Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT 1.8 1997rok - włącza się alarm

MartinLopez 22 Sie 2008 02:21 1505 4
  • #1 22 Sie 2008 02:21
    MartinLopez
    Poziom 10  

Mam taki problem, a mianowicie po ok. godzinie od zamknięcia włącza mi się alarm.
    Passat 1997 rok, alarm STIG 46, szczegółowy opis na www.stig.pl
    Klient sobie taki zakupil, także prosze nie oceniac wyboru alalrmu.
    Wpiąłem sie w modul komfortu pod nogami kierowcy, drzwi - przewód niebiesko/szary, klapa - brązowo/czarny, maska przód - brązowo czerwony.
    Wszystko dziala ładnie, tylko po godzince sie samoczynnie wzbudza, rozbrajam go i uruchamiam ponownie i znowu to samo.
    Czytałem na forum o wysterowaniu czysta masą z przekaźnika, może mi to ktoś wyjaśnic, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem... (chodzi tu o to, zeby w momencie otwarcia drzwi przekaznik podal nam mase do alarmu taką prosto z auta, nie z komfortu? )

Proszę o pomoc... "marudny klient"

• #2 22 Sie 2008 09:39
    pkhenr
    Poziom 32  

te kolory co podałeś łaczysz przez diody (katoda -pasek na kolor -czyli instalację auta a anody razem (do alarmu ) lub do jednej nogi przekaźnika ,gdzie druga nogo do 12v ,a w przekaźniku styki robocze -jeden do masy a drugi do alarmu .Rozumiem że to juz nie jest przejściówka więc przyczyna pewnie leży nie w braku przekaźnika ale raczej w zepsutej krańcówce. Przekaźnik może pomóc(bo jest obciążeniem ) ale niekoniecznie .Zacznij od odpinania -najpierw bez klapy tylnyej i sprawdź

• #3 22 Sie 2008 10:50
    MartinLopez
    Poziom 10  

pkhenr
    Jakie duże diody tam zstosować, bo czytalem na forum, że komus sie tam grzały, jakieś cuda były....

Ale obstawiasz uwalona krancówke w alarmie??

• #4 22 Sie 2008 16:33
    pkhenr
    Poziom 32  

obstawiam krańcówke a diody zwykłe prostownicze 1A bo pewnie nie znajdziesz mniejszych (prąd który plynie to tyle co prąd uzwojenia cewki przekaźnika

• #5 22 Sie 2008 20:04
    MartinLopez
    Poziom 10  

Jade jutro podmienić centralke alarmowa, zobaczymy co wyniknie.....

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo