Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka (HP 2015dn) praca w sieci

22 Sie 2008 09:56 4322 5
 • Poziom 9  
  Witam..

  Nie wiedziałem w jakim temacie umieścić moje pytanie bo jest ono z cyklu tych głupich ale wolałbym sie upewnić.

  Pracuje w dużej firmie, całe piętro jest w sieci, drukarki sieciowe co 10 metrów. Ale jak to mądry Polak, chciałbym wydrukować sobie kilka rzeczy poza siecią, i moje pytanie jest nastepujące :
  Jesli odepne jedną z drukarek (HP 2015dn) z sieci.. podłącze kablem USB z laptopem, zainstaluje sterowniki i wydrukuje conieco to po włączeniu drukarki do sieci da sie to namierzyć?

  Myslę że nie bardzo.. a Wy? Pewnie tylko serwer obsługujący sieć zapisze w logu że na chwile stracił połączenie z drukarką i tyle. Myle się?
 • Poziom 35  
  Drukarka posiada wewnętrzny licznik stron więc jeśli ktoś sprawdzi tę wartość przed i po operacji to dojdzie że było drukowane.
 • Poziom 9  
  wszystko jasne, dziekuje za pomoc
 • Poziom 9  
  Witam, mam ponowie problem..

  Czy można podłączyć drukarkę przez LAN, kablem siecowym bezpośrednio z jednym komputerem? Jak to zrobić? gdy od tak wtykam kabel sieciowy, laptop widzi nowe połączenie sieciowe.. jest pobieranie IP, az w końcu kończy się na tym że nie może pobrać IP, i połączenie ma ograniczony dostęp a drukarki nie widzi. Stery wcześniej zainstalowałem.

  Co zrobić? pomocy!
  Z góry dzięki
 • Poziom 35  
  Jeśli chcesz drukować przez sieć to nic nie zmieniaj w połączeniu LAN drukarki tylko wepnij swój komputer do istniejącej sieci i drukuj do drukarki bezpośrednio przez jej adres IP.