Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolorofon - Problem, wieża się wyłącza.

22 Sie 2008 14:59 2745 14
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Znalazłem na pewnej stronce jak zrobić "kolorofon" czyli światełka migające w rytm muzyki.

Kolorofon wykonałem z lampek choinkowych, połączyłem je ze sobą przewodem, podpiąłem do głośnika z wieży i myślałem, że moje trudy zostaną wynagrodzone i będzie wszystko cacy... Włączam wieże, podgłaśniam, lampki zaczynają migać w rytm... minęło parę sekund i wieża się wyłączyła ;( Na szczęście wieża się nie spaliła. Co mam zrobić by wszystko działało dobrze i nic mi się nie spaliło.

Proszę o odpowiedzi.
    Moje GG - 7818987

P.S Odpisujcie po polsku, bo nie zam tego waszego języka :D (jak czytam te forum to nic nie rozumiem, chodzi mi o te różne nazwy tych urządzeń itd. :P)
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    "Ja pamietam,że jak coś takiego kiedyś kiedyś robiłem to nie do głośnika tylko z wyjścia liniowego na przedwzmacniacz i potem układ. "

Nie śmiej się, ale nie rozumiem tego zadania, jakbyś tak jakoś poludzku to napisał, to był bym wdzięczny. Zaraz dam schemat, ale to taki schemat nieskomplikowany, bo sam jakoś go wymyśliłem...

• Poziom 36  
    Potrzebny jest układ sterowania żarówkami. Jak tak będziesz podłączał to spalisz stopień końcowy.
  • Poziom 9  
    ajpier napisał:
    Potrzebny jest układ sterowania żarówkami. Jak tak będziesz podłączał to spalisz stopień końcowy.

dużo mi to nie mówi...
  • Poziom 36  
    Skoro to co napisałem dużo ci nie mówi, to daj sobie spokój z tym pomysłem bo wykończysz wieżę do końca lub poszukaj w internecie układów do samodzielnego montażu, w tym przypadku kolorofonów.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Podlacz 3 żarówki a nie 15 to pomoże :)
  • Poziom 37  
    Mówi bardzo dużo:

Tak zrobiony układ nigdy nie będzie działał prawidłowo (jedynie może doprowadzić do spalenia wzmacniacza)

Jeśli już pisałeś o urządzenie zwanym kolorofonem to powinieneś znać jego zasadę działania, a wniosek nasuwa się tylko jeden (nie masz "zielonego" pojęcia jak to zrobić).

ps

Daj sobie spokój i poczytaj trochę na ten temat zanim zaczniesz coś kombinować bo twój pomysł jest .............

(ostatnio na forum był bardzo ciekawy układ "niemca?" jeśli dobrze pamiętam)

Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam ale znalazłem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1060135.html

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Mówisz, że 3 żarówki będą chodzić? Spróbuje chociaż tak...
    Zależy mi na zrobieniu tego kolorofonu. Powiem tak - bawię się różnymi takimi duperelkami z elektryki, ale nigdy na poważnie, tak dla zabicia czasu.
    Szczerze mówiąc jestem zielony, nie umiem czytać schematów, nie znam działania tych wszystkich róznych dziwnych rzeczy o których tyle się pisze na tym forum, te nazwy są dla mnie obce i nie rozumiem połowy czytanych postów :P Taka jest prawda... Co polecacie na pogłębienie mojej wiedzy o elektronice? Jest jakieś forum dla zielonych czy jakaś stronka z prostymi układami, żebym mógł się nauczyć czegoś... Bo elektroda to dla mnie zbyt zaawansowane.

Czemu mówicie, że 15 żarówek (choinkowych) nie będzie działać, widziałem na filmiku, że koleś, dał około 10 lampek i tylko przewodem połączył i wszystko było elegancko... Thx wszystkim za odpowiedzi...

Spoko wiem o tym, że jestem zielony, ale ja dopiero od paru dni tak jakoś bardziej na poważnie szukam coś o elektryce, a mam dopiero 15lat...

http://pl.youtube.com/watch?v=ZSDXi3BT9aM&eur...ption=com_seyret&task=videodirectlink&id=2633
    Co powiecie na to? Tylko żarówki i kable i mu działa... Czemu?

albo to
    http://www.spryciarze.pl/index.php?option=com_seyret&task=videodirectlink&id=200
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Tak to prawda stronka "elektroda" pomaga rozwiązywać pewne problemy natury elektroniki, mechaniki, "techniki" cyfrowej, komputerowej itd.
    Jednak nie służy uczeniu kogoś kto pierwszy raz w życiu zaczął przygodę z elektroniką.
    Jest na rynku tysiące książek które należy albo warto przeczytać i mieć podstawową informację na temat co to jest napięcie, prąd, rezystor,transformator, kondensator itp.
    Jaki jest "cel" jego zastosowania, dlaczego ten a nie inny?

Nie oczekuj od kolegów wykładów jak w szkole "białe jest czarne a czarne jest białe" jak mawiał nasz prezydent (wiedza ogólna jest wymagana).

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Elo!
    Chciałem podziękować dla Jack14 i dla klosz'iego (niewiem czy dobrze nicki napisałem ^^)

Udało mi się zrobić ten kolorofon, nie jest to może cudo, ale ja się ciesze ;)
    Dzięki za rade, żeby użyć 3 lampek, co prawda użyłem 5 lampek, ale też działa i efekt jak dla mnie jest fajny ;]

Masz racje, że trzeba posiedzieć poczytać i wogle, ale niewiem od czego zacząć, szukając w internecie znajduje tylko strony dla ludzi którzy coś wiedzą o elektryce itd. a ja właśnie nic prawie niewiem i to jest mój problem. Poszukam może na Allegro jakiś książek czy coś. Dzięki za pomoc, może kiedyś tu wróce :P (jak się podszkole)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Witam do tych lampek musisz mieć taki specjalny sterownik który wzmocni prąd, a na tym filmiku działały bo on je podłączył pod DVD, ale nie rób tego bo też możesz je spalić, zobacz ze po podłączeniu tych żaróweczek do tego DVD zaczął w rytm migać nawet wyświetlacz co świadczy o tym że bardzo to obciąża urządzenie do którego jest podłączone, w efekcie może sie spalić.

P.S. jeśli wiesz że sobie poradzisz z po składaniem i o ile masz PC a nie laptopa mogę ci dać schemat takich prostych diod podłączanych do portu LPT w komputerze ( takiego gdzie się podłącza duże drukarki ksera skanery itp. w firmach). Pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

A najlepiej wpisz w szukajkę na elce :arrow:
    Discolitez
    jest tego mnóstwo na forum :D Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Mam PC, więc jak możesz to byłbym wdzięczny za ten schemat.

Nie śmiej się mojego schematu...;p
  • Poziom 22  
    Witam ja sie z ciebie nie śmieje tylko chce ci pomóc oto schemat
    sory ze od ręki ale w paint'cie rysowałem, to z napisem 100om to rezystor 100om idź do sklepu elektronicznego i poproś 8 rezystorów 100om i po składaj sobie według schematu, do tego pobierz program discolitez zainstaluj ustaw odpowiednio i powinno działać To mają być diody a nie żaróweczki
    P.S jak nie będziesz umiał skonfigurować discoliteza to masz moje konfigi