Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 4050 czasami zaprasowuje kartkę

cichy999 22 Aug 2008 14:39 942 3
    cichy999
    Level 20  
    Witam!!!

Mam taki nietypowy problem.
    Trafiła do mnie drukarka HP 4050 bo zagniatała (zaprasowywała) pionowo od połowy strony kartę. Działo się tak po ok 10 stronach wydruku.
    Po rozebraniu okazało się że do wymiany jest wałek dociskowy.
    Wymieniłem wałek dociskowy, panewki, rolki zrobiłem konserwacje ,ale niestety dalej kartki zaprasowuje.
    Przebieg drukarki to 227tyś.
    Przeczytałem w innym temacie aby dać folie od HP 2100 ale to też nic nie dało.

Dopiero jak dorwałem inny stary fuser i go podmieniłem to było ok. Tylko w tym starym też już był wyjechany docisk.

Więc kolejny raz rozebrałem fuser dałem tą starą folie co ( niby lepiej chodzi) założyłem nowy wałek dociskowy, panewki poskładałem i raczej jest ok. tylko dalej raz na jakiś czas zagniecie kartkę.

Tak naprawdę to już sam nie wiem czego się czepić. Czy to wina papieru.
    Zawszę jakaś czarna owca się trafi.

Jak by ktoś miał podobny problem to proszę o info.

Pozdrawiam
    cichy999
    servicemen
    Level 28  
    Skoro na starym fuserze było ok to po co grzebałeś?Jeżeli wydruk był w porządku to trzeba było tak zostawić.Lepszy używany docisk oryginalny niż nowa chińska podróba.
    rafal.m
    Level 13  
    Możesz jeszcze sprawdzić listwę po której papier wchodzi pomiedzy dwa wałki w utrwalaczu, czasami zapieka się tonerem i moę być taki efekt jak opisałeś.
    cichy999
    Level 20  
    Wydaje mi się że jak się zakłada nowy to powinno działać ok, i chyba głupio by wyglądało jak bym wymienił stary wałek na stary.

Cała grzałka przeglądnięta żadnych spieków z starego tonera nie ma.