Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UWAGA NA BIALE LAMPY !!!!

Pre100n 25 Lut 2004 23:43 9462 31
  • #1 25 Lut 2004 23:43
    Pre100n
    Poziom 16  

PANOWIE UWAGA NA OSWIETLENIE ... ostatnio mialem nieprzyjemnosc bycia zatrzymanym przez biale wento ale bynajmniej w celu milej rozmowy ... panowie w czapkach daszkiem powiedzieli ze bardzo im sie nie podoba ze klosze tylne sa BIALE nie interesowalo ich ze zarowki mam czerwone i kierunki pomaranczowe ... tekst zabrzmial tak oto "a homologacje to maluch ma na biale lampy?" no i dupa blada nie ugadasz ... (jak sie pozniej okazalo to lampy maja E20 wygrawerowane wiec chyba sa dopuszczone do uzytku) i teraz pytanko male czy zle mysle uwazajac ze skoro znak homologacji jest na kloszu to moge go uzywac ? o co tu wlasciwie chodzi ??? (ps tym razem udalo sie bez mandatu ale panowie powiedzieli ze jeszcze raz a poplyne o dowodzik poleci :? 8O )

• #2 26 Lut 2004 12:18
    Krawczak
    Poziom 31  

a kiedy je montowałeś po przeglądzie czy przed

• #3 26 Lut 2004 12:33
    Tdv
    Poziom 33  

Nie wiem jak Twoje lampy bo piszesz, że masz czerwone żarówki, ale często się spotyka takie "tuningowane" maluchy, że tylne lampy śiwecą na biało... Moim zdaniem słusznie policja powinna to tępić, tak samo jak niebieskie diody za szybą, na antenie czy diabli wiedza gdzie jeszcze.

• #4 26 Lut 2004 23:21
    Quaki
    Poziom 20  

a ja odpowiem tak jesli produkt jest chomologowany to moga ci naskoczyc oczywiscie jesli swiatlo jest odpowiedniego koloru czyli stop na czerowono migacz na pomaranczowo itp. lampy kupiles w sklepie i jesli maja znak chomologacji to jest to w pelni legalny produkt a jak sie panu w mundurku nie podoba to do sadu grodzkiego i tyle radze jednak na takie wynalazki trzymac rachunki bo moga byc dowodem w sprawie
    Co do wypowiedzi kolegi o tepieniu jasne ze tepic ale bezmyslnosc jesli ktos nie pomysli ze warto wymienic zarowki jesli sie ma biale klosze lamp to nalezy mu sie mandat ale nie uwazam zeby nalezalo karac od razu wszykich ktorzy chcca byc inni cos zmienic w swoim samochodzie bo od tego nie daleko do paranoi np ze samochod ma miec kolor bialy i tylko bialy czy tez podswietlenie zegarow ma byc zielone bo jak nie to mandat
    pozdrawiam

• #5 27 Lut 2004 01:48
    Falco76
    Poziom 25  

O w morde - ja mam podświetlenie niebieskie. Ile za to punktów??? :D
    Quaki dobrze mówi, jeżeli światła są odpowiedniego koloru i klosze nie są zrobione z butelki po napoju to trafiłeś poprostu na nadgorliwych panów w czapkach z daszkiem. I jak tu ich lubić, jak oni takie mają problemy - ale to oddzielny temat

POZDRAWIAM Tuningowców

• #6 27 Lut 2004 14:56
    Pre100n
    Poziom 16  

zaroweczki mam czerwone naprawde czerwone nie jakies tam rozowe ... E20 wygrawerowane na odblasku i na samym kloszu ... jak dla mnie wszystko powinno byc ok ... a co bo neonow niebieskich diodek na altenie no to bez przesady ... to nie choinka tylko autko ... a z bialymi kloszami wyglada jakos tak powazniej ... przez takich nadgorliwych policjantow umiera legenda malucha pielegnowana przez grupe ludzi ktorzy maja pasje ... narf pozdro

• #7 28 Lut 2004 13:08
    djlj24
    Spec od car audio

Za złe oświetlenie mogą zabrać dowodzik i skierować na przegląd. Pamiętajmu autko to nie choinka ale jak coś jest dopuszczone do ruchu - ma homologację (jest bo jest E20) to nie powinny się czepiać. Ale już blue spryskiwacze i blue pozycje to niezgodne z regulaminem.

• #8 28 Lut 2004 22:10
    hała
    Poziom 12  

w takim razie powinni zabierac dowodzik 99% autkom za dodatkowe sziatelka powinny byc montowane (wg przepisow) nie dalej niz 40cm od obrysu, spojz na wiekszosc polonezow,125,126

• #9 28 Lut 2004 22:39
    CKsrv
    Poziom 32  

A co w wyzej wymienionych pojazdacj jest nie tak?

• #10 01 Mar 2004 16:54
    djlj24
    Spec od car audio

Obrys jak liczony od krańców czy też od góry, różnie można to interpetować.

• #11 17 Mar 2004 12:20
    Alcedo
    Poziom 23  

swiatełka jak światełka mnie bardziej przeszkadza jak samochód wydaje dzwięk startującego JumboJeta, bardziej przydałyby się policjantom urządzenia do pomiaru głosności auta.
    Rozumiem tuning ale bez przesady, to co sie widuje i słyszy na polskich drogach to woła o pomstę do nieba
    Jaka jest przyjemność jazdy gdy w uszach masz 120dB
    A ludzie na zewnątrz ze 160dB. może trochę przesadziłem ale to jest chyba dosyc duzy problem, a raczej głosny.
    Pozdrawiam

• #12 17 Mar 2004 12:27
    djlj24
    Spec od car audio

Za to zabierają dowody - ja bym takie auta od razu pod prasę i na konserwy.

• #13 17 Mar 2004 16:15
    hała
    Poziom 12  

bo ludzie mysla ze jak jest glosniej to jedzie lepiej a prawda jest taka ze zwiekszajac glosnosc wydechu mozna uzyskac niewielka poprawe ( a w skrajnych przypadkach strate) najwazniejsza w wydechu jest dlugosc pomiedzy komorami rozpreznymi(katalizator, tlumik)

do specow od akustyki dlugosc rezonansowa uklady wydechowego liczy sie ze wzoru podobnego do wzoru na dlugosc bass reflexu :-)

• #14 18 Mar 2004 11:50
    Pre100n
    Poziom 16  

hehe no widze ze wchodzimy w klimat wiejskiego tuningu ... generalnie sprawa wyglada tak ze jak kogos nie stac na Vupex'a albo nawet Tekle SPORT to bierze wiertarke, kawalek rynny i robi cos co pierdzi jak cholera i z odleglosci 100m wyglada jak sportowy tlumik ... problem jest tylko taki ze tak naprawde psuje cala charakterystyke jazdy auta nie biorac pod uwage ze tlumiki sportowe sa opracowane w taki sopsob ze oprocz tego ze sa glosne to jeszcze wykozystyja podstawowe prawa fizyki - charakterystyke fali odbitej i jej wplyw na prace silnika ... poza tym kazdy cybuch z serii Turystyczno-sportowej posiada atest i jest dopuszczony do uzytku na drogach publicznych czego nie mozna powiedziec o samorobkach ... sam kupilem kaszla z takim tlumikiem ale po 2 dniach wymienilem na seryjny ... jest ciszej i autko naprawde lepiej jezdzi ... narf

• #15 20 Mar 2004 18:39
    KOLO22
    Poziom 13  

Te klosze mają odlany znak atestu więc mogą Ci skoczyć!
    Sam takie mam więc wiem co mówie!
    pre100 no niewiem czy lepiej chodzi na fabryce niż na sporcie!!

• #16 20 Mar 2004 21:42
    Pre100n
    Poziom 16  

hehe zle mnie zrozumiales ... chodzi mi o to ze lepiej chodzi na fabrycznym niz na fabrycznym z wywiercona dziura fi 40 i dospawanym kawalkiem grubalasnej rury zeby wygladalo jak sportowy i pierdzialo ... tylko o to mi chodzi i nic wiecej ... pozdro kaszlo-maniacy :)

• #18 26 Mar 2004 15:12
    smyp
    Poziom 10  

nie martwcie sie jak wejdziemy do UNII to bedziemy rowerami jezdzic <lol2>

• #19 26 Mar 2004 15:46
    Bzzz
    Poziom 17  

no no no, jak dalej tak będzie to będziemy musieli kupywać ubrania z homologacją ,bo za ciasne pod szyją,bo rękaw za długi. Ciekawe na co jeszcze wpadną. Najważniejsze jest chyba bezpieczeństwo ,a nie wygląd. Jak daje tyle i tyle luksów, nie oślepia(chyba że wyglądem:P)to nie powinno być problemu.

• #20 26 Mar 2004 16:06
    J_Bravo
    Poziom 27  

jesli chodzi o homologacje to iekaw jestem czy ich radary, kamery i aparaty maja chomologacje ..

juty sie czepiaja niebieskich diodek zamiast zlodziei i bandytow sciagac.

widze ze niebeskie diodki sa na bardziej naganne niz bandyctwo na ulicach ...

wedlug mnie jesli ktos chce miec choine na samochodzie to niech ma. byle nie stwarzal niebezpieczenstwa. a czy niebeska, albo biala dioda to takie zagrozenie ?? a moze przestepstwo ??

tak sie zastanawiam jak to jes z naszym prawem .. czy to co jest niezakazane to jest zabronione, i czy to co jest niezabronione to jest dozwolone ??

• #21 26 Mar 2004 16:56
    smyp
    Poziom 10  

Niebieskich sie czepiaja przez to bo sie im wizytówke kradnie :D

• #22 26 Mar 2004 19:24
    KOLO22
    Poziom 13  

Bo piractwo i złodzieje jak widząblue to się boią i trzeba było zakazać ;)

• #23 28 Mar 2004 13:11
    J_Bravo
    Poziom 27  

autobusy w Lublinie jezdza z podswietlanymi na niebiesko tablicami. ciekawe kiedy ich sie czepia kretyni ..

• #24 29 Mar 2004 11:53
    KOLO22
    Poziom 13  

U w Bydzi już by Ci dowód zabrali!! ;)

• #25 01 Kwi 2004 00:59
    Pre100n
    Poziom 16  

LApanie zlodziei im nie wychodzi a na czyms trzeba zarabiac pochwaly i punktowac ... to sie czepiaja NAS porzadnych kierowcow ktorym auto sluzy nie tylko do jezdzenia !!! boze co sie dzieje w naszym kraju !!! ale glowa do gory ... jak Lepper wygra to zalegalizuje wyscigi na 1/4 mili hehe :P

• #27 01 Kwi 2004 02:58
    Zenek
    Poziom 30  

no i dobrze, że ktoś przytoczył w końcu Leppera, narzekania niektórych, żeby łapać aferzystów i złodziei zamiast płotki łamiące prawo przypomina wyżej wymienionego. A autobus trochę się różni od malucha, z tego co wiem 8)

• #28 02 Kwi 2004 20:51
    J_Bravo
    Poziom 27  

Zenek napisał:
    no i dobrze, że ktoś przytoczył w końcu Leppera, narzekania niektórych, żeby łapać aferzystów i złodziei zamiast płotki łamiące prawo przypomina wyżej wymienionego. A autobus trochę się różni od malucha, z tego co wiem 8)

tak ruzni sie. lampa podsiwetlajaca jest dluzsza od calego malucha hahahaha.

z tego co mowili mi w serwisie to w jakims miescie policja kazala te lampy wymontowac. mam nadzieje ze w Lublinie są mądrzejsi policjanci:>....... ehh .. rozmarzylem sie hahahaha ....

Hwala Wam Dobrzy Policjanci ;)

• #29 08 Kwi 2004 07:38
    fenix84
    Poziom 10  

powiem tak w przepisach jet powiedziane tak z przodu powiny byc swiatła białem badz zołte a z tyłu czerwone nie wiem dlaczego sie do.. do białych kloszy jak daja czerwone swiatło

• #30 08 Kwi 2004 08:09
    picador
    Poziom 33  

ale najśmieszniejsze jest to że policjanci kupuja najwięcej diodek niebieskich ...

moim zdaniem powinno się tępić podświetlanie tego typu ... co to za przyjemność jechać autem które ma z przoidu niebieskie diody :?: , zwłaszcza w nocy ... panowie , dupeczki na to nie lecą ... :D
    to nawet już nie jest szpan , to coś śmieszniejszego :D

jeszcze trochę co noc to będą świeta BOŻEGO NARODZENIA :wink: