Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwieszanie się komputera po 30 minutach

dominik_85 22 Sie 2008 16:19 1008 17
  • #1 22 Sie 2008 16:19
    dominik_85
    Poziom 17  

System: Microsoft windows XP Professional Wersja 2002 Dodatek Service 2
    Komputer: AMD Duron(tm) Procesor 751 MHz, 320 MB RAM

Witam. Jest problem. Komputer po około 30-40 minutach pracy zawiesza się. Wszystko na ekranie zastyga, klawiaturą nic nie można zrobić. Komputer cichnie ,słychać jedynie wentylator... Tak się dzieje podczas serfowania w internecie (opera) ale i także podczas kożystania z pakietu office.
    W dysku C pojawiła się półprzezroczysta teczka o nazwie $VAULT$.AVG
    W folderze Windows jest 116 półprzezroczystych folderów o nazwie $MSI31Uninstall_KB893803v2$ i jeden o nazwie $hf_mig$

Co mi na to poradzicie?

0 17
  • #2 22 Sie 2008 16:22
    tronic1
    Spec od komputerów

Kiedy go ostatnio odkurzałeś ? Zmieniałeś pastę na procesorze ? Podaj jakie temperatury. Zasilacz też odkurz i podaj typ.

0
  • #3 22 Sie 2008 16:31
    dominik_85
    Poziom 17  

Jaką pastę? Komputer chyba był nie ruszany od nowości... Temperatury skąd podać?

0
  • #4 22 Sie 2008 16:34
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

dominik_85 napisał:
    Jaką pastę? Komputer chyba był nie ruszany od nowości... Temperatury skąd podać?

Pasta termo - przewodząca miedzy procesorem a radiatorem .
    Skoro nie był ruszany to warto nim poruszyć - zwłaszcza po to by go odkurzyć .
    Temperatury - procesora , dysków twardych , karty graficznej - mierzone termometrem .

0
  • #5 22 Sie 2008 16:38
    K!lleR
    Poziom 39  

Pastę termoprzewodzącą pomiędzy radiatorem a procesorem. Jeśli od nowości nie była wymieniana to znaczy, że jest już zużyta i wyschnięta na wiór i pora ją wymienić. Temperatury jak i napięcia z zasilacza mierzyć miernikiem cyfrowym z dobrą baterią.

0
  • #6 22 Sie 2008 17:38
    dominik_85
    Poziom 17  

OK. A co z tymi folderami?

0
  • #7 22 Sie 2008 17:42
    gbd.reg
    Poziom 20  

Są to foldery, które zostały utworzone przy instalacji łatek, po to by te łatki później można było usunąć i zawierają one wykasowane przez te łatki pliki. Jeśli nie chcesz odinstalowywać żadnych łatek to możesz je usunąć. Z tą aktówką to nie wiem, ale chyba też coś podobnego.

0
  • #8 22 Sie 2008 17:46
    gbd.reg
    Poziom 20  

Rozwiązanie trochę niepraktyczne, bo plików się nawet nie pozbędziemy, tylko je ukryjemy. A co do tego $hf_mig$ to tam się kopiowały wszystkie łatki przed instalacją, także też możesz wywalić.

0
  • #9 22 Sie 2008 18:26
    dominik_85
    Poziom 17  

ale jak kiedyś usunąłem taki folder, to póżniej wyskakiwało że brak jakiegoś modułu czy coś. I komp wogóle się nie uruchamiał. Wgrałem nowe oprogramowanie.

0
  • #10 22 Sie 2008 19:07
    gbd.reg
    Poziom 20  

Jak się usuwa foldery typu system32 to i owszem, ale wszystkie foldery z frazą $Uninstall spokojnie można usunąć.

0
  • #11 22 Sie 2008 19:15
    dominik_85
    Poziom 17  

Czyli jeżeli wszystko"odkurzę" w komputerze to jest nadzieja że usterki ustąpią... A kwestia tej pasty, ją można kupić, sam to zrobię? Nie rozbierałem jeszcze komputera... Jaki koszt?

Ten komp. dostałem za darmo... a jeśli chciałbym kupić jakiś trochę lepszy, szybszy to jakie koszty można wziąść pod uwagę? Można go jakoś rozbudować? Komputer jest przeważnie do internetu, czasem jakiś dzieciak przyjdzie to włącza gry...

0
  • #12 22 Sie 2008 20:03
    K!lleR
    Poziom 39  

Jak wyglądają kondensatory elektrolityczne na płycie głównej? Czy nie są spuchnięte lub/i wylane?
    Nie napisał kolega, jakie zasilacz podaje napięcia wyjściowe tak jak oto prosiłem.

0
  • #13 22 Sie 2008 23:20
    dominik_85
    Poziom 17  

Jeszcze nie otwierałem komp. Zrobie to po urlopie - za tydzień.

0
  • #14 23 Sie 2008 00:12
    gbd.reg
    Poziom 20  

Ja kupiłem ostatnio używany procesor X2, płytę główną i pamięci ram za 300zł. Płyta miała zintegrowaną grafikę, także z kompaktybilnością nie ma problemu.

Skoro piszesz że dostałeś tego kompa za darmo, to na pewno nowiutki on nie jest, także w pierwszej kolejności wymień pastę, później zajmij się tymi kondensatorami. Winny może być również za słaby, lub zużyty zasilacz, także jego też by się przydało sprawdzić.

0
  • #15 23 Sie 2008 11:43
    dominik_85
    Poziom 17  

OK. W sklepie pytać o pastę do procesora?

0
  • #16 23 Sie 2008 11:46
    airbites
    Poziom 22  

Tak pytaj, najtańszy kosztuje 8 zł a najdroższy 40 zł.

0
  • #17 23 Sie 2008 12:15
    jannaszek
    Poziom 39  

zanim ściągniesz radiator i zmienisz tą pastę,[niepotrzebnie-przy braku doświadczenia ukruszysz jądro procesora] sprawdż temperaturę w biosie ,oczyśc radiator i zobacz ile jest uruchomionych procesów
    Polecam wkleić log z hijackthis
    Co to takiego odkręcić dwie śrubki z tyłu, żeby aż czekać na urlop ,który ma służyć czemuś odwrotnemu.

albo jeszcze inaczej-ściągnij combo fix umieść go w katalogu C: odpal i on potrafi wiele więcej niż można by pomysleć.
    ewentualnie wklej ten log, który pojawi się na końcu,a który skasuj po operacji
    Jego lokalizacja też w katalogu C:

Podarowanie komputera,to jest wielki problem-przeważnie jest to bardzo niskiej wydajności maszyna i to taka zwykła zaraza ,której osobiście zaznałem.Po prostu go wywaliłem po serii experymentów.
    Złożyłem sobie to co chciałem-i mam do teraz
    Ilee kosztuje? To bardzo nie konkretne pytanie ,informacje znajdziesz w necie, w sklepach internetowych,czy też na giełdach komputerowych.
    Wiele zależy co chcesz mieć,jakiej firmy i czemu ma służyć.
    Możesz sobie złożyć sam ,kupując podzespoły-Giełda jest najtańsza.
    Przy dzisiejszym oprogramowaniu ,procesor 2G. wydaje się minimum,żeby jeszcze był aktualny ze 2 lata.

ps.nie doczytałem ,że wgrałeś na nowo windowsa ,wobec tego nie wszystko jest aktualne co napisałem,ale zostawiam-przyda ci się w poznawaniu tajników magicznego świata komputerowego.
    pozdrawiam

0
  • #18 23 Sie 2008 23:26
    dominik_85
    Poziom 17  

OK. Wyjeżdzam jutro więc będę od komputera jakieś 100km. Więc wszystkim zajmę się po urlopie... Dzisiaj jak kopiowałem 6 filmów na Pendriva i chciałem otworzyć przeglądarkę Operę to komp. sam zresetował się... i uruchomił od samego początku logowania systemu...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo