Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B 1998 1.0 kontrolka - diagnostyka silnikia

21 Sie 2008 17:50 5461 8
 • Poziom 10  
  Od dłuższego już czasu mam mały problem - nie zapala się kontrolka od diagnostyki silnika. Sama żarówka jest dobra, zresztą od czasu do czasu ( rzadko) świeci się z kolei ciągle, ale po kilku krotnym przekręceniu kluczyka gaśnie i znowu przez kilka miesięcy nie świeci się w ogóle.

  Dodatkowe objawy to brak przyspieszenia, tzn. silnik dostaje obroty dopiero po kilkukrotnym naciśnięciu pedału gazu (naciskam gaz do dechy a obroty są takie same albo bardzo wolno rosną). Z tymi obrotami także jest różnie, jednego dnia są dobre (cały dzień) a następnego dnia dzieje się tak jak opisywałem wcześniej.

  Byłem w warsztacie na diagnostyce komputerowej aby sprawdzić co jest grane. Na samym początku komputer wykazał tylko coś z przepustnicą, ale wymiana jej na nową niewiele pomogła, po wymianie przepustnicy komputer wykazał także dodatkową usterkę, sondy lambda (na razie nie wymieniałem)
  Po wizycie w warsztacie przez jakiś czas było (powiedzmy) dobrze tzn. kontrolka silnika zapalała się i gasła a obroty były dobre. Jednak po dwóch tygodniach wszystko wróciło do „normy” czyli brak obrotów i brak kontrolki silnika.

  Nie wiem czy ta kontrolka i obroty mają wspólną przyczynę, być może to całkiem różne usterki. Może ktoś miał podobne problemy i chciałby się ze mną podzielić swoim doświadczeniem.
  Za każdą podpowiedz z góry dziękuję
 • Poziom 16  
  Jaki przebieg samochodu?
 • Poziom 28  
  Odłącz na próbę czujnik otwarcia przepustnicy, bedziesz widział czy jest jakaś zmiana.
 • Poziom 10  
  wg mnie uszkodzony jest potencjometr przy pedale gazu, w kangoo 1.2 jest to samo. wciśniesz cały gaz i nie reaguje. po zgaszeniu wraca do normy chć nie zawsze. radze właśnie gto sprawdzic.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 28  
  Mogę się nie znać, ale przepływka w corsie przy silniku 1.0?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  Przepływomierz w tych motorkach bardzo często pada i ja też bym na to stawiał .
 • Poziom 38  
  przecież taki przepływomierz można łatwo zdiagnozowac nawet euroscanem, w parametrach pokaże wartośc zakładaną i aktualną.