Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z bojlerem BIAWAR

danielmax 22 Sie 2008 12:26 6260 2
  • #1 22 Sie 2008 12:26
    danielmax
    Poziom 9  

witam , jestem tu nowy i przygnały mnie kłopoty z bojlerem
    do rzeczy: bojler najpierw nie włanczał się teraz włancza się ale grzeje cały czas nie reagując na termostat i "mróży" kontrolka /termostat rozebrałem i jest ok/, dalej miernik podłączony pod grzałkę i zbiornik ustawiony na ohm pokazuje że jest połączenie przy wyłączonym zasilaniu , czy to oznacza że jest przebicie grzałki ? i do wymiany ? acha izolacja przy konektorkach przy grzałce obtopiona , Proszę o radę może ktos wymieniał grzałkę w BIAWAR CLASIC 80L i udzieli mi wsazówek jak to zrobić, sam nigdytego nie robiłem choć mam doświadczenie mechaniczne i trochę elektryczne , i sporo narzędzi więc bym sam dał radę . Dzięki i POZDRAWIAM

1 2
  • #2 23 Sie 2008 09:39
    danielmax
    Poziom 9  

No i choć nie dostałem żadnej pomocy-odpowiedzi:cry:
    sam dałem radę :D
    Przeczyną była przepalona grzałka ,po wyjęciu okazało się że była przeżarta dziurawa spirala przerwana -choć uwaga -BOJLER GRZAŁ! skąd wniosek iż padnięcie grzałki nie musi oznaczać niegrzania, prąd płynie przez wodę i można sprawdzić czy jest przebicie na masę!, .Wymiana to odkręcenie 6 śrub dekkla , wymiana grzałki, i uszczelki gumowej pod deklem, i koniec-na razie działa, a i jeszcze wybrałem całą michę kamienia /brydna robota/. I jeszce jedna uwaga -NIE UZYWAĆ SILIKONU -uszczelka ślizga się na silikonie i źle układa ! Nie mam juz tej anody magnezowej alenie wiem czy warto zakładać
    Pozdrawiam może komuś się przyda , ja cały dzień wczoraj na to poświęciłem , :D

0
  • #3 25 Sie 2008 12:25
    jotu22
    Poziom 20  

Lepiej kup sobie anodę i ją załóż. Zbiornik dużo szybciej rdzewieje jeśli jej nie ma.

0