknął na płytę czy coś tam jest czy nie i co to jest, albo schemacik jakiś.

Element o który mi chodzi jest między cewką, diodą a kondensatorem przy układzie AB2012 (lewy dolny róg) - dorzucam zdjęcie.

Pozdrawiam

SE W880 i brakujący element.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tam powinien byc rezystor z tego co sie orietuje niemam serwisowki do tego i pamietam jaka jest jego wartosc
  • Poziom 16  
    Ale może powodować totalne nie działanie tel. ?
  • Poziom 24  
    Moze,jesli to rezystor to poprostu niema przejscia.
  • Poziom 25  
    Wiec moze ktos rowzwiazac ten problem? Mam dwa W880i po zalaniu i zaden nie wstaje po kompaniu i grzaniu, w obu nie ma zadnego elementu w miejscu na zdjeciu.
  • Poziom 16  
    Trafił mi się dzisiaj taki sam po zalaniu. Ten elemencik był na swoim miejscu cały nie zniszczony. Jest to najprawdopodobniej zwora bo na mierniku pokazuje 0 Ohm. Może się przyda na przyszłość.
    Pozdrawiam Darek