Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skacząca temperatura Honda Acoord 2,0 TDI 1997

eldritch 21 Sie 2008 19:25 1935 0
 • #1 21 Sie 2008 19:25
  eldritch
  Poziom 10  

  Auto Honda Accord 2.0 tdi 1997. Problem polega na tym , że po uruchomieniu zimnego silnika i rozpoczęciu jazdy , wskaźnik temperatury zachowuje się jak najbardziej prawidłowo dochodzi do prawidłowej temperatury i tak się utrzymuje. Dopiero po kilkunastu kilometrach jazdy , w pewnym momencie i gwałtownie zaczyna rosnąć temperatura cieczy chłodzącej. Żeby było ciekawiej w tym momencie wskazówka temperatury cieczy chłodzącej zaczyna reagować na POKRĘTŁO DMUCHAWY WEWNĘTRZNEJ !! im szybciej chodzi dmuchawa (wyższy stopień) tym bardziej podnosi się wskazówka temperatury cieczy chłodzącej. po wyłączeniu dmuchawy , wskazówka już nie opada. dopiero po wyłączeniu zapłonu , powoli wskazówka opada i po przekręceniu stacyjki ustawia się w pozycji prawidłowej , ale wystarczy uruchomić silnik i temperatura natychmiast rośnie (przekracza nawet czerwone pole) i znowu reaguje na wentylator dmuchawy. Jeżeli chodzi o grzanie się silnika , raczej nie występuje , nie wyrzuca płynu , nie gotuje cieczy .
  Samochód był u elektryka , pierwsza diagnoza : czujnik . został wymieniony , bez zmian. Potem podłączenie tablicy z zegarami bezpośrednio z czujnikiem i akumulatorem (masa) osobnymi kablami - bez zmian. Druga diagnoza ZEGARY DO WYMIANY. Kupiłem drugą tablicę - bez zmian.!!!! Silnik i tablica zmasowana na 100 % prawidłowo (podejrzenie braku masy wyeliminowane).
  Jak do tej pory nikt nie potrafi zdiagnozować problemu :/
  Może ktoś z was spotkał się z takim problemem ??? Proszę o pomoc .Za poradę która umożliwi usunięcie usterki jestem skłonny odwdzięczyć się finansowo :) !

  0 0